Selman Bin Abdulaziz

Selman Bin Abdulaziz

Son dakika Selman bin Abdulaziz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Selman bin Abdulaziz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Selman bin Abdulaziz haber sayfamızda...

Selman Bin Abdulaziz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 596 selman bin abdulaziz haberi bulunmuştur.
Bakan Çavuşoğlu S. Arabistan’a gitti
Bakan Çavuşoğlu S. Arabistan’a gittiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4 yıl aradan sonra Suudi Arabistan’a resmi ziyarette bulundu.
11.05.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüştü
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüştüSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ile telefonda görüşme yaptı.
4.05.2021Siyaset
Son dakika... Katar ile Suudi Arabistan, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi konusunu görüştü
Son dakika... Katar ile Suudi Arabistan, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi konusunu görüştüKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile Suudi Arabistan Devlet Bakanı Prens Turki bin Muhammed bin Fehd'in iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesi konusunu görüştükleri bildirildi.
29.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun ramazan diplomasisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun ramazan diplomasisiRamazan ayına da yoğun diplomasi trafiği yürüterek başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla görüştüğü dünya liderlerinin ramazan ayını tebrik etti.
16.04.2021Siyaset
Katar Emiri'nden Kral Selman'a 3,5 yıl sonra telefon
Katar Emiri'nden Kral Selman'a 3,5 yıl sonra telefonKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i telefonla arayarak ramazan ayını kutladı.
13.04.2021Dünya
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...Son dakika haberlere göre CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu dünyada ilk haber oldu, ABD 76 Suudi yetkiliye yaptırım ilan etti. Cinayetten sorumlu tutulan Veliaht Prens'in yaptırım listesinde bulunmaması üzerine ABD medyası Biden yönetimini hedef aldı. BBC ise, söz konusu raporun yeni bir dönemi başlatabileceğini bildiriyor.
27.02.2021Dünya
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...Trump döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA'in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor. Başkan Biden gece yarısı Suudi Kralı Selman'ı aradı, Amerikan medyası raporun doğrudan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı hedef aldığını yazıyor. Korkunç cinayetteki kilit isim ise, Veliaht Prens'in kardeşi ve dönemin Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman.
26.02.2021Dünya
‘Emri Selman verdi’
‘Emri Selman verdi’Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili çok önemli detaylar ortaya çıktı. Reuters ajansının, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) olayla ilgili hazırladığı raporun içeriğine hakim olan 4 ABD’li yetkiliye dayandırdığı habere göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın suikasti onayladığı ve muhtemelen suikast emrini de kendisinin verdiği sonucuna varıldı.
26.02.2021 Dünya
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı. ABD basını, perşembe günü açıklanması beklenen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporun, açıklanma tarihinin ertelendiğini duyurmuştu. Haberlerde, söz konusu raporun Biden'ın Kral Selman ile yapacağı telefon görüşmesi sonrasına ertelendiği belirtilmişti.
25.02.2021Dünya
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ameliyat oldu
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ameliyat olduSuudi Arabistan Veliahtı Muhammed bin Selman'ın apandisit ameliyatı olduğu bildirildi.
24.02.2021Dünya
Kaşıkçı raporu kısa süre içinde açıklanacak
Kaşıkçı raporu kısa süre içinde açıklanacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırlanan raporun kısa süre içinde açıklanacağını duyurdu.
24.02.2021Dünya
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındı
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
25.01.2021Uzmanpara
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldı
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
24.01.2021Ekonomi
Katar Emiri: Zirveye tarihi sorumluluk hissiyle katıldım
Katar Emiri: Zirveye tarihi sorumluluk hissiyle katıldımKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Suudi Arabistan'da düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi'ne "sorunun çözülmesi için tarihi bir sorumluluk hissiyle" katıldığını belirtti.
5.01.2021Dünya
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajı
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajıABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki krizin çözümü konusunda iyimser olduğunu belirtti.
17.12.2020Dünya
Suudi Arabistan’da aşılama başladı
Suudi Arabistan’da aşılama başladıSuudi Arabistan’da Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının kullanımına başlandı. Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Dr. Tawfiq Al Rabiah da korona aşısı oldu.
17.12.2020Dünya
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdı
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdıSuudi Arabistan, 2021 yılı mali bütçesinin yüzde 17,7'sine tekabül eden 46,7 milyar doları askeri harcamalara tahsis etti.
16.12.2020Ekonomi
Suudi Arabistan'ın bütçesinde açık öngörülüyor
Suudi Arabistan'ın bütçesinde açık öngörülüyorSuudi Arabistan'da 2021 bütçe kanunu onaylandı. Maliye Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in onayladığı bütçe kanununda giderler, 264 milyar dolar (990 milyar riyal), gelirler ise 226,4 milyar doar (849 milyar riyal) öngörülürken, bütçede 37,6 milyar dolar (141 milyar riyal) açık oluştu.
16.12.2020Uzmanpara
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı Mısırlı Ayman Nour, duruşmada tanık olarak dinlendi. Nour, “Cemal, Kahtani ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi. Tehditleri anlatırken hıçkırıklarla ağlamaya başladı” dedi.
25.11.2020Gündem
Suudi Arabistan'daki G20 Liderler Zirvesi sona erdi
Suudi Arabistan'daki G20 Liderler Zirvesi sona erdiSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, G20 Zirvesi 16'ncı dönem başkanlığını İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye devretti.
22.11.2020Ekonomi
Aydınlık gelecek bizleri bekliyor
Aydınlık gelecek bizleri bekliyorVideo konferans yöntemiyle AK Parti il kongrelerinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüste yeni dalganın kırılmasıyla güzel günlerin yaşanacağını söyledi
22.11.2020Siyaset
Suudi Arabistan'dan Türkiye açıklaması: Mükemmel ilişkilere sahibiz
Suudi Arabistan'dan Türkiye açıklaması: Mükemmel ilişkilere sahibizSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, Türkiye ile iyi ve mükemmel ilişkilere sahip olduklarını söyledi.
21.11.2020Dünya
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesaj
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesajTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G20'nin sorumluluğunu ve önemini artırdığına inandığını belirterek, "Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar, sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da belirleyici olacaktır." dedi.
21.11.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştü
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile telefonda görüştü. Erdoğan ve Kral Selman, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için diyalog kanallarının açık tutulması hususunda mutabık kaldı.
20.11.2020Siyaset
Almanya, G20'den 'serbest ticaret ve sağlık taahhüdü' istiyor
Almanya, G20'den 'serbest ticaret ve sağlık taahhüdü' istiyorHafta sonu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda yapılacak G20 Zirvesi’nin bildirgesine ilişkin görüşmelerde Alman hükümetinin, serbest ticaret ve açık piyasalar konusunda taahhüt istediği bildirildi.
20.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

suudi arabistanKral SelmankatarABDTürkiye

Selman Bin Abdulaziz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.