Geri Dön

AK Partili Vekil öyle bir gaf yaptı ki

Kaş yapayım derken göz çıkaran AK Partili Abdülkerim Gök, Başbakan'ı övmek isterken Suriye'deki iç savaşın müsebbibi olarak gösterdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Avrupa Birliği AB tarafından ortaklaşa düzenlenen ?Hoşgörü Sempozyumu?, 26-27 Kasım 2012 tarihlerinde Avusturya'nın başkenti Viyana gerçekleşti.

İŞTE O GAF!

Sempozyumun çok yararlı geçtiğini ve parlamenterlerin Türkiye'yi ilgi ile izlediğini söyleyen AKP Şanlıurfa milletvekili Abdülkerim Gök, "Türkiye coğrafyasında lider bir ülke. Muhataplarımız bizi geçmişteki siyaset ile kıyasladıkları zaman 'Türkiye'de ne oluyor' diye bizi anlamakta zorluk çekiyorlar" dedi.

ÖYLE BİR GAF YAPTI Kİ...

Sempozyumun sonrası DHA'ya konuşan Gök, Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını söyledi. Gök, "Bugün uluslararası arenada son derecede önemli hadiseler var. Bugün eğer Suriye'de bir insanlık dramı yaşanıyorsa bunun öncü lideri sayın başbakanımız olmuştur ve ülkesi de ebette ki Türkiye olmuştur" dedi.

SÖZLERİNİ DÜZELTMEYE ÇALIŞTI

Röportaj sonrası, açıklamasında anlatım eksikliğinde bulunduğunu belirten Gök, muhabirimizi arayarak, "Yoğun geçen bir sempozyum süreci oldu. Gün boyu konuşmalar yaptık ve bazen dikkatimizi kaybedebiliyoruz. Söylemek istediğim 'Suriye'de yaşanan insanlık dramını dünyaya duyurmada sayın Başbakanımız öncü rol oynamıştır'dı. Konuşmamın yanlış anlaşılmasını istemem" diyerek konuşmasında düzeltme yaptı.

Kuzeni corona virüse yakalandı! Canlı yayında anlattı: 190 boyunda dağ gibi ama...Görevi başında olan CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever'in kuzeni corona virüse yakalandı. Corona virüs nedeniyle kuzeninin durumunun ağırlaştığını ve tedavi için virüsü yenen bir kişiye ihtiyaç olduğunu belirten Sever sosyal medyadan çağrı yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber