Geri Dön
Siyaset‘Desteğimizi göstermek için geldik’

‘Desteğimizi göstermek için geldik’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 14 Haziran’da gerçekleştirilecek NATO Zirvesi öncesinde Türkiye’den üst düzey bir heyet dün Libya’ya günübirlik ziyarette bulundu.

‘Desteğimizi göstermek için geldik’

ANKARA Milliyet - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun başkanlık ettiği heyet, Başbakan Abdulhamid Dibeybe başta olmak üzere Libyalı üst düzey yetkililerle biraraya geldi. Çavuşoğlu, ziyarette ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Libya’ya ve Milli Birlik Hükümeti’ne verdiğimiz desteği göstermek için güçlü bir heyetle Trablus’tayız” ifadelerini kullandı. Görüşmelerde Türkiye ve Libya ilişkilerinin yanı sıra bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunuldu. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, heyette Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı. Heyet, Libya Milli Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ve Libya Başkanlık Konseyi Üyeleri Abdullah El-Lafi ve Musa El-Koni ile görüşme yaptı. Heyet ayrıca, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed Yunus El Menfi tarafından kabul edildi. Çavuşoğlu, Twitter hesabından “Libya Milli Birlik Hükümeti (MBH) Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile görüştük. 2. Berlin Konferansı öncesi MBH’ye desteğimizi vurguladık. Güvenli, istikrarlı ve müreffeh Libya için iş birliğimiz sürecek” açıklamasında bulundu.

Adıyaman'da korkutan yangınAdıyaman'da tarlada başlayıp evlere sıçrayan yangın, vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler