Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron Roma'da görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron Roma'da görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un G-20 Zirvesi kapsamında Roma'da görüşeceği açıklandı. Ayrıntıları CNN Türk Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin aktardı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macron'un Roma'da bir araya geleecek. CNN Türk Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin, "Diplomatik kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre; iki lider Roma'da G-20 Zirvesi kapsamında mümkünse değilse başka bir çerçevede hemfikir. Bu konuda iki tarafta temaslarını sürdürüyor. Ancak görüşmenin formatı henüz belli değil. Görüşme konularını tabi sorduk. En önemli konu Doğu Akdeniz'deki konu. Bundan da önemlisi Türkiye'nin Avrupa Birliği ile daha uzun ilişkileri görüşülecek. Macron iddialı bir şekilde Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'na hazırlanıyor. Pek çok diplomasi görüşmeleri yapıyor." dedi.

Küçük çocukların akılalmaz hırsızlığı! 900 kilometre yol gittilerOrdu’da bir oto galeriye giren üç çocuk, aldıkları kontak anahtarı ile araba çaldı. Rahatlığı ile dikkat çeken küçük hırsızlar, arabayla İstanbul’a kadar yaklaşık 900 kilometre yol gitti. Yaşanan hırsızlığı ardından ise akıllara, “Çocuklar kimse fark etmeden nasıl o kadar gidebildi?” sorusu geldi.