Yalçın Topçu

Yalçın Topçu

Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı olan Türk siyasetçi ve bürokrat.Yalçın Topçu, 7 Temmuz 1992 Pazar günü saat 14.00'de Ankara'da Maltepe Düğün Salonun'da; Muhsin Yazıcıoğlu, Ökkeş Şendiller, İsmet Gür, Saffet Topaktas, Ahmet Özdemir, ve Esat Bütün'ün içinde yer aldığı altı MÇP'li milletvekili ile beraber MÇP Ankara, Mamak ilçe ikinci başkanlığından istifa ederek Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı ve Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlendi. 1996 yılında memuriyet hayatına dönen Topçu 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde çalışarak, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı.On bir yıllık memuriyet hayatının ardından, 19 Ağustos 2007 tarihinde gerçekleştirilen 3.Olağanüstü Kongrede Muhsin Yazıcıoğlu'nun daveti üzerine Büyük Birlik Partisi genel sekreteri seçildi. 25 Mart 2009 günü genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi üzerine gerçekleştirilen 24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Olağanüstü Kongrede 507 oy alarak partinin yeni genel başkanı oldu.İki yıl kadar sürdürdüğü genel başkanlık görevini 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde alınan sonuç üzerine yaptığı yazılı açıklama ile bıraktı.3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık yaptığı Büyük Birlik Partisi'nden istifa etti

Yalçın Topçu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 760 yalçın topçu haberi bulunmuştur.
İstanbul'dan çağrı yapan Ukraynalı kadınlar: Erdoğan Putin'le konuşabilecek tek güç
İstanbul'dan çağrı yapan Ukraynalı kadınlar: Erdoğan Putin'le konuşabilecek tek güçRusya'nın saldırıları altında bulunan Ukrayna'nın Mariupol şehrinde mahsur kalan bazı askerlerin eşleri ve anneleri, ikinci kez destek çağrısında bulundu. Eşi için yardım bekleyen Natalia Zarytska, neden sadece Türkiye'den yardım çağrısı yaptıkları sorulduğunda "Türkiye Cumhurbaşkanı uluslararası çapta önemli bir lider. Putin'le konuşabilecek tek güç olarak nitelendiriyoruz" dedi.
20.05.2022Gündem
Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçu'ya ziyaret
Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçu'ya ziyaretKırgızistan Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Azamat Camankulov ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki makamında ziyaret etti.
3.04.2022Siyaset
Türkmen Bakan Maruf'dan, Yalçın Topçu'ya ziyaret
Türkmen Bakan Maruf'dan, Yalçın Topçu'ya ziyaretIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ziyaret etti.
22.03.2022Siyaset
Kırım Tatarlarının lideri Kırımoğlu, Topçu ile görüştü: Rusların sözüne inanmıyorum
Kırım Tatarlarının lideri Kırımoğlu, Topçu ile görüştü: Rusların sözüne inanmıyorumKırım Tatarlarının milli lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Rusya'dan gelen "Ukrayna'ya saldırmak gibi bir planımız yok" açıklaması için "Onların sözüne inanmıyorum" değerlendirmesini yaptı.
15.01.2022Siyaset
Başkentte Azerbaycan'a destek mitingi düzenlendi
Başkentte Azerbaycan'a destek mitingi düzenlendiBaşkentte, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek amacıyla miting düzenlendi.
11.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu konuştu! İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruz
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu konuştu! İsteyenle sahada isteyenle masada konuşuruzCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “İsteyenle masada, isteyenle sahada buluşarak, konuşmak isteyenle konuşur, gömülmek isteyeni gömer, dökülmek isteyeni dökeriz” dedi.
7.09.2020Siyaset
VIP dinlemede kodlama
VIP dinlemede kodlamaÇok sayıda siyasetçi, gazeteci ve iş adamını FETÖ adına dinledikleri gerekçesiyle sanıklara ceza yağdırılan ‘VIP Dinleme’ davasına ilişkin kararın gerekçesi tamamlandı
11.03.2020Gündem
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili kamu görevlileri yargılanıyor
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili kamu görevlileri yargılanıyorBüyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin 9 üst düzey kamu görevlisinin, "görevi kötüye kullanmak" suçundan yargılandığı davada tanıkların dinlenmesine devam edildi.
30.10.2019Gündem
Yalçın Topçu: Yargı suçüstü yaptı
Yalçın Topçu: Yargı suçüstü yaptıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Yargı 31 Mart seçimlerinde İstanbul’da sandıklarda milli irade gaspı yapanlara suçüstü yapmış, milletin hukuku ve siyasi iradesi korunmuştur” dedi.
18.05.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Kazakistan Bağımsızlık Günü resepsiyonuna katıldı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Kazakistan Bağımsızlık Günü resepsiyonuna katıldıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Kazakistan’a kısa ömür biçen bedhahlar hayal kırıklığına uğramıştır” dedi.
12.12.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Kaşıkçı açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Kaşıkçı açıklamasıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili, “Türkiye'nin bu olayı takibi bütün dünyaya parmak ısırttı, bunu hep beraber gördük. Önümüzdeki kısa bir dönemde bunun arkası önü her tarafı ile aydınlanacak" dedi.
23.10.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'nun yazısı Kazakistan'da yayımlandı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'nun yazısı Kazakistan'da yayımlandıKazakistan'ın başkenti Astana’da 6.'sı düzenlenen “Semavi ve Geleneksel Dinler Liderleri Kongresi” için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun kaleme aldığı “Dünya Barışında Dinlerin Yeri ve İnsanlık Ahlakı” başlıklı yazısı Kazakistan Devleti resmi yayın gazetesinde yayımlandı.
10.10.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu:  Bir de bakarsınız ki siyasetin çöplüğünde yerinizi almışsınız
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu:  Bir de bakarsınız ki siyasetin çöplüğünde yerinizi almışsınızCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, son günlerde siyasetin bir ucundan diğer ucuna geçişlerle ilgili gelen bir soru üzerine, "'Abidik gubidik' siyaset içinde itibarsız bir şekilde; üç vakti bile tamamlama garantinizin olmadığı bir ömürde bir de bakarsınız ki siyasetin çöplüğünde yerinizi alırsınız” dedi.
7.05.2018Siyaset
Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?
Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesinde dünyaya geldi. Veteriner hekim olan Muhsin Yazıcıoğlu aynı zamanda siyasetle ilgilendi. 25 Mart 2009 tarihinde hayata gözlerini yuman Muhsin Yazıcıoğlu tüm yurtta anıldı. Peki Muhsin Yazıcıoğlu kimdir? İşte yanıtı...
26.03.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Bizi Mısır, Libya, Suriye, Irak yapamayacaklar
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Bizi Mısır, Libya, Suriye, Irak yapamayacaklarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'deki terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bizi; Mısır, Libya, Suriye ve Irak yapamayacaklar. Bunlara dedelerimiz, Malazgirt'i ve Selahaddin'in arkasında Kudüs'ü dar ettiyse bugün de Rizeli Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında Kürt'üyle Türkmen'iyle Alevi'siyle Sünni'siyle bir olup, bunlara bu dünyayı dar edeceğiz" dedi.
4.03.2018Siyaset
Yalçın Topçu: Afrin harekatına karşı çıkanlar milletin hafızasına kaydediliyor
Yalçın Topçu: Afrin harekatına karşı çıkanlar milletin hafızasına kaydediliyorCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Zeytin Dalı Harekatına karşı çıkanlar milletin derin hafızasına kaydediliyor" dedi.
30.01.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştirNorveç'te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezinde 08-17 Kasım 2017 tarihleri arasında icra edilen NATO Tatbikatının son safhasında, tatbikatın Karşıt Kuvvet ülke liderleri fotoğrafları arasına Mustafa Kemal Atatürkün resminin yerleştirilmesi, tatbikat içerikli sosyal medya çevrimi içinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına sahte hesap açılarak Karşıt Kuvvet liderini destekleyici ifadelere yer verilmesi üzerine sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu "Artık saldırıların yönü ve şekli mantık çerçevesinden sıyrılmıştır" dedi.
20.11.2017Siyaset
Yalçın Topçu: Derebeyi medeniyeti merhamet medeniyetine karşı
Yalçın Topçu: Derebeyi medeniyeti merhamet medeniyetine karşıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, derebeyi medeniyetinin merhamet medeniyetine karşı olduğunu ifade ederek, “Arakan’daki Müslüman sivillere, çocuk ve kadınlara uygulanan katliam ve vahşeti seyreden derebeyi medeniyetinin temsilcilerini ve bunların kulübü olan BM’yi kınıyorum” dedi.
4.09.2017Siyaset
Başbakan Yıldırım, Keçiören Belediye Başkanı Ak'ın oğlunun nikahına katıldı
Başbakan Yıldırım, Keçiören Belediye Başkanı Ak'ın oğlunun nikahına katıldıBaşbakan Binali Yıldırım, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın oğlu Halid İslam Ak'ın nikah törenine katıldı.
25.08.2017Siyaset
Topçu’dan Katar’a destek ziyareti
Topçu’dan Katar’a destek ziyaretiCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krize ilişkin olarak, “Türkiye milletiyle devletiyle birlikte bugüne kadar yaptığı gibi hakkın ve haklının yanında olacaktır. Güçlünün yanında asla olmadı” diye konuştu.
13.06.2017Dünya
Makedonya'da Türk Filmleri Haftası
Makedonya'da Türk Filmleri HaftasıÜsküp'te düzenlenen Türk Filmleri Haftası Makedonya, yönetmen Osman Sınav'ın "Uzun Hikaye" filminin gösterimiyle başladı.
11.05.2017Kültür Sanat
Topçu: Gök kubbeyi başlarına yıkarız
Topçu: Gök kubbeyi başlarına yıkarızCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kerkük Valisi’nin kamu binalarına Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağının asılması talimatına tepki göstererek, “Kerkük’te Türkmen’in de, Arap’ın da Kürt’ün de hakkı vardır. Ama orada Türkmen’i görmezden gelerek iş görmeye çalışanlara hayatı zindana çeviririz, gök kubbeyi başlarına yıkarız” dedi.
28.03.2017Siyaset
‘Erdoğan’ın yerine komutan geçecekti’
‘Erdoğan’ın yerine komutan geçecekti’Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Yalçın Topçu, ‘Darbe girişimi başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuğuna Muhafız Alay Komutanı oturacaktı’ dedi
11.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Darbe olsaydı Erdoğan'ın koltuğuna o isim oturacaktı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Darbe olsaydı Erdoğan'ın koltuğuna o isim oturacaktıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu 15 Temmuz gecesi ile ilgili olarak daha önce hiç bilinmeyen gerçekleri anlattı. Topçu, darbe olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna Muhafız Alay Komutanı Muhsin Kutsi Barış'ın oturacağını söyledi.
11.01.2017Gündem
Yalçın Topçu:  Negatif muhalefetin  zamanı değil
Yalçın Topçu:  Negatif muhalefetin  zamanı değilCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı  Yalçın Topçu, "Negatif muhalefetin zamanı değil. Şu anda yapıcı, yol gösterici,  sorumlu ve pozitif bir muhalefet izleme zamanı. Bence muhalefet bunu yaparsa  kendisi de ülke de kazanır." dedi.
10.01.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yalçın Topçu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.