Geri Dön

Bahçeli: Kılıçdaroğlu, CHP'yi Kandil'in ana karargahı haline getirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tankın önünde  eğilmeyen bir milletin zilletin önünde eğilmesini beklemek tam bir şuursuzluk,  tam bir ahmaklıktır." dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu  Atatürk'ün partisi CHP’yi, HDP’nin kumanda merkezi, Kandil’in ana karargahı  haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu varken Kandil terör şebekesinin HDP’ye ihtiyacı  neredeyse kalmamıştır." dedi.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu, CHP'yi Kandil'in ana karargahı haline getirdi

Bahçeli, Cam Piramit Fuar Merkezi'nde düzenlenen Cumhur İttifakı Salon Toplantısında yaptığı konuşmada, Antalya'nın bugün dostu sevindirirken, düşmanı çatlattığını söyledi.

Türkiye'nin dünden daha güçlü olduğunu belirten Bahçeli, karanlık senaryolara boyun eğmeyen, zora ve zorbalıklara eyvallah etmeyen bir mizacın sahipleri olduklarını ifade etti.

"İttifakımız dirliğe ve kardeşliğedir"

Her engeli aşacak, her badireyi göğüsleyecek kadar cesur ve dirayetli olduklarını dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü biz Cumhur İttifakıyız. Çünkü biz cumhurun ta kendisiyiz. Çünkü biz hep birlikte Türkiye'yiz. Ayrılığa prim vermeyiz. Ayrışmaya 'tamam' demeyiz. Fitneye hoşgörü göstermeyiz, fitnecilere sessiz kalmayız. Çünkü biz cumhurun sesi, Türk milletinin kesilmeyecek nefesiyiz. İttifakımız birliğedir. İttifakımız dirliğe ve kardeşliğedir. İttifakımız 82 milyon vatan evladının huzuru ve geleceği içindir."

Milli ruhun Antalya'da fazlasıyla mevcut olduğunu anlatan Bahçeli, Antalya'nın harcının Türkiye sevdasıyla karıldığına işaret etti.

Bahçeli, Türk milletinin 31 Mart'ta sandık başında iradesini göstereceğine dikkati çekerek, 11 gün sonra yapılacak seçimin ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhur ittifakının Türk milletinin vicdanında doğduğunu, tercih ve beklentisiyle oluştuğunu dile getiren Bahçeli, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı adayı Menderes Türel ile tüm adaylar için destek istedi.

Niyetlerinin temiz, hedeflerinin de berrak ve büyük olduğunu vurgulayan Bahçeli, toplantıya katılanlara 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na destek olup olmayacaklarını sordu.

"Evet" yanıtını alan Bahçeli, "Çok şükür Antalya kararını vermiş, Cumhur ittifakının zaferini şimdiden müjdelemiştir. Ben de diyorum ki, 'beka için milli karar, cumhur için istikrar. Beka için milli karar, Antalya için istikrar.' Sağ olun Antalya." diye konuştu.

"Bu seçimler hayati derecede önemlidir"

Bahçeli, 31 Mart'ta yapılacak seçimin önceki seçimlerden bazı farklarının olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bunlardan ilki, 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişiminden sonraki ilk yerel seçimlerin yapılıyor olmasıdır. 16 Nisan halkoylamasından bugüne kadar siyasi ve sistemsel kazanımlarımızın devam etmesi açısından bu seçimler hayati derecede önemlidir. Yeni hükümet sistemine uygun mahalli idareler yönetiminin teşkil ve tezahürü her açıdan tarihi değerdedir. İkincisi ise Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü öncesinde yapılan son yerel seçimler olmasıdır. 2023 yılına nasıl bir siyasi atmosferde gireceğimizi bu seçim tayin edecektir. Türkiye'nin oyalanmaya hali yoktur, kısır tartışmalara harcayacak vakti de kalmamıştır. Yeni hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi ve güçlü Türkiye hedefine ulaşılması kaçınılmaz bir görev olarak önümüzdedir. Bu durum aynı zamanda bir beka meselesidir. Hem siyasi hem sosyal hem de ekonomik açıdan prangalarını söküp atmış bir Türkiye’nin varlığı, hepimizin omuzlarındaki milli sorumluluktur. Tarihe karşı ertelenemeyecek görevlerimiz vardır. 15 Temmuz işgal teşebbüsünü önlemek için toprağa düşen 251 vatan evladının hatırasına gölge düşüremeyiz. 2 bin 193 gazimizi hayal kırıklığına uğratamayız."

Türkiye'nin bugüne kadar ağır ve çetin imtihanlardan geçtiğinin altını çizen Bahçeli, bu imtihanlardan alnının akıyla çıktığını aktardı.

15 temmuz hain darbe girişimi esnasında kimsenin önüne sandık konularak, "Var mı olalım, yok mu olalım" diye sorulmadığına değinen Bahçeli, milletin canını dişine taktığını, istiklaline, istikbaline ve kutlu iradesine sonuna kadar sahip çıktığını belirtti.

"Türk milleti muazzez bir destana imza attı"

"Bayrak düşmesin, ezan dinmesin, vatan istila ve işgal edilmesin" diye fedakar yüreklerin zalimlere meydan okuduğunu hatırlatan Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

"Türk milleti muazzez bir destana imza attı. Sadece asker kılığına girmiş FETÖ'cü teröristlere değil, arkalarındaki emperyalistlere karşı da direndik. Onlar çoktu ama biz inançlıydık. Onların tankı, topu, tüfeği vardı ama bizim de sarsılmaz imanımız vardı. Onlar kudurmuş ihanet kafilesiydi ama biz de zaferden zafere koşan çılgın Türklerdik. Direndik, pes etmedik ve kazandık. Kanla yazılan bir destanı gönülden gönüle paylaştık. 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla devleştik. Dostlarımız sevindi, düşmanlarımız yeni hesap peşine düştü. Emperyalistler Türkiye ve Türk milletini siyasi, ekonomik ve diplomatik baskıyla köşeye sıkıştırmaya çalıştı. Ablukayı yardık, setleri aştık, hamd olsun surda gedik açtırmadık. 16 Nisan halkoylamasıyla daha güçlü, daha istikrarlı ve millet iradesinin tam egemen olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş yaptık."

"İhanet senaryolarına her gün yenisini eklediler"

Milletin kararlı duruşunun hainleri deliye çevirdiğini, milli beka hasımlarına şok yaşattığını anlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Hız kesmediler, ihanet senaryolarına her gün yenisini eklediler. Türkiye'nin istikrarı bunların kanına dokunuyor. 2023 hedefimiz bunları rahatsız ediyor. Milli birlik ve kardeşlik irademiz alayını zelzele gibi sarsıyor. Sınır dışı operasyonlarımız bunların ekmeğini kesiyor. Ekonomik mahvımızı planlayıp, sokakların karışmasını hedefliyorlar. Şimdi de 31 Mart'ta Cumhur ittifakının zayıflayıp, tökezlemesini dört gözle bekliyorlar. Çünkü Cumhur İttifakı zaafa uğrarsa bunlara gün doğacaktır. Cumhur İttifakı erirse bunların içinin yağı eriyecektir. Hedefleri budur, arayışları budur, arzuları bundan ibarettir. Tankın önünde eğilmeyen bir milletin zilletin önünde eğilmesini beklemek tam bir şuursuzluk, tam bir ahmaklıktır."

'Kılıçdaroğlu, CHP'yi Kandil'in ana karargahı haline getirdi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu Atatürk'ün partisi CHP’yi, HDP’nin kumanda merkezi, Kandil’in ana karargahı haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu varken Kandil terör şebekesinin HDP’ye ihtiyacı neredeyse kalmamıştır." dedi.

Bahçeli, Antalya'da Cam Piramit Fuar Merkezi'nde düzenlenen Cumhur İttifakı salon toplantısında bir konuşma yaptı.

Kendilerinin cumhur ile ittifak yaptıklarını, her şeyi şeffaf şekilde millet ile paylaştıklarını belirten Bahçeli, çalının arkasından dolanmadıklarını, örtülü ilişkiler ve pazarlıklar içine girmediklerini anlattı.

"Belediyelerimizin içinde hendek açılma planlarının farkındayız"

Samimiyetle yoğrulan Cumhur İttifakı'nın, Türk milletinin engin ferasetiyle yoğunlaştığını aktaran Bahçeli, şunları belirtti:

"Biz, 'Önce ülkem ve milletim' diyerek hareket ettik. Ne yapıyorsak, ne söylüyorsak, ne istiyorsak devletin ve milletin bekası içindir. Ne düşünüyorsak, neyi amaçlıyorsak dünyaya açılan penceremiz olan Antalya'nın ve Antalyalının geleceğine hizmettir. Çünkü bizim aklımızda hep Türkiye vardır, Türk milleti vardır. Aziz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz, ona göre yürüyoruz. Her adımımızı güçlü Türkiye'nin inşası için atıyoruz. Ülkemize yönelen tehdit ve kötü emelleri görüyor, tedbirlerimizi alıyoruz. 31 Mart seçimlerinin de bu nedenle önem ihtiva ettiğini düşünüyoruz. Terörizmin ve arkasındaki alçak efendilerinin asıl maksadının Türkiye'yi bölmek olduğunu biliyoruz. Belediyelerimizin içinde hendek açılma planlarının farkındayız. Dağdan temizlenen hainlerin Antalya’daki otellere yuvalanmasını, Antalya’nın terörize edilmesini milli güvenlik tehdidi sayıyoruz. Bunlar Türkiye, Türk, ekmek, emek, alın teri düşmanıdır, helalin karşısındaki haramzadelerdir. Teröristlerin belediyelere doluşmasının Antalya için korkunç gelişmelere sebep olacağını şimdiden görüyoruz. Bu kapsamda kurtarılmış bölge planı yapanları ve topraklarımız üzerinde gözü olanları ifşa ediyoruz."

Tehlikelerden kurtulmak ve yakın gelecekteki tehditleri bertaraf etmek için Cumhur İttifakı ruhuyla hareket ettiklerini dile getiren Bahçeli, zillete düşenleri uyarıp, yanlış yoldan dönmeleri için çağrıda bulunduklarını kaydetti.

"Kandil ve Pensilvanya'nın değirmenine su taşıyorlar"

Bahçeli, Türkiye'de sözde Kürdistan çıkarmak isteyenlere CHP'nin kol kanat gerdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"CHP, İP, HDP, SP ve ÖDP el ele vermiş, Kandil ve Pensilvanya’nın değirmenine su taşıyorlar. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, 82 milyon Türk vatandaşının arasına nifak ve bölücülük virüsü saçmaya çalışıyor. CHP ise buna çanak tutuyor, virüsün yayılmasına katkı sağlıyor. HDP Kürdistan’da kazanıp, batıda AK Parti ve MHP’ye kaybettirmeyi hedefliyor. Yani PKK, cumhura, cumhuriyete ve Türk milletine mazbatalı teröristler üzerinden meydan okuyor. Şu alçaklığa bakar mısınız? Şu rezilliğe dikkat eder misiniz? Antalyalı kardeşlerim, Türkiye’de 'Kürdistan' diye bir yer olmadığını hem biliyor hem de emel sahiplerini nefretle izliyor. Peki, Kılıçdaroğlu bunu görmüyor, bilmiyor, duymuyor mu? İP yönetimi melanetin ve karanlığın farkında değil mi? Elbette farkındalar, biliyorlar, bal gibi görüyorlar. Bilerek ve isteyerek PKK’nın dümen suyuna giriyor, Kandil’in talimatlarına eşlik ediyorlar. Hem Türkiye’yi felakete sürüklemekten geri durmuyorlar hem de CHP’ye ve İP’e oy veren kardeşlerimin iradeleri üzerinden Kandil’e piyonluk yapıyorlar. Kılıçdaroğlu Atatürk’ün partisi CHP’yi, HDP’nin kumanda merkezi, Kandil’in ana karargahı haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu varken Kandil terör şebekesinin HDP’ye ihtiyacı neredeyse kalmamıştır."

"Gayeleri Türkiye'yi uçuruma sürüklemektir"

PKK'nın siyasi uzantısının önemli büyükşehirlerde aday çıkarmadığına dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu bir oyun değil midir? Bu derin bir komplo değil midir? Bu karanlık bir senaryonun parçası sayılmayacak mıdır? CHP ve İP’e oy veren kardeşlerim bu zillete nasıl göz yumacaklar? Bu vebale nasıl ortak olacaklar? Zillet kafilesi aynı kirli amaca hizmet eden siyasi partilerin bir araya gelmesiyle varlık bulmuştur. Bunların gayesi Türkiye’yi uçuruma sürüklemektir. Bunların hedefi Türkiye’nin ve Antalya’nın mahvına hizmettir. Bunların amacı kaostur, krizdir, kargaşadır, kavgadır, kutuplaşmadır, karanlıktır. HDP’nin Eş Başkanı açık açık itiraf etmiş ve CHP’nin Ankara ile İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylarının HDP oylarıyla seçileceğini ve HDP’nin yok sayılamayacağını söylemiştir. Yani 'Seçilirseniz bu bizim sayemizde olacak ve karşılığını da alacağız' demiştir. Kılıçdaroğlu’na soruyorum, neyin karşılığında HDP’ye boyun eğdin? Hangi pazarlıkların sonucunda PKK/YPG’ye kucak açtın? HDP istediğini alamadığı takdirde planı nedir? Varmak istediği yer neresidir? Sokakları mı karıştıracaklar, yoksa belediyelerin önüne hendek mi kazacaklar?"

CHP'nin Antalya'da belediye meclis üyesi listelerinde Abdullah Öcalan'a özgürlük isteyenleri aday gösterdiğini vurgulayan Bahçeli, PKK'nın CHP listelerinden belediyelere sızdırılmak istendiğini dile getirdi.

Bahçeli, seçmenlere bu oyunları görmeleri çağrısında bulunarak, şöyle seslendi:

"İP’e oy veren kardeşlerime sesleniyorum, gelin bu ihanete tepki gösterin. CHP ve İP’e muhtaç ve mahkum değilsiniz. Cumhur İttifakı sizi de kucaklar, sahip çıkar. Cumhur İttifakı sizin de ittifakınız ve ortak paydanızdır. Cumhurun gölgesi herkese yeter. Cumhurun gönlü herkese yetecek kadar geniştir. Ayrımcıya, bölücüye, fırsatçıya, kararan çehrelere, kızarmayan yüzlere Osmanlı tokatını hep beraber vuralım."

"Küresel vicdan nereye saklanmıştır?"

Bahçeli, Yeni Zelanda'da ve Londra'da camilere yönelik saldırılara da değinerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Demokrasi havarisi kesilen Avrupa suskundur. Kınama cesareti gösteremeyen AB ülkeleri yine kayıplara karışmıştır. İslamiyet’ten rahatsız olan çevreler bıyık altından gülmektedir. Bunların demokrasi anlayışları tatile mi çıkmıştır? İnsanlık nerededir? Küresel vicdan nereye saklanmıştır? İnsan haklarına, inanç haklarına, adalet duygularına ne olmuştur? Türk ve İslam değerlerine karşı açık bir provokasyon ve saldırgan emeller devreye girmiştir. Mukaddesatımızı kundaklamak isteyen sefil haçlı emelleri işbaşındadır. Türkiye’den rahatsız olanların Türk ve İslam düşmanlığı da açığa çıkmıştır. Antalya’dan diyorum ki Kerkük’ten Kudüs’e, Telafer’den Kıbrıs’a, Kaşgar’dan Karabağ’a yaşanan her acının, yapılan her saldırının, kurulan her tuzağın hem hasmı, hem de karşısındaki haysiyet kalesiyiz. Hiçbir zulüm bugüne kadar yapanın yanına kar kalmamıştır. İmanımız bu yöndedir. Alparslan kadar cesuruz, Fatih kadar hoşgörülüyüz, Mustafa Kemal kadar kahramanız."

"Kılıçdaroğlu haçlıların gölgesine sığınmıştır"

Kılıçdaroğlu'nun, söz konusu saldırılara ilişkin sözlerini de değerlendiren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu ise Yeni Zelanda’daki terörün İslam dünyasından kaynaklandığını söyleyecek kadar kontrolden çıkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu seni huzursuz eden nedir? Batı'nın kirli ağzı ile siyaset yapacak kadar alçaltan nedir? İslam’ın güvencesi Türk milletidir. Bunu bilmiyor musun? Terör ve İslam’ın yan yana gelmesine çanak tutmak hakarettir, hıyanettir. Kılıçdaroğlu haçlıların gölgesine sığınmış, vicdanını Batı'ya ipotek ettirmiştir. Ezanımız ıslıklanır, Kılıçdaroğlu’ndan tepki gelmez. Partisinin adayları Fatiha suresi ile dalga geçer, Kılıçdaroğlu’ndan çıt çıkmaz. Zillet ortakları sözde Kürdistan’dan bahseder, Kılıçdaroğlu’ndan itiraz yükselmez. Ey Kılıçdaroğlu bunlara tepki göstermeyeceksin de neye tepki göstereceksin? Patatesi, domatesi, soğanı diline doladığın kadar ezanı, vatanı, bayrağı ne zaman sahipleneceksin?"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Antalya gibi bir şehirde CHP'nin PKK sempatizanlarıyla kol kola girdiğini, Antalya siyasetine Kandil gölgesini düşürdüğünü söyledi.

Antalyalıların böyle bir durumu kabul edemeyeceğini belirten Türel, vatanını, milletini seven herkesin oyunu düşünerek vermesini istedi.

Bahçeli'ye, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın, Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Sadir Durmaz, Deniz Depboylu ve Kamil Aydın eşlik etti.

Köpeklerin saldırısına uğrayan yaşlı adam ölümden döndüBolu’da evine giderken 5 köpeğin saldırısına uğrayan Ali Murat Karakaya (62), şans eseri olay yerinden geçen bir vatandaşın aracını köpeklerin üzerine sürmesi sonucu kurtuldu. Köpeklerin yaşlı adama saldırdığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber