Siyaset Başdanışman Topçu'dan 12 Eylül açıklaması

Başdanışman Topçu'dan 12 Eylül açıklaması

12.09.2022 - 15:38 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, 12 Eylül Darbesi'nin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada "'Bizim çocuklar işi başardı' diyen efendilerini, 12 Eylül 1980'de milletin çocuklarına ve milli iradeye karşı yaptıkları insanlık dışı darbenin uygulamaları ile sevindiren kuklalarını asla unutmuyoruz" dedi.

Başdanışman Topçudan 12 Eylül açıklaması

Topçu, açıklamasında "Bizim kuşağımızın kahir ekseriyeti için 'vatan ve millet sevdasının ibretlik diyeti', hazin hikâyesi, destansı mazisi olan ve her birimizin bu zulümden kaderince pay aldığı 12 Eylül Darbesi" tanımlamasını yaparken, şu değerlendirmelerde bulundu:

Haberin Devamı

"'Bizim çocuklar işi başardı' diyen efendilerini, 12 Eylül 1980 de milletin çocuklarına ve milli iradeye karşı yaptıkları insanlık dışı darbenin uygulamaları ile sevindiren kuklalarını asla unutmuyoruz. Onların dönem dönem, 'başarılı çocuklarına' 27 Mayıs’ı, 12 Eylül’ü, 28 Şubat ve 15 Temmuz’u yaptırmış olduklarını biliyoruz. Şimdiler de bölücü, ahlaki, siyasi, ekonomik ve ekolojik terörle, besleme devletçikleri ile Irak’tan, Suriye’den Akdeniz ve Adalar Denizinden üzerimize geldiklerini görüyoruz. Ama çok şükür ki Türkiye eski Türkiye değil. Devleti ve milletiyle el ele, bölgesinde ve dünyada oyunları bozup, oyun kuran, sahada şanlı askeri ile, masada yetkin ve etkin diplomasisiyle var olan bir Türkiye ve onun gücünü milletten alan bir hükümeti var. Onlar ne yaparsa yapsınlar, önümüzdeki asrın Türk asrı olmasına ve bu asırda da en gür sedanın İslam’ın sedası olmasına asla engel olamayacaklar. 12 Eylül ve bütün darbeleri yapan kuklaları ve onların iplerini elinde tutanları lanetliyor, şehid ve gazilerini, mağdur ve mazlumlarını da rahmet, minnet, saygı ve şükranla yâd ediyoruz."