Geri Dön

CHP'den vize krizi açıklaması: ABD'nin yaptırımı yanlış, misilleme doğru

CHP MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin, "Yaptırım yanlıştır, yaptırıma karşı misilleme uygulaması doğrudur" dedi

CHP'den vize krizi açıklaması: ABD'nin yaptırımı yanlış, misilleme doğru

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Tezcan, Türkiye ile ABD'nin vize işlemlerini karşılıklı askıya almasıyla ilgili olarak "Yaptırım yanlıştır, yaptırıma karşı misilleme uygulaması doğrudur. Türkiye Cumhuriyeti bir kabile devleti değildir ve hiç kimse, keyfe keder Türkiye Cumhuriyeti'ne böyle bir yaptırım uygulama hakkına sahip değildir" diye konuştu.

BERBEROĞLU AÇIKLAMASI

Tezcan, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında İstinaf Mahkemesi'nin verdiği yeniden yargılama kararı için, "Biz başından bu yana bu kararın hukuka aykırı olduğunu ifade ediyorduk. Bir kumpas olduğunu iddia ediyorduk. Mahkumiyet kararı ve tutuklamanın hukuksuz olduğunu ifade ediyorduk. istinaf mahkemesinin bu kararı sevindiricidir. Haklı olduğumuzu gösteren, ifade eden bir karardır" dedi.

Uzaklaştırma kararı aldıran eşini evde sevgilisiyle basınca dehşet saçtı!Bursa'da, Reşat Ç. 2 gün önce hakkında uzaklaştırma kararı aldıran eşi Işıl Ç.'yi evlerinin yatak odasında O.S. isimli bir erkekle yakaladı. Eşini cam parçasıyla yüzünden yaralayıp, O.S.'yi darbeden Reşat Ç., boğazına bıçak dayayarak intihar teşebbüsünde bulundu. Koca, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber