Geri Dön
SiyasetBakan Akar'dan Bitlis şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti

Bakan Akar'dan Bitlis şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askeri personelin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Akar'dan Bitlis şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerlerin Ankara'daki ailelerine başsağlığı ziyareti gerçekleştirdi.

İlk olarak, şehit 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın ailesini ziyaret eden Akar ve Komutanlar şehidin eşi Ziynet Erbaş ile oğlu Yiğitalp Erbaş'a taziye dileklerini iletti.

Bakan Akardan Bitlis şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti


Bakan Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile daha sonra Albay Şentürk Aydınyer'in Eryaman'daki, Yüzbaşı Gökhan Uysal'ın Sincan'daki ve Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'nun Dikmen'deki baba ocağını ziyaret etti.

Ailelere başsağlığı ve sabır dileklerini ileten Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin personeli, gazileri ve şehit aileleriyle büyük bir aile olduğunu vurguladı, şehitlerin anılarının yaşatılacağını ifade etti.

Bakan Akardan Bitlis şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti


Şehit babası Himmet Aydınyer de Bakan Akar ve Komutanlara gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek, "Oğlumuzu vatan için yetiştirdik, vatan için şehit oldu, şehitlik mertebesine ulaştı." diye konuştu.

Yüzbaşı Uysal'ın babası Yaşar Uysal, "Vatan sağ olsun." ifadesini kullanırken, Yüzbaşı Sarıoğlu'nun babası Yılmaz Sarıoğlu da "Allah ordumuza, devletimize bir kez daha böyle bir acı göstermesin." diye konuştu.

 

İstanbul'da VIP hizmetli kaçakçılık'VIP Hizmet' formülüyle bazı göçmenleri Avrupa ülkelerine kaçıran şebekenin ameliyat kamuflajı İstanbul Havalimanı pasaport polisine takıldı. Türkiye'ye giriş izni olmayanları yasa dışı yollarla yurda sokup buradan Avrupa'ya ameliyat oldu bahanesiyle yüzleri sarılı bir şeklide sahte pasaportlara kaçıran insan kaçakçılarını polisin dikkati sayesinde yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler