Geri Dön

AYK ve TTK’ya başkan ataması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Yaramış’ı atadı. Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu da vekaleten yürüttüğü Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) Başkanlığı’na asaleten getirildi.

AYK ve TTK’ya başkan ataması

Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na atanan Prof. Yaramış, 1968 Çorum İskilip doğumlu. A.Ü Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi (1993) ve ABD Connecticut Üniversitesinde (1996) yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2014’te profesör oldu. Bir süre Ensar Vakfı’nın Afyonkarahisar Şubesi’nin yönetiminde görev aldığı belirtilen Yaramış, TTK’nın resmi internet sayfasındaki bilgiye göre 20 Nisan’da görevine başladı. Cumhurbaşkanı kararıyla Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu’nun asaleten ataması da gerçekleştirildi. 

Çatıda basıldılar! Polise şok sözler: Eniştem gelince...İstanbul Esenyurt'ta, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan ve otomobillerini bırakıp, bir binanın çatısına saklanan 2 şüpheli yakalandı. Kaçarken bir sokağa da ruhsatsız tabanca attıkları öğrenilen şüphelilerden biri polis ekiplerine, "Akşam eniştem karakola gelince konuşuruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber