Geri Dön
SiyasetHDP'den Millet İttifakı açıklaması

HDP'den Millet İttifakı açıklaması

HDP'den kongre öncesinde dikkat çekici bir 'ittifak' açıklaması geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yerel seçimlerde partilerinin Millet İttifakı'na destek verdiğini belirtti. Buldan 'Biz ittifakın şeffaf olması gerektiğini savunduk ama ittifak yaptıklarımız sıcak bakmadı. Bundan sonra yapılacak ittifaklar açık ve şeffaf olmalı" dedi.

Açıklama HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan geldi. CNN Türk'te yer alan habere göre, siyasetteki ittifakları değerlendiren Buldan, "Biz hep ittifakların şeffaf olması gerektiğini savunduk ama ittifak yaptıklarımız buna sıcak bakmadılar" dedi ve yerel seçimlerde kurulan ittifakta ön planda olmamayı kabul ettiklerini söyledi.

Buldan ittifak ile ilgili "En azından İstanbul seçimlerini kazanmak adına bu seferliğine kabul ettik ama bundan sonraki süreç açısından bu tür şeylerin olmaması gerektiğini söylüyoruz" ifadelerini kullandı.

HDP 31 Mart Yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Aydın, Antalya, Bursa, Gaziantep ve Şanlıurfa’da aday çıkarmamış, bu hamle Millet İttifakı'na destek olarak yorumlanmıştı. Pervin Buldan, bundan sonra ittifakların açık olması gerektiğinin de altını çizdi.

 

Hakkari-Van kara yolu 3 noktada meydana gelen heyelan nedeniyle kapandıHakkari-Van kara yolu, kentte etkili olan sağanağın ardından 3 ayrı noktada meydana gelen heyelan nedeniyle kapandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler