Geri Dön
Siyaset‘Dış politikada küme düşüyoruz’

‘Dış politikada küme düşüyoruz’

‘Dış politikada küme düşüyoruz’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi’nde dün düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

EKONOMİ ŞİŞTİ: Erdoğan yönetiminde ekonomi büyümedi, şişti. Ama Erdoğan şahsım yönetiminin hakkını da yemeyelim. Erdoğan en büyük ekonomiler liginde, ülkemizi ilk 10’a sokamadıysa da Enflasyonun Şampiyonlar Ligi’ne çıkardı.

DOLAR ALMA GÜCÜ AZALDI: Dolar ne zaman fırlasa, Erdoğan gözünü milletin dolarına, altınına dikiyor. 7 Mart 2015’te, ‘Dolar alan yaya kalır’ dediğinde, Dolar kuru 2 lira 58 kuruştu. O gün 100 lirayla 39 dolar alabiliyorduk. Bugün ise 100 lirayla ancak 11 dolar alabiliyoruz. Geçen 6 yılda, 100 liranın dolar alma gücü 28 dolar azaldı.

MERKEZ BANKASI: Sorunların sebebi Erdoğan’ın kendisi. Her yaptığı devletin köklü kurumlarını felç ediyor. İtibarını bitiriyor. En son atadığı Merkez Bankası Başkanı, reisine biat etmekten başka bir şey bilmiyor. Bugün de (dün) akaryakıta büyük bir zam geldi. Akaryakıt istasyonları pompalarını, çift haneli fiyatlara göre ayarlamaya başladı bile. Ama Erdoğan, sanki risklerimiz ve başımızdaki belalar azmış gibi, gece yarısı kararnameleriyle, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın bağımsızlık tabutuna son çivileri de çakıyor. Merkez Bankası, Merkez Bankası olalı, böyle zulüm görmedi.

‘Herkesle kavgalıyız’

HALİL İBRAHİM BEREKETİ: Erdoğan milletin yakasından düşüp CHP iktidara geldikten sonra, dolar da düşer. Enflasyon da düşer. Faiz de düşer. İşsizlik de düşer. Ülkemiz, Halil İbrahim bereketine kavuşur.

TALİBAN HEYETİ: Erdoğan şahsım yönetiminde her alanda olduğu gibi dış politikada da küme düşüyoruz. Bölgemizde iyice yalnızlaşıyoruz. Herkesle kavgalıyız. Önceden bu ülkeyi büyük devlet ve siyaset adamları ziyaret ederlerdi, şimdi Taliban temsilcileri ziyaret ediyor.

Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
12 kente uyarı kritik uyarı! İşte son rapor
50 yıllık sokakta şaşırtan manzara! ‘Kimsenin haberi yok’
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Cezası 835 TL! Daha ağır sonuçları olabiliyor
Hande yeni bir polemiğin fitilini ateşledi! 'Alkollü ortamda nasıl anlasınlar?'
Fenerbahçe'den tarihi transfer teklifi! Dünyanın en pahalısı
Toplumdaki algı yıkılıyor! Ellerinize sağlık usta
Tümer Metin'den acı itiraf: 'Artık olmaz, gitmiyor'
Sınır ticaretine sınırlama geldi! 13 ile limit
İlişkiyi gizlemenin bedeli: 84 milyon
Gece yarısı can pazarı! Eşini öyle görünce gözyaşlarına boğuldu
Burak Yamantürk kızını kucağına aldı, adını koydu! 'Gördüğümüz an ağladık'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta