Geri Dön
Siyaset‘Her görüş bizim için değerlidir’

‘Her görüş bizim için değerlidir’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın tek aday çıkarması önerisine ilişkin, “Millet İttifakı’nın genel başkanlarının dile getirdiği her görüş bizim için değerlidir” yanıtını verdi.

‘Her görüş bizim  için değerlidir’

 ANKARA Milliyet - Öztrak, MYK gündemiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

DENİZ SALYASI: Bize ait tek denizimiz, Marmara Denizi can çekişiyor. Rant müptelası bu gözü dönmüş kadrolar, şimdi de talan İstanbul projesiyle, tüm Marmara’ya, tüm Trakya’ya, yeni bir ihanet hançeri saplamaya hazırlanıyorlar. Marmara Denizi bu ihanetlere isyan ediyor. Bizim iktidarımızda, tabiatın idam fermanı olan kötü işlere izin vermeyeceğiz.

SAVUNMA İSTENDİ Mİ?: Suç örgütü elebaşı, AK Parti için mitingler düzenlemekle kalmamış. AK Parti’nin seçimlerde dağıttığı, milyonlarca poşet kahveyi de o vermiş. Kahve parasını da tahsil edememiş. Anlaşılan bunlar birbirlerini de tokatlıyorlar. 10 bin dolar maaşa bağlanan siyasetçi de hâlâ belli değil. Erdoğan, İçişleri Bakanı’nı çağırıp bilgi aldı mı? Partisinde para çantası alma iddialarına muhatap siyasetçiden savunma istedi mi?

KOMİSYON KURULMALI: TBMM Başkanı, İçişleri Bakanı’nın daha önceki iddialarıyla ilgili olarak 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklamasını isteyen bir yazıyı, bakana yazdığını açıkladı. Ama cevap alamadığı görülüyor. Anlaşılan bu atama Bakan, kendisini TBMM’den de üstün görüyor. Hem 10 bin dolar maaş meselesi, hem de Sezgin Baran Korkmaz konusu çok ciddidir. Derhal bir araştırma komisyonu kurulmalıdır.

KİM YARARLANACAK: 2 yıl önce, şeker fabrikaları özelleştirilirken, tepkileri hafifletmek için Nişasta Bazlı Şeker kotalarını düşürdüler. Anlaşılan, 14 Haziran’da Biden görüşmesine, eli boş gitmemek için, Nişasta Bazlı Şeker kotasını yeniden yüzde yüz artırdılar. Bundan en çok kim yararlanacak? Amerikan Cargill firması. Amerikan başkanıyla tatlı bir başlangıç yapabilmek için, milletin çoluğunun, çocuğunun sağlığı tehlikeye atılıyor.

AKŞENER’İN ÖNERİSİ: Millet İttifakı’nın genel başkanlarının dile getirdiği her görüş bizim için değerlidir.   

‘20 yıldır  Ergene’yi temizlemediler’

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu, “10 bin dolar alan siyasetçi kim sorusunun yanıtı bulana kadar gündemde tutulması” gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun, “Bu konuyu gündeme getiren kişi herhangi birisi değil, İçişleri Bakanı. Madem biliyor, bu ismi açıklamalıdır. Bunu dile getirin, sık sık söyleyin, isim açıklanıncaya kadar” dediği öğrenildi. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “deniz salyası” konusunda sunum yaptı. Öztunç’un, “Bizim önerilerimizi Bakan aldı. Eğer dediklerini yaparlarsa Marmara temizlenir. Ama Kanal İstanbul’u yaparlarsa; yaptıkları bütün temizliğin hiçbir anlamı yok” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu da “20 yıldır AK Parti yönetiyor. 20 yıldır Ergene’yi temizleyemediler. Ergene ile ilgili her dönem bir şey söylüyorlar ama temizlemediler, Ergene’nin pisliği buraya akıyor” değerlendirmesini yaptı. l MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

 

                      

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cumhuriyetimizin 100. yılı ufukta belirmişken, Türkiye'yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz."
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler