Geri Dön
SiyasetCehalet ya da ihanetin yansıması

Cehalet ya da ihanetin yansıması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP’li Ünal Çeviköz’ün Mavi Vatan ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Cehalet ya da ihanetin yansıması

 ANKARA Milliyet - Muhalefetin Yunanistan ile aynı cepheden konuşarak Mavi Vatan’ hedef aldığını ve yayılmacı bir kavram olarak nitelendirme cüretinde bulunduğunu ifade eden Oktay şunları kaydetti:

“Mavi Vatan’ı savunmak milli bir duruş gerektirir. CHP’de bu milli duruş var mıdır, onu bilemeyiz, onu kendilerinde sorgulasınlar. Ülkemizin deniz yetki alanını sadece karasuları ile sınırlandırmaya çalışan anlayış ancak ve ancak bir cehalet ya da ihanetin yansıması olabilir. Mavi Vatan’ı yayılmacı, genişlemeci, askeri bir politika şeklinde tarif edenlerin Rum ve Yunan ikilisi olduğunu hatırlatırım. Mavi Vatan kavramını eleştirenlerin de kimlerin uzantısı olduğu ortadadır!”                              

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düğün sonrası düzenlenen eğlence hesap nedeniyle kabusa döndüİzmir'de evlenen bir çiftin arkadaşlarıyla birlikte eğlenmeye gittikleri mekanın çıkışında 'neden sormadan hesap ödedin?' tartışması çıktı. Grubun kendi arasındaki tartışmaya eğlence mekanının görevlileri de karıştı ve çıkan kavgada bir arkadaşıyla darbedilen damat Ali Sert (29), ardından tabancayla vurularak sol bacağından yaralandı. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler