Avrupa Parlamentosu

Avrupa Parlamentosu

Son dakika Avrupa Parlamentosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Parlamentosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Parlamentosu haber sayfamızda...

Avrupa Parlamentosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.236 avrupa parlamentosu haberi bulunmuştur.
Son dakika... AB'den Gazze için 'şiddeti durdurun' çağrısı!
Son dakika... AB'den Gazze için 'şiddeti durdurun' çağrısı!Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Portekiz'in Dışişleri Bakanı Augusto Santos Silva, İsrail'in Filistinlilere saldırıları sonrası artan gerilimin düşürülmesi, çatışmaların derhal sonlandırılması çağrısında bulunarak, "Çocukların da içinde bulunduğu çok sayıdaki sivilin hayatını kaybetmesi ve yaralanması nedeniyle dehşete düştük." dedi.
18.05.2021Dünya
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş olduMeclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021Gündem
‘Komşu’dakiler çatışma istemiyor
‘Komşu’dakiler çatışma istemiyorTürkiye ile Yunanistan’da yapılan ortak anket, her iki ülke kamuoyunun gerginliklerin diyalog yoluyla giderilmesinden yana olduğunu gösterdi
16.05.2021Dünya
Son dakika... Macron ve AP Başkanı'na göre salgın, eksiklikleri ortaya çıkardı
Son dakika... Macron ve AP Başkanı'na göre salgın, eksiklikleri ortaya çıkardıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı krizin Avrupa'nın eksikliklerini ortaya çıkardığını ifade etti.
9.05.2021Dünya
Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil ülkesine iade edilecek!
Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil ülkesine iade edilecek!Geçen yılın hemen başında yaşanan çirkin olayda Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Yannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı'nı yırtmış, infial yaratan bu skandal sonrasında AP, oylama yaparak ırkçı milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmıştı. Türk düşmanı vekil şimdi de hapse gireceği ülkesine iade edilecek.
8.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyor
Son dakika... AB, Kovid-19 sonrası sorunlarına çözüm arıyorAvrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını yürüten Portekiz'in ev sahipliğinde organize edilen Sosyal Zirve toplantısında bir araya gelen AB liderleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri gelecek 10 yıllık süreçte Birliğin sosyal politikalarını belirlemeyi tartıştı
7.05.2021Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisi
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yerleşim yerleri açma yönündeki adımlarından vazgeçmesini istedi.
7.05.2021Siyaset
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset
AB'den firmaları yabancı alımlardan koruma adımı
AB'den firmaları yabancı alımlardan koruma adımıAvrupa Birliği (AB), ülkesinden devlet desteği alan yabancı şirketlerin Avrupa firmalarını satın almalarını ve büyük ölçekli kamu ihalelerine katılmalarını engellemeye hazırlanıyor.
5.05.2021Ekonomi
‘Bizim anayasa yazım sürecimiz de bitiyor’
‘Bizim anayasa yazım sürecimiz de bitiyor’MHP’nin “yeni anayasa” taslağına Cumhur İttifakı ortağı AK Parti’den destek gelirken, CHP ve İYİ Parti “gündem değiştirme” çabası olarak niteledi.
5.05.2021Siyaset
Son dakika... Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, beraat etti!
Son dakika... Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, beraat etti!Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle yargılandığı davadan beraat etti.
4.05.2021Dünya
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlik
AB ile Rusya arasında diplomatik gerginlikAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupalı yetkiliye giriş yasağı getirmesinin ardından Rusya'nın AB Daimi Temsilcisi'ni çağırarak yasağı kınama kararı aldı.
3.05.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdiAK Parti Sözcüsü Çelik, "Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” şeklinde konuştu.
3.05.2021Siyaset
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyor
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyorMoskova ile çoğu Avrupa Birliği üyesi Baltık ülkeleri arasında yaşanan gerilim sürerken, Rusya’nın Avrupa ile ilişkilerinin Soğuk Savaş döneminden bile daha kötü olduğu belirtiliyor
2.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadıAvrupa Birliği (AB), Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupa ülkesi yetkilisine giriş yasağı getirmesini "en güçlü şekilde" kınadı.
30.04.2021Dünya
Son dakika... Rusya'dan 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım!
Son dakika... Rusya'dan 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım!Gelen son dakika haberine göre, Rusya 8 Avrupalı yetkiliye yaptırım uyguladı. Rus Bakanlık açıklamasında, "Elbette, bu, Avrupa'nın sert jeopolitik yüzleşme alanına dönüştürülmesine olan ilgisini gizlemeyen ABD'nin bilgisi ve teşviki ile açık ve kasıtlı olarak yapılıyor" ifadesine yer verildi.
30.04.2021Dünya
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildi
AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildiAvrupa Parlamentosu, Avrupa Birliğinde (AB) savunma iş birliğinin desteklenmesi amacıyla Avrupa Savunma Fonu'nun 7,9 milyar euroluk bütçesini kabul etti.
29.04.2021Ekonomi
AB Konseyi, İngiltere ile ticaret anlaşmasına onay verdi
AB Konseyi, İngiltere ile ticaret anlaşmasına onay verdiAvrupa Birliği (AB) Konseyi, AB ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı onayladı.
29.04.2021Ekonomi
AB'den kritik karar! İnternetten bir saat içinde kaldırılacak
AB'den kritik karar! İnternetten bir saat içinde kaldırılacakAvrupa Parlamentosu (AP), internette terör içerikli paylaşımların yayılmasını engellemek için bu tür içeriklerin bir saat içinde alan sağlayıcılar tarafından kaldırılmasını öngören yasal düzenlemeyi kabul etti.
28.04.2021Dünya
Son dakika... Dışişleri'nden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e sandalye yanıtı
Son dakika... Dışişleri'nden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e sandalye yanıtıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Avrupa Birliği (AB) Konseyi ve Komisyonu Başkanlarının ülkemizi ziyaretinde yaşanan oturma düzeni tartışmasının, Avrupalılıkla, kadın olmakla, İstanbul Sözleşmesi'yle ve Avrupa Komisyonu'nun konumu ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu konuda bir kasıt veya kötü niyet aranması da anlamsızdır" dedi.
28.04.2021Dünya
İngiltere ile ticaret anlaşması onaylandı
İngiltere ile ticaret anlaşması onaylandıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmaya onay verdi.
28.04.2021Uzmanpara
Elektrikli motorların tasarımı AB mevzuatına uyumlu hale getirildi
Elektrikli motorların tasarımı AB mevzuatına uyumlu hale getirildiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Elektrik Motorlarının ve Değişken Hız Sürücülerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.04.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosu'ndaki ırkçı vekilin dokunulmazlığı kaldırıldı
Avrupa Parlamentosu'ndaki ırkçı vekilin dokunulmazlığı kaldırıldıAvrupa Parlamentosu'na ırkçı Altın Şafak partisinden seçilen ve kağıt üzerine basılı Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Yannis Lagos’un parlamentodaki dokunulmazlığı oy çokluğuyla kaldırıldı.
27.04.2021Dünya
AB'den İngiltere'ye 'ticaret anlaşması' uyarısı
AB'den İngiltere'ye 'ticaret anlaşması' uyarısıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere ile Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmanın bağlayıcı bir uzlaşmazlık çözüm mekanizması ve tek taraflı tedbirler alınmasını sağlayan maddeler içerdiğini belirtti.
27.04.2021Uzmanpara
‘Tazminat davalarından hiçbir sonuç çıkmaz’
‘Tazminat davalarından hiçbir sonuç çıkmaz’1915 olaylarının ‘soykırım’ olarak nitelemesinin ardından Türk devletini rahatsız etmek için tazminat davaları açılabileceğini belirten emekli Büyükelçi Tacar, “Ancak, herhangi bir sonuç alamayacaklardır” dedi.
27.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abrusyaavrupa birliğiavrupayunanistan

Avrupa Parlamentosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.