Geri Dön
SiyasetErdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dir

Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, Türkiye’de sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık olduğunu savunarak, “Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız” dedi

Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarına ilişkin olarak dün yaptığı konuşmada “Saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir” dedi. Erdoğan, Peker’i ima ederek “Türkiye’ye getirip yargıya teslim edene kadar peşini bırakmayacağız” ifadesini kullandı.

Erdoğan, AK Parti grup toplantısında özetle şunları söyledi:

HSK TEŞEKKÜRÜ: Parlamentomuzda memnuniyet verici bir seçim gerçekleştirildi. HSK, parlamentomuzu oluşturan milletvekillerinin iradesiyle tecelli etti. TBMM’deki bu uzlaşma tablosu, yeni anayasa çalışmaları için de fevkalade ümit ve memnuniyet verici... 4. yargı paketi yakında Meclisimize sunulacak. 5. yargı paketi için kolları sıvıyoruz.

YAKIN TAKİP ALTINDA: İktidara geldiğimizde terör örgütlerinin, suç çetelerinin, uluslararası ajanların ve onların yerli işbirlikçilerinin cirit attığı Türkiye’yi  güvenli bir ülke haline getirdik. Bugün kendi sınırlarımızın içinde adeta felç ettiğimiz terör örgütünü, Irak ve Suriye sınırlarımızın ötesinde de tehdit olmaktan çıkartma aşamasına geldik. Terör örgütünün siyasi uzantılarını da yakın takip altında tutarak, örgütün hareket alanını tamamen ortadan kaldırıyoruz.

SUÇ ÖRGÜTLERİNİ ÇÖKERTTİK: Suç örgütlerine karşı tavizsiz mücadele yürüttük. Geçmişte siyaseti ve toplum hayatını yönetecek, yönlendirecek derecede etkili olan suç örgütlerini 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkânları alarak birer birer çökerttik... Bir dönem kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi, hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik.

530 BİN UYUŞTURUCU OPERASYONU:  Bugün ülkemizdeki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan 283 bin kişinin 88 bini uyuşturucu ve bağlantılı suçlar sebebiyle oradadır... Organize suç örgütlerine karşı son beş yılda bin 700’e yakın operasyon yapılmış, 21 binin üzerinde kişi gözaltına alınmış, 8 bine yakını tutuklanmıştır. Bu başarılar, AK Parti’nin 19 yıllık hükümetleri boyunca kesintisiz sürmüş, son dönemde daha da artmıştır.

BAKANIMIZIN YANINDAYIZ: Ülkede tabii mikserler var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir. Yıllarca bakanlık, başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış, partimizin genel başkanlığını yürütmüş Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek, bu tezgâhı da Allah’ın izniyle bozacağız, hiç endişeniz olmasın. Buradan sesleniyorum; Bay Kemal, Bay Meral size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın.

‘Boşuna uğraşmayın, seçim 2023’te’

Ülkemizi, suç örgütleri üzerinden hem içeride hem uluslararası alanda kıskaca almak ve bundan siyasi sonuçlar üretmek peşindeler. Ortada makul, mantıklı, sahici hiçbir sebep olmadığını, seçimin 2023’te yapılacağını defalarca tekrarlamamıza rağmen, erken seçim teranesi tutturanların, sufleyi nereden aldıkları açıktır. Boşuna uğraşmayın. Seçim Haziran 2023’tür.

TECAVÜZCÜLERİN İŞGALİ ALTINDA: CHP Genel Merkezi tacizcilerin, tecavüzcülerin, hırsızların, terör örgütlerinin siyasi uzantılarının, milletimizin

değerlerine savaş açmış marjinallerin, suç örgütlerine payandalık ve piyonluk yapanların işgali altındadır. Millet ittifakı adı altında CHP yönetimiyle yol yürüyen herkes bu utanç tablosunun ortağıdır. Milletimiz, yularlarını terör örgütlerine, suç çetelerine, yeminli Türkiye düşmanlarına teslim edenlere hak ettikleri cevabı her zeminde ve fırsatta vermektedir.

Akşener’e sert sözler: Daha neler olacak neler

(Akşener’in Rize ziyaretiyle ilgili bir video göstererek) Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor ve ardından da memleketim Rize’ye gidiyor. Ve görüldüğü gibi gelin hanıma memleketim Rize’de gayet güzel bir ders veriliyor. Nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım. Burası Rize. Sen kalkıp da Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan, işte yapılacak olan budur. Yine dua et ki, çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini, adabını gösterir. İkizdere yetmedi bir de Çayeli’ne gitti. Orada da zaten gerekeni yaptılar. Trabzon’a gitmeye kalktın, hiç meydana çıkmadan, hemen uçağa geçip Ankara’ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak neler. Daha dur bakalım. Bunlar iyi günler. Her şeyden önce bu ülkede ahde vefa denilen bir şey vardır. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez.

‘Getirip yargıya teslim edeceğiz’

Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Tıpkı FETÖ’cüler, PKK’lılar gibi, bu suçluları da Türkiye’ye getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız. Suç örgütü mensuplarının yalanlarına ve iftiralarına karşı gereken cevapların muhatapları tarafından zaten verilmiştir. Tarafların (Sedat Peker hakkındaki) başvuruları üzerine Ankara ve İstanbul Anadolu Yakası başsavcılıkları da gereken tahkikatlara başlamıştır. Geçmişten bugüne hiçbir iddia, hiçbir itham ortada bırakılmayacak, her şey yargı tarafından araştırılıp, tüm yalanlar, iftiralar ortaya dökülecektir.

‘Erdoğan’ın emrindeyiz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine destek verdiği grup konuşmasının ardından, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Soylu, paylaşımında, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Mustafa İstemi / Milliyet

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonuAdana ve Siirt'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunan hükümlülere, kırsaldan talimatlar içeren örgütsel dokümanları ziyaret sırasında getirdikleri pantolonların iç kısımlarına zulalanmış şekilde teslim ettikleri öne sürüldü. Aynı soruşturma kapsamında iki dernekte de arama yapıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler