Oynatma Listesi
HABERLER

Yanlışlıkla dezenfektana kireç sökücü döktü! 2 kişi hastanelik oldu

İzmit'te bir alışveriş merkezindeki restoranda, çalışanlardan biri, dezenfektan kutusuna yanlışlıkla dezenfektan yerine kireç sökücü dökünce tepkime meydana geldi. Gözlerine kimyasal gelen restoran çalışanı ile bir müşteri, hastaneye kaldırıldı.

Olay, sabah saatlerinde Ömer Türkçakal Bulvarı’ndaki bir alışveriş merkezinde faaliyet gösteren restoranda meydana geldi.

Restoran çalışanı Yusuf Yıldırım (20) dezenfektan kutusunu doldurmak istedi. Yıldırım, dezenfektan sandığı kireç sökücüyü kutuya dökünce kimyasallar bir anda tepkimeye girdi, patlama meydana geldi.

Restoran çalışanı Yusuf Yıldırım ile müşterilerden Fikret Kesik’in (39) yüzlerine ve gözlerine kimyasal madde geldi. Yıldırım ve Kesik, acı içinde yere yığıldı. Restoran çalışanlarının ihbarı üzerine adrese sağlık ekipleri sevk edildi. 

Gözlerini açamayan Yusuf Yıldırım ve Fikret Kesik, ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviy alındı.

YARALANAN MÜŞTERİ: BOMBA GİBİ PATLADI

İzmit’te gittiği bir restoranda boşalan dezenfektan kutularına yanlışlıkla kireç sökücü doldurulması nedeniyle meydana gelen tepkime sonucu yaralanan Fikret Kesik (39) olay anını anlattı. Yaşanan olay nedeniyle 3 gün sonra yeniden muayene olacağını ve kalıcı bir hasar olup olmayacağı konusunda net cevabın o zaman verileceğini belirten Fikret Kesik, “İstanbul’dan bir iş için İzmit’e geldik. Restorana girip çorba içmek istedik, kasa çevresinde ne yiyeceğimize karar verirken bir anda bomba gibi bir patlama oldu. Tezgahtaki bardaklar, tabaklar dağıldı. O patlamayla birlikte gözümde büyük bir acı hissettim. Kendimi yere atım ve su diye bağırdım. Su ile yüzümü yıkadım daha sonra gözümü açtığımda başka bir kişinin daha yere yığıldığını gördüm. Sebebini daha sonra öğrendim, restoranda çalışan kişi boşalan dezenfektan kutularına yenisini doldurmak isterken bu olay gerçekleşmiş. Dezenfektan yerine kireç sökücü dökmüş yanlışlıkla. Bidonlar birbirine benzediği için boşalan dezenfektan kutularına ana bidondan doldurmak istemiş ama yanlışlıkla kireç sökücü dökmüş. Daha sonra patlama oldu, ani müdahalede bulundular su ile yıkayabildiğim için gözümü kurtarabildim. Çalışan arkadaşımızın da gözünde baya bir hasar oluştu. Neyse ki görme kaybı gibi bir durum yok. İkimiz de tekrardan hafta başında hastaneye gidip muayene olacağız. Sonuç da ondan sonra belli olacak” dedi.

'TOZ BULUTU OLUŞTU'

Gözüne sıçrayan kimyasal maddeler nedeniyle yaşadığı acıdan dolayı yere yığıldığını söyleyen Kesik, “Baya şiddetli bir patlama meydana geldi. Resmen bomba gibi patladı, tabaklar, bardaklar etrafa yığıldı zaten o anda herkes başımıza toplandı. Sağlık ekipleri geldi ilk tedavimizi yaptıktan sonra hastaneye gittik. Bir toz bulutu oldu gerisini zaten hatırlamıyorum. İki maddenin birleşmesinden dolayı böyle bir patlama olmuş” diye konuştu.

'KALABALIK BİR SAATE GELMEMESİ BÜYÜK ŞANS'

Olayın sabahın erken saatlerinde yaşanması nedeniyle restoranın kalabalık olmadığını ifade eden Fikret Kesik, şöyle konuştu:

“Omzumdan koluma doğru komple bir yanık var. İlk başta yanık yoktu yarım saat sonra kaşınma ile başladı. Muayene esnasında fark ettim ve hafif bir kızarık olduğu için yanık tedavisi de gördüm şu an sarılı halde duruyor. Sabahın erken saatleri olduğu için restoran çok kalabalık değildi, genelde personeller vardı. Neyse ki fazla kimseye bir şey olmadı. Kalabalık bir ana denk gelmedi, sabah saatleri olduğu için bu büyük bir şans.”

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER