Geri Dön

Erdoğan’dan Akıncı’ya sert tepki: Çok talihsiz bir beyanda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki akşamki MKYK toplantısında, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “Kırım’ın ilhakı” gibi Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’ye bağlanması ihtimalinin “korkunç” olacağı açıklamalarına sert tepki gösterdi. Akıncı’nın sözlerini “Çok talihsiz bir beyan” diye değerlendiren Erdoğan, “Bu çıkış eski cumhurbaşkanları Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük’ün mücadelelerini de hiçe saymaktır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Akıncı’ya sert tepki: Çok talihsiz bir beyanda bulundu
AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara

 

Toplantıda, İdlib’de yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, MKYK üyelerine son 2 haftada 13 şehit verildiğini hatırlatıp, Türkiye’nin Adana Mutabakatı’nın gereği olarak Suriye’de olduğunu söyledi. Rejimin doğrudan saldırılarıyla Türkiye açısından Suriye’de yeni bir dönemin başladığını ifade eden Erdoğan, 29 Şubat’a kadar gelişmelerin takip edileceğini, ardından gereken adımların atılacağını bildirdi. Rusya ile yapılan son görüşmelerde alınmış bir karar olmadığına işaret eden Erdoğan, “Rusya ile mutabakat halinde işleri yürütmeye devam edeceğiz. Biz Soçi Mutabakatı’nın sürmesinden yanayız ancak imzaladığımız mutabakatları ihlâl eden hiçbir adıma da müsaade etmeyiz. Rejimin gözlem noktalarımızın gerisine çekilmesini bekliyoruz. Bu zaten Soçi’nin gereği. Çekilmezse, kendi göbeğimizi kendimizi keseceğiz, Barış Pınarı bölgesinde başlattığımız harekatı sürdürmekte tereddüt etmeyeceğiz” dedi. Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, ekonomik gelişmelerle ilgili sunum yaptığı, Erdoğan’ın “Bu yılın 3. çeyreğinde ekonomide iyileşmeyi göreceğiz” dediği öğrenildi.

Kamyonet köprüde asılı kaldıKONYA'da kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda sürücü İsmail Akay'nın kontrolünden çıkıp karşı şeride geçerek alt geçidin köprü bariyerlerinde asılı aldı. Araç içinden kendi imkanlarıyla kurtulan sürücü Akay, ''Araç kayıp karşı şeride geçerek bariyerde asılı kaldı. Bende herhangi bir şey yok. Çok şükür yara almadan kurtuldum.''dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber