Geri Dön
Siyaset‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’

‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, fezlekelerin siyasi bir konu olmadığını, hukuki bir konu olduğunu ifade etti.

‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’

CNN Türk’e konuşan Kurtulmuş, özetle şunları söyledi: “Fezlekeler siyasi bir konu değildir, hukuki bir konudur. Bizim tavrımız başından beri çok bellidir. Yani silahın, adam öldürmenin, bombanın olduğu yerde demokrasi olmaz. Burada tek tek suçların bireysel olduğu kanaatindeyiz. Yani her bir fezlekeyle ilgili varsa suç mahkemeler bunun kararını verir, TBMM’de milletvekilleri de kendi iradeleriyle oylarını kullanır. Sayın Kılıçdaroğlu’na da Sayın Akşener’e de şunu tavsiye ederim; her iki partinin vatansever, teröre karşı gerçekten hasmane şekilde tavır alan ve gerçekten bu ülkenin birliğinden, dirliğinden yana olan geniş kitleleri olduğunu biliyorum. Bu insanların büyük bir çoğunluğunun HDP’nin PKK’yla bu kadar içli dışlı olmasından rahatsız olduğunu görmeleri lazım.”

Türbede çekilen videoya büyük tepki!Adana’da Çoban Dede Türbesi içinde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntü, tepkiyle karşılandı. Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu davranışı saygısızlık olarak nitelendirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler