Geri Dön

Başbakan Yıldırım, Kralı Selman ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Suudi Arabistan Kralı Selman  bin Abdülaziz ile görüştü. Yıldırım'ın görüşmede,  ikili ilişkiler ele alındı, köklü tarihi, dini ve beşeri bağların bulunduğu  Körfez'in ve Ortadoğu'nun en önemli ülkelerinden Suudi Arabistan ile ilişkilere  verilen önem vurgulandı.

Başbakan Yıldırım, Kralı Selman ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım resmi temaslarda bulunmak için Suudi Arabistan'a gitti. Yıldırım, Kral Selman Askeri Hava Üssü'nde, Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Macid bin Abdullah el Kasabi, Riyad Valisi Faysal bin Bender bin Abdülaziz, Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök, Türkiye'nin Sana Büyükelçisi Levent Eler ve Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Velid el Hureyci karşıladı.

KRAL SELMAN İLE BİR SAAT GÖRÜŞTÜ!

Başbakan Binali Yıldırım, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile görüştü. Yıldırım ve Abdülaziz'in, Irqa Sarayı'ndaki basına kapalı görüşmesi 1 saat sürdü. Başbakan Yıldırım'ın Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüşmesinde, Kudüs'ün statüsüne verilen önem vurgulandı, Filistinlilerin haklarının korunması için tüm İslam aleminin birlik içinde hareket etmesi gerektiği, BM Genel Kurulunda kabul edilen kararın uluslararası toplumun güçlü bir mesajı olarak kayıtlara geçtiği dile getirildi. Yıldırım'ın görüşmede, ikili ilişkiler ele alındı, köklü tarihi, dini ve beşeri bağların bulunduğu Körfez'in ve Ortadoğu'nun en önemli ülkelerinden Suudi Arabistan ile ilişkilere verilen önem vurgulandı.

Baş başa görüşmenin ardından heyetlerarası görüşmeye geçildi. Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Öznur Çalık da yer aldı.

CHP'li yönetici taciz iddiasıyla tutuklandıİstanbul Maltepe'de bir kafede Z.Y.(23) adlı kadını taciz ettiği iddia edilen CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi U.K. tutuklandı. U.K. tarafından cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen 23 yaşındaki genç kızın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Mağdur Z.Y., korkunç anları şöyle anlattı: “Kafasında bardak kırdım, saçımdan sürüyerek beni tuvalete götürdü. Burada tekme tokat darp etti. Pantolonumu aşağı indirdi üzerimde bulunan kıyafetimi de yukarı kaldırdı, sonra kendi pantolonunu aşağı indirdi. Saçlarımdan tutarak kafamı aşağı bastırdı ve cinsel saldırıda bulundu.“

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber