Geri Dön
SiyasetKavcıoğlu ile görüşmesini kurmaylarıyla değerlendirdi

Kavcıoğlu ile görüşmesini kurmaylarıyla değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomi kurmaylarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nı önceki gün ziyaret ederek Başkan Şahap Kavcıoğlu ile görüştü.

Kavcıoğlu ile görüşmesini kurmaylarıyla değerlendirdi

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Edinilen bilgiye göre görüşmede Kılıçdaroğlu, kurulan Fiyat İstikrar Komitesi’ne de dikkat çekerek, bunun Merkez Bankası’nın yaptığı işe müdahale olduğunu ve rahatsızlık duyduklarını söyledi. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı ile ilgili müdahaleler, talimatlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bu konuda yapabileceklerimiz varsa, devlet ve kurumlar hepimizindir, bu doğrultuda yardımcı olmaya hazırız” mesajını verdi. Kavcıoğlu’nun ise “iktidarla bir problem, bağımsızlıklarıyla ilgili bir sorun olmadığını” aktardığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu ve ekibinin dövizdeki yükselişe ilişkin sorularına da Kavcıoğlu’nun “Bütün dünyada ekonomiyle ilgili sıkıntılar var. Türkiye’de de dünyadaki soruna paralel olarak sorun var” yanıtını verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası kurmaylarıyla yaptığı değerlendirme toplantısında şu görüşler dile getirildi: “Ortada bir sorun var. Enflasyon, fiyat artışları durmuyor. Kur yükseliyor, faizler aynı şekilde. Gelecekle ilgili bir sıkıntı var ve güven yok. O zaman bunun sebebi nedir, çok farklı noktalardayız bunlarla ilgili olarak. İktidarla, Merkez Bankası Başkanı’nın pek farklı düşünmediğini gördük. Başkan, herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. ”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İlk milli deniz topu üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gizli ambargolar da artık tarihe karışacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MKE Deniz Topu Kara Atışları Programı'na gönderdiği video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi bünyesinde kamu-özel sektör iş birliğinde üretilen 'milli deniz topu'nun test atışı törenine gönderdiği mesajında, "Donanmamız 5 farklı atış modu ile dakikada 80 atış yapabilen bu silah sayesinde daha da güçlenmiştir. Ayrıca yurt dışından tedarikte karşılaşılan yüksek maliyet ve gizli ambargolar da artık tarihe karışacaktır" dedi.