Avrupa Parlamentosu

Avrupa Parlamentosu

Son dakika Avrupa Parlamentosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Parlamentosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Parlamentosu haber sayfamızda...

Avrupa Parlamentosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.202 avrupa parlamentosu haberi bulunmuştur.
AB kurumları iklim yasasında uzlaştı
AB kurumları iklim yasasında uzlaştıAvrupa Birliği (AB) kurumları, birliğin 2050 yılına kadar iklime zararsız olma hedefini yasal olarak bağlayıcı kılacak iklim yasasında ve sera gazı emisyonlarının 2030'a kadar yüzde 55 azaltılması hedefinde uzlaşı sağladı.
21.04.2021Uzmanpara
Muhafazakarlar da adayını belirledi
Muhafazakarlar da adayını belirlediAlmanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimde Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet oldu.
21.04.2021Dünya
İngiltere ile ticaret anlaşmasına onay
İngiltere ile ticaret anlaşmasına onayAvrupa Parlamentosu (AP) komiteleri, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı onayladı.
16.04.2021Uzmanpara
Son dakika... AB liderleri 'protokol krizi'ni masaya yatırıyor!
Son dakika... AB liderleri 'protokol krizi'ni masaya yatırıyor!Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 6 Nisan'daki Türkiye ziyaretlerinde yaşanan protokol olayının ardından ilk kez yapacakları görüşmede bundan sonra benzer sorunların ortaya çıkmaması için Konsey ile Komisyon arasındaki "iş ilişkisini" geliştirecek bir planı masaya yatıracak.
12.04.2021Dünya
Son dakika... Fransız gazetesi: Türkiye, AB protokol olayında "mağdur"
Son dakika... Fransız gazetesi: Türkiye, AB protokol olayında "mağdur"Fransız L'Opinion gazetesi, Avrupa Birliği (AB) yönetiminin 6 Nisan'daki Türkiye ziyaretinde yaşanan protokol olayında Türkiye'nin, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki kavganın "mağduru" olduğunu yazdı.
9.04.2021Dünya
'İklim değişikliği istikrar için ağır bir tehdit'
'İklim değişikliği istikrar için ağır bir tehdit'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, iklim değişikliğinin istikrar için ağır bir tehdit oluşturduğu görüşünü bir kez daha tekrarladı.
26.03.2021Uzmanpara
Petrol kaç dolar?
Petrol kaç dolar?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 61,39 dolardan işlem görüyor.
24.03.2021Uzmanpara
'Geri dönmeyen kredilerde artışa hazır olunmalı'
'Geri dönmeyen kredilerde artışa hazır olunmalı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetim Kurulu Başkanı Andrea Enria, Euro Bölgesi'ndeki finans kuruluşlarının kredi risklerine ve geri dönmeyen kredilerde (NPL) artışa hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.
23.03.2021Uzmanpara
Çin'den,  AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesi
Çin'den, AB'ye 'Uygur Türkleri' misillemesiÇin Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’nin (AB), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine baskı uygulandığı gerekçesiyle Çinli yetkililere yaptırım kararına misilleme olarak, AB’den 10 kişi ile 4 kurum ve kuruluşa yaptırım uygulanacağını açıkladı.
22.03.2021Dünya
Kelepçe takıp ölüme attılar
Kelepçe takıp ölüme attılarYunan Sahil Güvenliği 7 göçmeni ellerine kelepçe takarak denize attı. Göçmenlerden üçü boğularak can verdi, üçü Türk Sahil Güvenlik personeli tarafından kurtarıldı... Elleri kelepçeli halde sudan çıkarılarak tedavi altına alınan göçmenler Yunanistan’ın insanlık dışı uygulamalarını anlattı...
20.03.2021Gündem
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB'de yeni siyasi oluşum açıklaması!
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB'de yeni siyasi oluşum açıklaması!Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ve eski İtalya İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi'nin lideri Matteo Salvini ile Avrupa sağını yeniden düzenlemek için irtibatta olduğunu söyledi.
19.03.2021Dünya
ECB'den 'ekonomik belirsizlik' uyarısı
ECB'den 'ekonomik belirsizlik' uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi için kısa vadede ekonomik belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, ECB'nin tüm araçlarla gerekli ayarlamaları yapmaya hazır olduğunu söyledi.
18.03.2021Uzmanpara
Lagarde'dan tahvil alımlarında 'zaman' vurgusu
Lagarde'dan tahvil alımlarında 'zaman' vurgusuAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, PEPP çerçevesinde net tahvil alım miktarında yapılması kararlaştırılan artışın görünür hale gelmesi için biraz zaman gerekebileceğini söyledi.
18.03.2021Uzmanpara
Son dakika... AB'den yeni aşı kararı!
Son dakika... AB'den yeni aşı kararı!Gelen son dakika haberine göre, AB Komisyonu, AB içindeki seyahatlerde kullanılacak aşı sertifikasının yaza kadar hayata geçirilmesi için yasal düzenleme sundu.
17.03.2021Dünya
'İstiklal ruhumuz temel harcımızdır'
'İstiklal ruhumuz temel harcımızdır'TBMM Başkanı Şentop, İstiklal Marşı Yılı olarak kabul edilen 2021’in, Mehmet Akif’in her yönüyle anlaşılıp anlatıldığı bir milli şuur yılı olarak geçmesini temenni etti
14.03.2021Siyaset
Son dakika! Meclis Başkanı Şentop'tan Avrupa Parlamentosu'na tepki
Son dakika! Meclis Başkanı Şentop'tan Avrupa Parlamentosu'na tepki TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda kabul edilen Suriye ihtilafına ilişkin kararı çok şaşırtıcı bulmadıklarını belirterek, "Avrupa'da hala bencil ve sadece kendi çıkarlarını düşünen bir siyasetçi güruhu var." dedi.
13.03.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den AP'ye tepki: Asılsız iddiaları reddediyoruz
Son dakika: Türkiye'den AP'ye tepki: Asılsız iddiaları reddediyoruzDışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda kabul edilen Suriye ihtilafına ilişkin kararda Türkiye'ye yöneltilen ifadelere tepki göstererek, "AP'yi gerçeklerden kopuk ve ilgisiz açıklamalar yapmak yerine NATO ve Avrupa’nın sınırlarını da koruyan Türkiye’nin Suriye’de yaptığı katkıların Avrupa için önemini idrak etmeye ve Suriye’deki gelişmeler bağlamında ihtilafın siyasi çözümüne yapıcı katkı sunmaya davet ediyoruz." açıklaması yaptı.
12.03.2021Gündem
AB'nin aşı sertifikasında AB'de onaylı aşılar kabul edilecek
AB'nin aşı sertifikasında AB'de onaylı aşılar kabul edilecekAvrupa Birliği (AB) Komisyonu üyesi Ylva Johansson, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan seyahat tedbirlerinin gevşetilmesinde kullanılacak aşı sertifikasında AB'nin onay verdiği aşıların geçerli olacağını söyledi.
12.03.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu'ndaki Suriye tasarısı kabul edildi
Avrupa Parlamentosu'ndaki Suriye tasarısı kabul edildiAvrupa Parlamentosu (AP), Suriye'de iç savaşın başlamasının 10. yılında "Suriye çatışması-Ayaklanmanın ardından geçen 10 yıl" başlıklı karar tasarını kabul etti.
11.03.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararı
Avrupa Parlamentosu'ndan Puigdemont kararıİspanya mahkemelerinden kaçarak Ekim 2017'den bu yana Belçika'da yaşayan Puigdemont ile AP milletvekili olan iki ayrılıkçı Katalan siyasetçinin dokunulmazlıklarının kaldırılması yapılan oylamayla kabul edildi.
9.03.2021Dünya
Avrupa Birliği Haritası: Avrupa Birliğinde Bulunan Kurucu Ve Üye Ülkeler Haritası (Türkçe)
Avrupa Birliği Haritası: Avrupa Birliğinde Bulunan Kurucu Ve Üye Ülkeler Haritası (Türkçe)Avrupa Birliği haritasını çıkarabilmek ve doğru okuyabilmek için birliğin kuruluş sürecini, hangi antlaşmayla kurulduğunu, Avrupa Birliği'ne üye olan ülke isimlerini ve bu ülkelerin birliğe katılım süreçlerini, Bunun haricinde Avrupa Birliği'ni kuran kurucu ülkeleri ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne giden sürecini öğrenebilmek, bütün bu bilgilerin pekişmesi için derledik.
14.09.2020Haritalar
AB'den maaş farklılıklarını giderme hazırlığı
AB'den maaş farklılıklarını giderme hazırlığıAvrupa Birliği (AB), çalışanların iş yerlerindeki ortalama ücretler hakkında bilgi almasını sağlayacak plan hazırladı.
4.03.2021Uzmanpara
Yangın sönmüyor
Yangın sönmüyor Ermenistan’da Paşinyan destekçileriyle muhalefet arasındaki gerilim artarak devam ediyor. Dün Paşinyan’ın istifasını isteyen muhalif göstericiler hükümet binasına girdi
2.03.2021Dünya
AB aşı belgesi için hazırlıklara başladı
AB aşı belgesi için hazırlıklara başladıAB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen AB çapında dijital aşı pasaportu için gereken yasal düzenlemeye ilişkin tekliflerini Mart ayı içinde sunacaklarını açıkladı.
1.03.2021Dünya
AB ile AstraZeneca arasında aşı tartışması
AB ile AstraZeneca arasında aşı tartışmasıAstraZeneca Üst Yöneticisi (CEO) Pascal Soriot, Avrupa Birliğine (AB) yılın ilk çeyreğinde 40 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı tedarik edeceklerini söyledi.
25.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abAvrupa ParlamentosuaşıAvrupa Birliğiavrupa

Avrupa Parlamentosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.