Geri Dön

Ak Partili kadınlara konuştu: ‘Bizim çatımızı millet çatmıştır’

Ankara Kadın Kolları Kongresi’ne katılan Başbakan Yıldırım, “Ak Parti en sağlam çatıyla seçime gidiyor. Bizim çatımızı millet çatmıştır. Millete güvenen açıkta kalmaz” diye konuştu

Ak Partili kadınlara konuştu: ‘Bizim çatımızı millet çatmıştır’

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinin yeni bir zafer olacağını belirtti. Yıldırım, dün partisinin Ankara Kadın Kolları 4. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Ak Partili kadınlara, “Size milletin adamı, Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim” diyerek konuşmasına başlayan Yıldırım, tarihi seçim arifesinde yeni hedeflere doğru yürüdüklerini belirterek, özetle şunları söyledi:

SORUNLARI HİZMETE DÖNÜŞTÜRDÜK: 16 yıldır milletin gösterdiği istikamette yürüyor, milletimiz için çalışıyoruz. Milletle bütünleştik, millet efendi oldu biz hizmetkâr olduk. Türkiye’yi 3.5 kat büyüttük. Türkiye’yi bir bütün olarak müreffeh, bayındır hale getirmenin mücadelesini verdik. Türkiye’nin yükünü omuzladık. Türkiye’nin dağ gibi sorunlarını, dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Darbecilere, kumpasçılara, vesayetçilere fırsat vermedik. Hiçbir zaman millete rağmen, milleti yok sayarak siyaset yapmadık.

HAİNLERE DİZ ÇÖKTÜRDÜNÜZ: 15 Temmuz’da o gece alçaklara geçit vermediniz. Bayrağımıza, ezanımıza milli iradeye sahip çıktınız. Hainlere korku verdiniz, diz çöktürdünüz. 16 yıldır kadın şefkatiyle, merhametinizle milletin yaralarına merhem oldunuz. Yeri geldi ak kadınlar öksüz ve yetimlerin başını okşadınız. Yeri geldi ihtiyaç sahiplerine yardıma koştunuz. Yeri geldi vatandaşlarımızın iftar sofralarında ettiği dualara ortak oldunuz. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın bir çok yerinde mazlumlara, mağdurlara hep kucak açtınız. Bugün Ak Parti Türkiye’nin ruhu olduysa, Türkiye’nin aklı olduysa, Türkiye’nin vicdanı olduysa, 16 yıldır Türkiye’nin önünü açan hedefleri ortaya koyduysa, bunda Ak kadınların emeği unutulamaz.

'CHP VAATLERİNİ DE AK PARTİ YAPAR'

Başbakan Binali Yıldırım, dün Ak Parti Kayseri Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada da “Yönümüzü geleceğe çevirdik, şimdi zaman Türkiye’yi şaha kaldırma, Türkiye’yi 100. yılın hedeflerine ulaştırma zamanıdır. Şimdi zaman; Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapma zamanıdır. 24 Haziran’da Türkiye üzerinde oynanan ekonomik, siyasi oyunlar bozulacak. 24 Haziran bu oyunları oynayanların hezimete uğrayacağı tarih olacak. 24 Haziran ile birlikte Türkiye’nin önündeki son engel de ebediyen kalkmış olacak” dedi.

“Türkiye’nin ana muhalefet partisinin başkanı doğal olarak cumhurbaşkanı adayı olarak meydanlara çıkmıyorsa millet niye oy versin, güvensin niye iktidar yapsın” diyen Yıldırım “Millet öyle bir rüzgar estirdi ki bunların kurmaya çalıştığı çatı uçtu gitti, yok oldu. Çatı gidince de bari enkazı ile ittifak yapalım dediler. Onda da tam anlaşamadılar, işi ertelediler. Sonunda dağ fare doğurdu herkes ceketini aldı evine döndü. Milletin fikri belli; sonuna kadar Erdoğan, Ak Parti, Cumhur İttifakı” ifadelerini kullandı.

Emeklilere dair son düzenlemeleri kastederek meydana ‘Memnun musunuz?’ diye soran Yıldırım, ‘Evet’ yanıtı alması üzerine şunları söyledi: “Duyuyor musun Kemal Bey, emekliler memnun. Ak Parti yapar onlar konuşur. Memnun olmayan sensin Kemal Bey. Sosyal medyada, ‘CHP vaatleri idi’, ‘CHP vaatlerini açıklıyorsunuz’ diyorlar. Bir vatandaş da, ‘Onlar nasıl olsa iktidara gelemeyeceği için CHP vaatlerini de Ak Parti yapıyor’ diyor. İşte fark bu.”

İmar barışına da değinen Yıldırım “13 milyon bina; toplam binaların yarısı. Bir kez getirilen bir hak. İmara uygun olmayan yapı kimse yapmayacak. Yaparsanız bir daha bizden bir şey beklemeyin. Bunu yapmayanlara gerekli tedbir almayanlara da en ağır cezayı vereceğiz” dedi.

Yıldırım, seçmenlere şöyle seslendi: “Bir kaşığa 40 mantı sığdıran kadınlarımız sandıktan bütün milletvekillerini, 10 milletvekilini çıkarmaya var mısınız. Bizim çatımız rüzgârlarla çökmez bu çatı milletin çatısıdır. gözüm kulağım 24 Haziran akşamı Kayseri’de olacak, gelecek haberi takip edeceğim. “

EMEKLERİN DEĞERİNİ BİLİYORUZ: Biz kadınlarımızın fikirlerinin, emeklerinin Türkiye için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Siyasete yön verirken bu gerçeği hiç unutmadık. Sizlerle birlikte bu yolda çok önemli başarılara imza attık. Her şeyden önce kadın-erkek fırsat eşitliğini gözeten, cinsiyet ayrımcılığı yapan bir çok düzenlemeleri ortadan kaldırdık. Eğitim alanında kız öğrencilerimize yönelik ayrımcı uygulamalara son verdik. Eğitim yardımı yaparken kızlarımızın eğitime devam etmesi için pozitif ayrımcılık getirdik. Kadın istihdamı alanında kadının iş hayatında, toplumun her kesiminde daha fazla yer alması için birçok projeyi hayata geçirdik.

DURMADAN MÜCADELE ETTİK: Kreşlerde en son olarak eğer kadınlarımızın çalıştığı iş yerleri, dışarda çocuğumuzu kreşe gönderirsek, orada ödenecek ücret kadınlarımızın ücretlerindeki vergilerden düşecek. Bu şekilde kreş açılmasını, siz işteyken çocuklarımızın rahat bir şekilde eğitilmesi vakit geçirmesi için her türlü desteği veriyoruz. Kadın çalışanlarımıza sigorta prim indirimi, büyükanne maaşı ve doğum iznine varıncaya kadar birçok düzenlemeyi Çalışma Bakanımızla birlikte hayata geçirdik. Kadınların hayatın bütün alanında hak ettikleri itibara kavuşması için durmadan mücadele ettik.

YENİKAPI RUHUNUN İTTİFAKI: Bir kez daha milletimizin önüne gidiyoruz. Milletimizin desteğine talibiz. Başkaları çatısız kalmış olabilir. Ama Ak Parti en sağlam çatı ile seçime gidiyor. Bizim çatımızı millet çatmıştır. Millete güvenen açıkta kalmaz. Cumhur İttifakı milletin hissiyatından doğan Yenikapı ruhunun ittifakıdır. Adayımız milletin adamı, memleket sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ak kadınlar sizlerle nice zaferler kazandık. İnşallah 24 Haziran’da öncekilerinden daha parlak bir zafer kazanacağız. 24 Haziran ülkemiz için yeni bir başlangıç, yeni bir zafer olacak.

OKULLAŞMA ORANI ARTTI

Bugün devlette çalışan kamu görevlilerinin yüzde 40’ı kadınlardan oluşuyor, savcıların yüzde 31’İ, avukatların yüzde 43’ü, üniversite hocalarının yüzde 50’si kadınlarımızdan oluşuyor. Kız çocuklarımızın okullaşma oranını Ak Parti yüzde 42’den yüzde 82’ye çıkardı. Üniversiteye devam eden kadınlarımızın oranı yüzde 12’den yüzde 44’e çıktı. Bugün üniversitede okuyan kızlarımızın sayısı erkek öğrencilerin sayısından daha fazla. Bu bizim için büyük bir mutluluk.

ZORBALAR KAYBETTİ

Ak Parti 16 yıl boyunca çok büyük engellerle karşı karşıya kaldı. Parti kapatma, 27 Nisan e-muhtırası, 17 Aralık, 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Bütün bu alçaklıklara karşı boyun eğmedik, dimdik durduk. Zorbalar kaybetti, millet kazandı, demokrasi kazandı. Artık kesintisiz demokrasiden, hukuk devletinden, milli iradeden geriye asla dönüş yok. Güçlü iktidar, güçlü meclis için Ak kadınlar hazır mısınız? 25 Haziran’da yeni bir destan yazacak mıyız?

Çatıdan düşerek ölen kardeşler mahalleyi yasa boğduVan'ın merkez İpekyolu ilçesinde uydu çanağını onarmak için çatıya çıkan Yıldız ve Cumali Tekin kardeşler, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber