Geri Dön

CHP’den “Ramazan” talimatı: Dayanışma içinde hareket edelim

CHP yönetiminin parti örgütüne gönderdiği raporda, “Koronavirüs sebebiyle işini ya da gelirini kaybeden komşularımız ile dayanışma içinde olarak ramazan ayının önemine ve anlamına uygun hareket etmek hem insanlık hem de Müslümanlık görevimizdir” denildi.

CHP’den “Ramazan” talimatı: Dayanışma içinde hareket edelim
ŞEVKET YAMAN Ankara

 “Ramazan ayı, tüm İslam aleminin oruç tutup birlik, beraberlik ve dayanışmanın en büyük örneklerini sergilediği bir aydır” denilen raporda, Hazreti Muhammed’in “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisi ile dayanışmanın önemine vurgu yaptığı hatırlatıldı. Bu yıl ramazan ayının koronavirüs salgınının etkileri altında geçeceğine işaret edilen raporda, “Koronavirüs sebebiyle kalabalık sofralarda bir araya gelemeyecek olsak da yine bu virüs sebebiyle işini ya da gelirini kaybeden komşularımız ile dayanışma içinde olarak ramazan ayının önemine ve anlamına uygun hareket etmek hem insanlık hem de Müslümanlık görevimizdir” ifadelerine yer verildi. Bu bölümde söylem önerisi olarak, “Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını kutlar, tüm insanlığa sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini dilerim. Yüce Allah kalpten yapılan tüm ibadetleri kabul etsin” cümlesi verildi. 

Madde bağımlıları, ışıkta bekleyen otomobillerin camını silmek için yumruk yumruğa kavga ettiAdana'da kırmızı ışıkta bekleyen otomobillerin camını silmek için birbiriyle yarışan madde bağımlısı 2 genç aralarında anlaşamayınca yumruk yumruğa kavga etti. Bir otomobil sürücüsünün cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde ayakta durmakta zorlanan madde bağımlısının, diğer gencin başına elindeki cam silme aparatıyla vurması ve zaman zaman yere düşmeleri dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber