Geri Dön
Siyaset‘Biz sadece siyasetle ilgiliyiz’

‘Biz sadece siyasetle ilgiliyiz’

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “HDP ile ilgili bizim siyasi kanaatlerimiz, hukuken ise ancak yorumlarımız olabilir. Biz siyasetle ilgiliyiz” diye konuştu.

‘Biz sadece siyasetle ilgiliyiz’

HDP için temel sorunun, “bir ucu demokrasiye diğer ucu ise terör örgütüne uzanan gergin bir ipin üzerinde siyaset yapması” olduğunu belirten Bostancı, şunları kaydetti: “Biz isteriz ki demokrasi kazansın, siyaset sadece halkla kurulan ilişkiler ve onun iradesinin temsili üzerinden yürüsün. Her siyaset gibi HDP için de elbette demokrasinin kriterleri işliyor fakat diğer yandan terör örgütünün karanlık yapısı, ilişkileri ve tahakkümü, HDP siyaseti üzerinde bir vesayet ve demokratik arayışları ve çabaları değersizleştiren bir gölge oluşturuyor. HDP bu ikilemden çıkamadı. O yüzden siyaseten durduğu yer ağır bir tartışma konusu oluyor.” Bostancı, HDP’nin kapatılıp kapatılmayacağı sorusunun cevabının siyasette değil hukukta olduğunu belirterek, “İlgili merciler incelerler, nihai bir hüküm verirler” dedi.

Kazada yaralanan gencin annesi 'Ambulansa beni de alın' diye ağladıSakarya'nın Karasu ilçesinde otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü Şükrü Yasin Uysal yaralandı. Kazayı haber alıp gelen Uysal’ın annesi, sağlık görevlilerine "Ambulansa beni de alın" diyerek ağladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler