Geri Dön
SiyasetBaşsavcılığa avukatı ile yanıt verdi

Başsavcılığa avukatı ile yanıt verdi

Siyasi cinayetler olabileceği yönündeki açıklamaların ardından açılan soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bilgisine başvurmak istediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı aracılığıyla bu talebe yanıt verdi.

Başsavcılığa avukatı ile yanıt verdi

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından Başsavcılığa sunulan dilekçede özetle şunlar kaydedildi: “AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından; 16 Aralık 2018 tarihinde (Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak kullanılan); ‘… bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına meydanları nasıl dar ettiyse, yine dar  ederiz’ şeklindeki ifadeler, 26 Mayıs 2021’de (Meral Akşener’e yönelik); ‘...Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Daha neler olacak neler...’ şeklindeki ifadeler, 7 Ekim 2021 tarihinde (Kılıçdaroğlu’na yönelik) ‘... ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri  için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz’ şeklindeki ifadeler, ‘siyasi cinayetler ve tehditler’ tartışmasının dayanağını oluşturmaktadır. Dolayısıyla, Erdoğan’ın yukarıya alıntılanan tehdit, yıldırma söylem ve yaklaşımlarının hangi nedenle yapıldığının açığa çıkarılması zorunluluğu bulunmaktadır. Öncelikle Erdoğan’ın soruşturma konusu ‘Siyasi Cinayetler ve Tehditler’ özelinde ifadesine başvurulmasını, elde edilecek Recep Tayyip Erdoğan’a ait ifade tutanağı ile birlikte diğer bilgi ve belgelerin Sayın Genel Başkan’ımıza iletilmesinin sağlanmasını talep ediyoruz.”
 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fuhuş çetesine VİP 1 Operasyonu: 12 gözaltıBursa ve İstanbul'da kadınları fuhuşa zorlayan çeteye yönelik düzenlenen VİP 1 Operasyonu'nda 12 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerin fuhuşa zorladıkları kadınların fotoğraflarını müşterilerine katalog şeklinde gönderdikleri ve 2 saat için 200 dolar fiyat belirledikleri ortaya çıktı.