Geri Dön
SiyasetAK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: İmamoğlu’na tavsiyem İstanbul’a odaklansın

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: İmamoğlu’na tavsiyem İstanbul’a odaklansın

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanlığı adayı olarak adı dillendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul’a odaklanmaya ve kentin devasa problemlerini çözmeye çağırdı.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: İmamoğlu’na tavsiyem İstanbul’a odaklansın

Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “siyasi cinayetler” açıklamasını ‘gündemde kalmaya çalışma’ çabası olarak yorumlayan Kurtulmuş, “Faili meçhul cinayetler meselesi kirli bir meseledir. Halkı korkutmak üzerine yönlendikleri bir alandır. Allah’ın izniyle faili meçhuller meselesi geride kalmıştır, bu siyasi cinayetler konusunda da büyük bir hassasiyetle güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alıyorlar almaya da devam edeceklerdir... Bunun üzerinden hele hele bir muhalefet partisinin bu kadar sorumsuz hareket etmesi kabul edilemez... Siyasetin faziletiyle ilgisi olmayan bir davranıştır, bir söylemdir. Sayın Kılıçdaroğlu bir gölge boksu yapıyor, kime söylediği belli olmadan ortaya bir laf atıyor, gelen tepkiler üzerine geri adım atıyor. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Şu andaki anayasa bunu öngörüyor. Bu yokmuş gibi konuşuyorlar” diyen Kurtulmuş “Bizim en büyük rahatımız adayımız belli, oyumuzu daha yukarı nasıl çıkarırız diye çalışıyoruz. Ama karşı taraf için zor olan kimin aday olacağı belli değildir. Akşener’in ‘Ben cumhurbaşkanı adayı değil, başbakan adayıyım’ demesi de ‘Korkmayın aday değilim’ demek. HDP’nin 11 maddelik çıkışı da ittifaka destek aslında. HDP ‘açık ittifak gizli ortaklık’ yapıyor” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için de “İmamoğlu’na şu tavsiyede bulunurum. İstanbul’a odaklansın. Önündeki devasa problemleri çözmek için çalışsın. Biz işlerinde başarılar dileriz. Onun dışındaki işlerle uğraşmayı bir kenara atsın” dedi.

Meksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda patlamaMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda günün erken saatlerinde yeni bir patlama gerçekleşti.