Geri Dön
Siyaset‘Çalınmadık bir kapı bırakmayın’

‘Çalınmadık bir kapı bırakmayın’

Kılıçdaroğlu, partisinin Kadın Kolları’na, “Sizden tek isteğim çalınmadık kapı bırakmayın. İktidara geldiğimizde uygulayacağımız projeleri anlatın. Elektriği kesilen haneleri tek tek ziyaret ederek, bu ailelerle dayanışın” talimatını verdi...

‘Çalınmadık bir kapı bırakmayın’

ANKARA Milliyet - CHP Kadın Kolları, örgütlenme çalışmaları kapsamında son bir yılda 75 bin yeni kadın üye yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’ye Malatya il örgütünden üye olan 75 bininci yeni kadın üye Mesude Asya Kırçuval ve MHP’den istifa ederek CHP’ye üye olan Kezban Özkan’ı makamında ağırladı.

Kılıçdaroğlu, yeni kadın üyeye CHP rozeti taktı. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Fevziye Pehlivan, Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Nezahat Aydın eşlik etti.

‘Artık geçinemiyoruz’

75 bininci yeni kadın üye Kırçuval, “Malatya’da bir akaryakıt istasyonunda kasiyer olarak çalışıyordum. Ankara’ya gelmek üzere izin almıştım fakat son gün işverenim sizinle tanışmak için geleceğimi öğrenince iznimi iptal etti. Ben de bunun üzerine istifa ettim ve Ankara’ya geldim. Kimse benim politik görüşümü sorgulayamaz” dedi.

Kezban Özkan da yıllarca MHP’nin aktif üyesi olduğunu belirterek, “Çocuklarımın geleceği için endişeliyim. Biz hayatımızı hayvancılık yaparak sürdürüyoruz. Artık geçinemiyoruz. İktidar ve MHP bizleri açlığa mahkûm etti, çocuklarımızın geleceğini çaldı. Ülkede yaşananların değişmesi için CHP ailesine üye oldum. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

‘Projelerimizi anlatın’

Yeni kadın üyeleri dinleyen Kılıçdaroğlu, “Ayrılığın gayrılığın olmadığı bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. Sizden tek isteğim çalınmadık kapı bırakmayın. Örgütlenin! İktidara geldiğimizde uygulayacağımız Aile Destekleri Sigortası projemizi anlatın. Elektriği kesilen haneleri tek tek ziyaret ederek, bu ailelerle dayanışın” talimatı verdi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da, 100 bin yeni kadın üye hedeflerine ulaşmak için örgütlenme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Dokunmadığımız kadın kalmayacak” dedi.

‘Baharımızı yaza çevirme vaktidir’

Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Kılıçdaroğlu’nu Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Gümrükçü, “Gelecek için Yelken Açıyoruz” sloganıyla 22 Nisan’da Hopa’dan yola çıkan yelken ekibini görüntülü arayarak Kılıçdaroğlu ile görüştürdü. Görüşmede destek dileklerini ileten Kılıçdaoğlu, “Baharımızı yaza çevirme vakti geldi. Şimdi Türkiye’nin tan vakti. Gün doğuyor, umut yeşeriyor. İyi yolculuklar diliyorum. Umarım sıkıntısız bir şekilde yolculuğunuzu tamamlarsınız” dedi.