12 Eylül

12 Eylül

Son dakika 12 eylül haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 12 eylül gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 12 eylül haber sayfamızda...

12 Eylül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.815 12 eylül haberi bulunmuştur.
'Figen'in arkasına saklanmana izin vermeyeceğim Kenan!'
'Figen'in arkasına saklanmana izin vermeyeceğim Kenan!'Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül'ün üstlendiği Kanal D dizisi 'Dilek Taşı'nın 6 Aralık Çarşamba akşamı yayınlanacak olan yeni bölümünden tanıtım yayınlandı.
5.12.2023Cadde
Kurtulmuş'tan Özgür Özel'e yanıt: Bu söz Türkiye'deki gerçeği yansıtmıyor
Kurtulmuş'tan Özgür Özel'e yanıt: Bu söz Türkiye'deki gerçeği yansıtmıyorTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasaya ilişkin mesaj verirken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Kürtler daha az eşit' sözüne de tepki gösterdi.
30.11.2023Gündem
Mustafa’dan sürpriz teklif!
Mustafa’dan sürpriz teklif!12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları ekrana getiren ‘Dilek Taşı’nın yeni bölümünden tanıtım yayınlandı.
29.11.2023Cadde
'Dilek Taşı'nda Mustafa’dan Figen'e evlenme teklifi!
'Dilek Taşı'nda Mustafa’dan Figen'e evlenme teklifi!12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları farklı bir bakış açısıyla ekrana getiren 'Dilek Taşı'nın 29 Kasım Çarşamba günü saat 20.00'de ekranlara gelecek yeni bölümünden tanıtım yayınlandı.
28.11.2023Televizyon
'Dilek Taşı'nda Mustafa’dan Figen'e evlenme teklifi!
'Dilek Taşı'nda Mustafa’dan Figen'e evlenme teklifi!12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları farklı bir bakış açısıyla ekrana getiren 'Dilek Taşı'nın 29 Kasım Çarşamba günü saat 20.00'de ekranlara gelecek yeni bölümünden tanıtım yayınlandı.
28.11.2023Cadde
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yüzde 50+1' açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yüzde 50+1' açıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Endonezya ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. Siyasetteki 'Yüzde 50+1' tartışmalarıyla ilgili konuşan Kurtulmuş, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına da değindi.
23.11.2023Gündem
Reeskont kredilerinde iskonto oranı sabit tutuldu
Reeskont kredilerinde iskonto oranı sabit tutulduReeskont kredilerinde iskonto oranı azami yüzde 25,93’te sabit tutuldu.
23.11.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan kredi kartı faizlerine ilişkin yeni karar!
Merkez Bankası'ndan kredi kartı faizlerine ilişkin yeni karar!Merkez Bankası kredi kartı faizleri ile ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre kredi kartı azami faiz oranları ve üye iş yeri azami komisyon oranlarında aralıkta değişiklik olmayacak.
23.11.2023Ekonomi
Bebeğini fındık bahçesine gömen Bilge Çapa için yeni karar!
Bebeğini fındık bahçesine gömen Bilge Çapa için yeni karar!Ordu'da 2 günlük kız bebeğini öldürüp, fındık bahçesine gömdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Bilge Çapa (27) için akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin rapor istendi.
23.11.2023Gündem
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyor
Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi görüşmeleri sürüyorTBMM Genel Kurulu’nda, Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.
22.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklaması: Bu bedel ödenecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklaması: Bu bedel ödenecekMilli Türk Talebe Birliği 62. Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " İsrail bir terör devletidir. O devletin başındaki de halkını isyan ettirir hale gelmiştir. O yüzden de eceli yakındır." dedi.
18.11.2023Gündem
Yanan yanana! Ekosistem zehirleniyor
Yanan yanana! Ekosistem zehirleniyorTürkiye’de neredeyse her ay, 10’dan fazla atık toplama ve geri dönüşüm tesisi yanıyor.
17.11.2023Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş AK Parti Grubu'nu ziyaret etti
Meclis Başkanı Kurtulmuş AK Parti Grubu'nu ziyaret ettiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret ederek Grup Başkanı Abdullah Güler ve grup başkanvekilleri ile görüştü.
16.11.2023Gündem
'Dilek Taşı'nda gözyaşlarına boğan sahne!
'Dilek Taşı'nda gözyaşlarına boğan sahne!12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları farklı bir bakış açısıyla ekrana getiren 'Dilek Taşı'nın son bölümüne Figen ve annesi arasında yaşanan duygusal sahne damga vurdu. İzleyicileri gözyaşlarına boğan bölüm sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.
16.11.2023Haberler
'Dilek Taşı'nda gözyaşlarına boğan sahne! 'Annelik sadece doğurmakla olmaz, sen benim kızımsın'
'Dilek Taşı'nda gözyaşlarına boğan sahne! 'Annelik sadece doğurmakla olmaz, sen benim kızımsın'12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları farklı bir bakış açısıyla ekrana getiren 'Dilek Taşı'nın son bölümüne Figen ve annesi arasında yaşanan duygusal sahne damga vurdu. İzleyicileri gözyaşlarına boğan bölüm sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.
17.11.2023Cadde
Kurtulmuş: Türkiye'nin yeni anayasanın lazım olduğunu gösteren bir örnektir
Kurtulmuş: Türkiye'nin yeni anayasanın lazım olduğunu gösteren bir örnektirTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AYM-Yargıtay gerginliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AYM-Yargıtay gerginliğiyle ilgili, "Kurum ve kuruluşların yetkileri bellidir. TBMM kendi gündemine hakimdir. Ortada 12 Eylül darbe anayasasın getirmiş olduğu bir sorunla karşı karşıyayız. Türkiye'nin yeni anayasanın lazım olduğunu gösteren bir örnektir" dedi.
16.11.2023Gündem
Kuyu cinayeti! Katilin cezai ehliyeti tam çıktı
Kuyu cinayeti! Katilin cezai ehliyeti tam çıktıYenibosna'da 2021 yılında 6 kurşunla vurulan Bahtiyar Akçay’ın (51) cesedinin halı fabrikasındaki kuyuya atıldığı ve üzerinin betonla kapatıldığı olaya ilişkin maktulün yakın arkadaşı tutuklu sanık Nadir Ün’ün cezai ehliyeti tam çıktı.
9.11.2023Gündem
Ressam Orhan Taylan son yolculuğuna uğurlandı!
Ressam Orhan Taylan son yolculuğuna uğurlandı!1 Mayıs kutlamalarının simge afişlerinin çizeri ressam ve heykeltraş Orhan Taylan, son yolculuğuna uğurlandı. Taylan'ın cenazesi, Bebek Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.
7.11.2023Cadde
4 kez ihaleye çıkarıldı, alıcı çıkmadı! Satıştan vazgeçildi
4 kez ihaleye çıkarıldı, alıcı çıkmadı! Satıştan vazgeçildiEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kamuoyunda geniş yankı bulan ve 4 kez çıkıldığı ihalede alıcı çıkmayan, Yunan ve Bulgar turistlerin de sıkça alışveriş yaptığı pazar yeri ile yanındaki 3 parsel taşınmazı satmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Gürkan, "Pazartesi pazarını satmaktan vazgeçtim, önümüzdeki dönem değerlendireceğiz" dedi.
2.11.2023Ekonomi
Yasak aşkından doğan 2 günlük bebeğini bahçeye gömmüştü! 'Karnım ağrıyor' yalanı
Yasak aşkından doğan 2 günlük bebeğini bahçeye gömmüştü! 'Karnım ağrıyor' yalanıOrdu’da, evlilik dışı ilişkisinden doğan 2 günlük kız bebeğini öldürüp, fındık bahçesine gömdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Bilge Çapa (27) duruşmada, olay tarihinde HTS kayıtlarında Perşembe ilçesinde olduğuna dair soruya, verdiği cevap şoke etti. Çapa’nın annesi ve hastaneye götüren taksici de konuştu.
2.11.2023Gündem
100 yıla damga vuran 10 önemli olay
100 yıla damga vuran 10 önemli olayCumhuriyet, daha 16 yaşındayken bir dünya savaşı ile karşı karşıya kaldı, 27 yaşında tek parti döneminin ardından yepyeni bir tecrübeye kavuştu. 37 yaşında darbeyle tanıştı, 51 yaşında Kıbrıs’a barış götürdü. İşte 100 yılda geçilen zorlu ve önemli duraklardan bazıları...
29.10.2023Gündem
100 yılda 12 cumhurbaşkanı
100 yılda 12 cumhurbaşkanıCumhuriyet’in 91 yıllık döneminde cumhurbaşkanları, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in referandum sonucunda bu göreve gelmesi dışında, Meclis tarafından seçildi. İlk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk oyuyla doğrudan göreve geldi.
29.10.2023Gündem
TBMM’nin 2024 bütçesi 9,5 milyar TL olacak: Tutanaklar yapay zekaya emanet
TBMM’nin 2024 bütçesi 9,5 milyar TL olacak: Tutanaklar yapay zekaya emanetTBMM’nin TÜBİTAK BİLGEM ile yaptığı protokol kapsamında sesin metne dönüştürülerek tutanağın oluşturulması projesi yürütülüyor. ‘Konuşma tanıma’ olarak adlandırılan işlemin yanında, ‘konuşmacı tanınması’ da yapılacak.
28.10.2023Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Yeni anayasa yapma mecburiyeti vardır
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Yeni anayasa yapma mecburiyeti vardırTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Meclis’in 2024 yılı bütçe teklifini sundu. Kurtulmuş, "Türkiye'nin, artık sivil, tam manasıyla çoğulcu, katılımcı, milleti esas alan, bireyi esas alan, halk ve özgürlükler temelinde yeni bir anayasa yapmak mecburiyeti vardır” dedi.
27.10.2023Gündem
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklamasıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 2024 yılı bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.
27.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

12 Eylül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.