Geri Dön
SiyasetAK Parti’den Doğu çıkarması

AK Parti’den Doğu çıkarması

AK Parti, dün Ağrı, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hakkâri, Mardin, Van başta olmak üzere 22 doğu ilinden 194 belediye başkanı ile Şırnak’a çıkarma yaptı.

AK Parti’den Doğu çıkarması

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara - Yaklaşık 400 kişiden oluşan AK Parti heyeti üç gün boyunca Cizre’de sahayı gözlemleyecek. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığındaki AK Partililer, esnaf ziyaretleriyle bölgedeki seçmenin şikâyet ve taleplerini dinleyecek.

AK Parti, 2014’te yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde Şırnak’ta oyların yüzde 29,3’ünü alarak BDP’nin arkasından ikinci parti olmuştu. 2019’da yapılan seçimlerde ise sürpriz şekilde oylarını yüzde 50 oranında artıran AK Parti, 61,72’lik oy oranına ulaşmıştı. Şırnak’ta AK Parti, ilk kez kazandığı merkez ilçe ile birlikte üç ilçede daha belediye elde etmişti. AK Parti kulislerinde bu başarı “Şırnak’ın Merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde Çözüm Süreci sonrası yaşanan hendek olaylarına tepki” ve “kayyum belediyesinin çalışmalarının sonucu” olarak değerlendirilmişti.

Yaşanan olaylar nedeniyle tahrip olan yerleşim yerleri devlet eliyle yeniden yapıldı. Şırnak’taki seçim zaferinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yıl yapılan AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecini 18 Ekim 2020’de Şırnak’tan başlatmış; ziyaretinde gerçekleştirdiği mitingde Şırnaklılara teşekkür etmişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da eski eş dehşet saçtıAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı.