Geri Dön

‘Bizim Atatürkçülüğümüz güçlü Türkiye’dir’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin gençlik kolları tarafından 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen “Hatıran Yeter” adlı program için 81 ilden Ankara’ya gelen gençlerle buluştu.

‘Bizim Atatürkçülüğümüz güçlü Türkiye’dir’

Edinilen bilgilere gençlere Atatürk’ü anlatan Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal’i tanımak, bilmek farklı bir şeydir. Bütün dünyanın, düşmanlarının dahi saygı duyduğu bir devrimciyi tanıyacağız. Gardırop Atatürkçülüğünden uzak duracağız. Gardırop Atatürkçülüğünden farklı bir Mustafa Kemal’i anlatacağım size. Mustafa Kemal’i anlamak 10 Kasım’larda oturup ağlamak değildir. Mustafa Kemal’i anlamak onun düşüncelerini, yani çağdaş uygarlığı yakalamak için mücadele etmek demektir. Alın teri dökmek demektir. Kenan Evren ve arkadaşlarının topluma dayattıkları Atatürkçülük, gardırop Atatürkçülüğüdür. Bizim önerdiğimiz ve baş tacı yaptığımız Atatürkçülük alın terine değer veren, üreten, güçlü Türkiye’den yana olan anlayıştır. Şimdi dördüncü devrime hep birlikte hazır olmalıyız, bunun mücadelesini vermeliyiz. Nedir o, cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız” ifadelerini kullandı. 

‘Bizim Atatürkçülüğümüz güçlü Türkiye’dir’

CHP üyeleri Güvenpark’tan Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş yaptı.

Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdıPendik’te 2 hırsızın dükkan sahibi tarafından sopayla kovalanma anları güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalledeki diğer dükkanlarda da hırsızlık olayının yaşandığını söyleyen esnaf Necati Erkovan, “Artık canımızdan bezdirdiler" "dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber