Geri Dön

AP Türkiye Raportörü Amor’dan ilk ziyaret

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor’un ilk resmi ziyareti kapsamında, beş günlük programı dün başladı. Ziyaret, Türkiye ile ilgili yıllık raporun hazırlanması açısından önem taşıyor.

AP Türkiye Raportörü Amor’dan ilk ziyaret

Türkiye temasları 24 Ocak’a kadar sürecek olan Amor bu sürede İstanbul, Gaziantep ve Ankara’yı ziyaret edecek. Amor’un dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile başlayan görüşme trafiği, TÜSİAD ile devam etti. Amor, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile de bugün görüşecek. Amor’un Ankara temasları kapsamında ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideriMeral Akşener, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ile görüşmesi bekleniyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile de görüşmesi planlanan Amor‘un Meclis’i de ziyaret etmesi bekleniyor.

Gündem yoğun

Amor, ziyaretlerinde başta Türkiye’nin AB’ye entegrasyonuna dair konular olmak üzere, AB Türkiye ilişkilerinin son durumu, Türkiye’nin iç ve dış politikasına ilişkin gelişmeler, yargı reformu, basın ve ifade özgürlüğü, mültecilerin entegrasyonu ile Türkiye-AB ilişkilerinde Belediyelerin rolü hakkında görüş alışverişinde bulunması bekleniyor. Gaziantep’teki görüşmelerde ise, mülteci entegrasyonu ve AB-Türkiye ilişkilerinde be lediyelerin rolü değerlendirilecek.

 

Üniversitede ekipleri alarma geçiren zarfın sırrı ortaya çıktı!Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Meslek Yüksekokulu'nda görevli Doç. Dr. İbrahim Kıvrak'ın makam odasının kapısının altına bırakılan zarfın içindeki maddenin nişasta olduğu öğrenildi. Doç. Dr. Kıvrak'ı korkutmak için şaka yaptığını ileri süren iki öğretim görevlisi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen öğretim görevlileri H.A.A. ve Y.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber