Avrupa Parlamentosu

Avrupa Parlamentosu

Son dakika Avrupa Parlamentosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Parlamentosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Parlamentosu haber sayfamızda...

Avrupa Parlamentosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.308 avrupa parlamentosu haberi bulunmuştur.
Başkanı Üstündağ, Czarnecki ile buluştu
Başkanı Üstündağ, Czarnecki ile buluştuTVF Başkanı Üstündağ, AP Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Czarnecki ile bir araya geldi.
14.10.2021Voleybol
E-ticaret sektörüne 1 milyon kişi aranıyor
E-ticaret sektörüne 1 milyon kişi aranıyorPandemiyle birlikte hızla büyüyen e-ticaret sektöründe şirket sayısının 350 bine ulaşması bekleniyor. Lojistik sektörü de dahil bu alanda çalışmak için en az 1 milyon kişiye ihtiyaç var. Maaşlar, 7 bin TL’den başlayıp 30 bin TL’ye kadar çıkıyor
13.10.2021Eğitim
AP Türkiye Raportörü Amor: En kötü dönemi geride bıraktık
AP Türkiye Raportörü Amor: En kötü dönemi geride bıraktıkAvrupa Parlamentosu Türkiye Özel Raportörü Nacho Sanchez Amor, CNN Türk’ten Hilken Doğan Boran’a konuştu. Özel raportör, Türkiye-AB ilişkileri için "En kötü dönemi geride bıraktık" dedi. Amor, "Göç konusunda Türkiye'ye yardım etmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız." mesajı verdi.
10.10.2021Haberler
AP Türkiye Raportörü Amor: En kötü dönemi geride bıraktık
AP Türkiye Raportörü Amor: En kötü dönemi geride bıraktıkAvrupa Parlamentosu Türkiye Özel Raportörü Nacho Sanchez Amor, CNN Türk’ten Hilken Doğan Boran’a konuştu. Özel raportör, Türkiye-AB ilişkileri için "En kötü dönemi geride bıraktık" dedi. Amor, "Göç konusunda Türkiye'ye yardım etmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız." mesajı verdi.
10.10.2021Gündem
‘Somut adım şart’
‘Somut adım şart’Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Türkiye ile AB ilişkilerinde iyileşmeye dikkat çekerken, Gümrük Birliği konusunda demokratik koşulların iyileştirilmesi gerektiğini söyledi
10.10.2021Dünya
İtalya sandık başında! Gözler sokaklara yaban domuzlarının indiği Roma'da
İtalya sandık başında! Gözler sokaklara yaban domuzlarının indiği Roma'daİtalya'da Roma ve Milano gibi birçok büyük kentin de aralarında bulunduğu binden fazla belediyede yerel seçimler için Pazar günü sandığa gidiliyor. Başkent Roma'da seçim kampanyasının en çok tartışılan konuları toplanmayan çöpler ve kente inen yaban domuzu sürüleri oldu.
3.10.2021Dünya
TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu, yenilenen genel kurul salonunu tanıttı
TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu, yenilenen genel kurul salonunu tanıttıTBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, tadilat çalışmaları tamamlanan TBMM Genel Kurulu salonuna ilişkin, "Avrupa Parlamentosu'nda ya da Avrupa ülkelerindeki parlamentolardaki kullanışlı sistemleri bizim parlamentomuza kazandırmış olduk" dedi.
30.09.2021Siyaset
AB'den Türkiye'deki Suriyelilere 150 milyon euro destek hazırlığı
AB'den Türkiye'deki Suriyelilere 150 milyon euro destek hazırlığıAvrupa Birliği (AB), Türkiye'deki sığınmacıları desteklemek için yürütülen programa yaklaşık 150 milyon euro ilave kaynak sağlamaya hazırlanıyor.
29.09.2021Ekonomi
Lagarde'dan enflasyon açıklaması
Lagarde'dan enflasyon açıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi'nde enflasyonun sonbaharda daha da yükselmesini beklediklerini söyledi.
27.09.2021Uzmanpara
Puigdemont kararı haftaya kalabilir
Puigdemont kararı haftaya kalabilirİtalya'da gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont hakkındaki karar hafta sonuna yetişmeyebilir. Siyasetçinin avukatı Gonzalo Boye, gözaltı kararının yasa dışı olduğunu savunup müvekkilinin 'er ya da geç' serbest kalacağına inancının tam olduğunu söylüyor.
24.09.2021Dünya
İspanya'yı karıştıran gözaltı
İspanya'yı karıştıran gözaltıAyrılıkçı Katalanların lideri Puigdemont'un İtalya'da gözaltına alınmasından Madrid yönetimi memnun, Barcelona'daki İtalya konsolosluğu önünde toplanan Katalonya'daki bağımsızlık yanlıları ise olayı protesto ediyor.
24.09.2021Dünya
Son dakika: Eski Katalonya özerk hükümet başkanı gözaltına alındı
Son dakika: Eski Katalonya özerk hükümet başkanı gözaltına alındıSon dakika haberine göre; İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından hakkında arama ve yakalama emri bulunan, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'un bir toplantıya katılmak için gittiği İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alındığı bildirildi. Puigdemont'un cuma günü mahkemeye çıkarılacağı açıklandı
23.09.2021Dünya
Android'de kullanılıyor, iPhone'ların tamamının geçmesi gerekebilir!
Android'de kullanılıyor, iPhone'ların tamamının geçmesi gerekebilir!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, birlik ülkelerinde  satılan akıllı telefon, tablet ve kulaklık gibi elektronik cihazlarda ortak şarj  girişi kullanılmasını zorunlu hale getirecek yasal düzenleme teklif etti.
23.09.2021Teknoloji
‘Soğuk savaş başlamış...’
‘Soğuk savaş başlamış...’Avrupalıların çoğunun ABD ile Çin ve Rusya arasında yeni bir soğuk savaşın başladığını düşündüğü ortaya çıktı.
23.09.2021Dünya
E-ticaretin Davos’u İstanbul'da!
E-ticaretin Davos’u İstanbul'da!E-ticaretin Davos’u World E-Commerce Forum için geri sayım başladı. 21 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek olan etkinlik, e-ticaretin liderlerini bir araya getirecek. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katılacağı etkinlikte, İngiltere’nin eski Dışişleri Bakanı Jack Straw, Lüksemburg Başbakanı ve eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Jean-Claude Juncker konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlikte e-ticaretin yeni yol haritasının çıkarılacağını belirten WORLDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Nart, “Forumda, İstanbul’u Avrasya’nın dijital başkenti yapma misyonuna hizmet edeceğiz” diyor.
22.09.2021Vitrin
Avrupa Parlamentosu'ndan flaş 'Taliban' kararı
Avrupa Parlamentosu'ndan flaş 'Taliban' kararıAvrupa Parlamentosu (AP), Afganistan'da Taliban'ın kurduğu hükümetin tanınmaması ancak insani durumlar için operasyonel ilişki kurulmasını öngören karar tasarını kabul etti.
16.09.2021Dünya
5 milyar euroluk Brexit fonu onaylandı
5 milyar euroluk Brexit fonu onaylandıAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar euroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
16.09.2021Uzmanpara
AP'den 5 milyar euroluk Brexit fonuna onay
AP'den 5 milyar euroluk Brexit fonuna onayAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke ekonomilerine Brexit'in etkilerine karşı kullanılmak üzere 5 milyar euroluk fonun oluşturulmasına onay verdi.
15.09.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosu aday ülkelerin katılım öncesi fonlarını onayladı
Avrupa Parlamentosu aday ülkelerin katılım öncesi fonlarını onayladıAvrupa Parlamentosu (AP), Türkiye gibi Avrupa Birliği'ne (AB) aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar avroluk fon ayrılmasına onay verdi.
15.09.2021Ekonomi
AB'den kritik Taliban açıklaması: İlişki kurmalıyız
AB'den kritik Taliban açıklaması: İlişki kurmalıyızAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Afganistan'daki olaylar konusunda özeleştiri yaparak ders çıkarmaları gerektiğini, Taliban'ı tanımasalar bile ilişki kurma ihtiyacı bulunduğunu söyledi.
14.09.2021Dünya
AB'den yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırma çağrısı
AB'den yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırma çağrısıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkanı Frans Timmermans, son dönemde enerji fiyatlarındaki artışın yenilenebilir dönüşümü hızlandırması gerektiğini söyledi.
14.09.2021Ekonomi
İklim kriziyle mücadelede rekabet ve dönüşüm fırsatı
İklim kriziyle mücadelede rekabet ve dönüşüm fırsatıİklim kriziyle mücadelede REKABET VE DÖNÜŞÜM FIRSATIİklim eylemleri ve temiz enerji rekabeti, bugün küresel liderlik yarışının bir parçası haline geldi. Sıfır karbon hedefi, artık sadece gezegeni kurtarmak için değil, ülkelerin dönüşüme ayak uydurmak ve küresel ekonomik dinamiklerin dışında kalmamak için de bir fırsat durumunda.
8.09.2021 Milliyet Enerji
Aday ülkelerin katılım öncesi fonlarına onay
Aday ülkelerin katılım öncesi fonlarına onayAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Türkiye gibi aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar euroluk bütçe ayrılmasını onayladı.
8.09.2021Uzmanpara
Son dakika: AB'den kritik onay! Aralarında Türkiye de var...
Son dakika: AB'den kritik onay! Aralarında Türkiye de var...Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Türkiye gibi aday ülkeler için yürütülen Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemi için (IPA III) 14,2 milyar euroluk bütçe ayrılmasını onayladı.
7.09.2021Ekonomi
Yunanistan'da kabineye Rum bakan
Yunanistan'da kabineye Rum bakanYunanistan'da yeni kurulan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanlığına, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden (GKRY) siyasetçi Hristos Stilyanidis atandı.
6.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abTürkiyeAvrupa Parlamentosuitalyagözaltı

Avrupa Parlamentosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.