Faik Öztrak

Faik Öztrak

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ 1 .sıra Adayı.Ankara'da 1954 yılında doğan Öztrak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere Birmingham Üniversitesinde kalkınma finansmanı üzerine tamamladı.Devlet Planlama Teşkilatında uzman, Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanı, İktisadi Planlama Başkan Vekili, İktisadi Planlama Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Köşe yazarlığı yaptı. Üniversitelerde konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. Türkiye'nin Avrupa Birliğine üyeliği üzerine yazdığı makaleleri yayınlandı.23. Dönemde Tekirdağ Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Asamble bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik ve Mali Konular Komitesi Başkanlığına seçildi. NATOPA Türk Grubu üyeliğinde de bulunan Öztrak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Faik Öztrak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.073 faik öztrak haberi bulunmuştur.
‘Meydanlara iniyoruz’
‘Meydanlara iniyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
27.11.2021Siyaset
‘Güven krizi var tek çözüm seçim’
‘Güven krizi var tek çözüm seçim’CHP ve İYİ Parti liderlerinin önceki hafta gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından kurulacağını açıkladıkları “ekonomi masası” önceki akşam TBMM’de ilk toplantısını dört partiden temsilcilerin katılımıyla yaptı.
27.11.2021Siyaset
‘Oyun içinde kural değişmez’
‘Oyun içinde kural değişmez’Türk parasının sadece dolar değil tüm yabancı para birimleri karşısında eridiğini vurgulayan Öztrak, “Ekonomide kural olacak, kral olmayacak. Oyun içinde kural değişmeyecek. Faizin düşmesi için yapılacak ilk iş seçim sandığının milletin önüne gelmesidir” dedi...
23.11.2021Siyaset
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştı
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştıHDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi' sözlerini paylaştı. Bu andan itibaren tüm gözler Resmi Gazete'ye çevrilirken, konuyla ilgili CHP, İYİ Parti ve HDP'li isimlerden açıklama geldi. Yılmaz'ın Resmi Gazete iddiaları gece yarısı gerçekleşmezken, büyük tepki topladı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, "Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor." diyerek Yılmaz'a destek verdi ama Yılmaz bugün bir özür paylaşımı yaptı.
20.11.2021Siyaset
‘Helalleşme yolculuğu çoktan başlamıştır’
‘Helalleşme yolculuğu çoktan başlamıştır’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı. Öztrak özetle şunları söyledi:
20.11.2021Siyaset
‘Bütün engelleri kaldıracağız’
‘Bütün engelleri kaldıracağız’CHP lideri Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaretinin ardından “Üretene, alın teri dökene, istihdam yaratana her zaman saygımız var. Önlerindeki bütün engelleri kaldıracağız” dedi.
16.11.2021Siyaset
‘Hukukta çifte standart olmaz’
‘Hukukta çifte standart olmaz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
13.11.2021Siyaset
‘Asgari ücret yılda 2 kez artırılmalı’
‘Asgari ücret yılda 2 kez artırılmalı’Asgari ücretten alınan vergilerin kaldırılması için çağrı yapan Öztrak, iktidara “Yıl başında asgari ücret 385 dolardı. Şimdi 291 dolar. Fark 94 dolar. Önce 94 doları millete iade et. Asgari ücreti 912 lira artırın, 3 bin 740 liraya çıkarın” diye seslendi.
9.11.2021Siyaset
AK Partili Akbaşoğlu'ndan CHP'li Öztrak'a Türkkan tepkisi
AK Partili Akbaşoğlu'ndan CHP'li Öztrak'a Türkkan tepkisiAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Görülüyor ki CHP Sözcüsü Sayın Faik Öztrak, hala ilk anda kalmış. Provokasyondan bahsederek, Lütfü Türkkan'ın avukatlığını yaparak bu rezilliği savunma saygısızlığında bulunuyor." dedi.
8.11.2021Haberler
AK Partili Akbaşoğlu ve Dağ'dan CHP'li Öztrak'a Türkkan tepkisi: Rezilliği savunma saygısızlığında bulunuyor
AK Partili Akbaşoğlu ve Dağ'dan CHP'li Öztrak'a Türkkan tepkisi: Rezilliği savunma saygısızlığında bulunuyorAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Görülüyor ki CHP Sözcüsü Sayın Faik Öztrak, hala ilk anda kalmış. Provokasyondan bahsederek, Lütfü Türkkan'ın avukatlığını yaparak bu rezilliği savunma saygısızlığında bulunuyor." dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da CHP'li Öztrak'ın Türkkan'ın küfür ettiği şehit yakınının İzmir'de ikamet ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "CHP Sözcüsü, Lütfü Türkkan'ın hakaret ettiği şehit yakınının İzmir'den provokasyon için geldiğini iddia etmiş. Araştırdık, şehit yakınının İzmir ile hiçbir bağı yok. İkameti de Bingöl'de.Bir CHP klasiği. Konuyu sulandır, yalan söyle ve manipüle et. Türkkan'a kınama? Elbette yok" ifadelerini kullandı.
8.11.2021Siyaset
CHP'li Öztrak: Bu işte ağır bir provokasyon olduğu açık
CHP'li Öztrak: Bu işte ağır bir provokasyon olduğu açıkCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit ağabeyine küfretmesiyle ilgili, "Bu işte ağır bir provokasyon olduğu açık. İzmir’de yaşayan bir vatandaş, kalkıyor Meral Hanım'ın gezisi için özel olarak oraya geliyor. Bu hayatın olağan akışına uyan bir durum değil" dedi.
8.11.2021Siyaset
'Dış politikada öncelik Biden'
'Dış politikada öncelik Biden'Cuma hutbesinde Atatürk’ün anılmamasına tepki gösteren Öztrak, Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin de “Çıkan mesajlara baktığımızda daha önce Amerikan hükümetinin ifade ettiği hususların dışında yeni bir şey görmek mümkün değil” yorumunu yaptı...
2.11.2021Siyaset
‘Dış politikada küme düşüyoruz’
‘Dış politikada küme düşüyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi’nde dün düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:EKONOMİ ŞİŞTİ: Erdoğan yönetiminde ekonomi büyümedi, şişti...
16.10.2021Siyaset
‘Kurumsal kimliğe saygı gösterilmeli’
‘Kurumsal kimliğe saygı gösterilmeli’CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Merkez Bankası’nın bağımsızlığına müdahale eden kişinin Erdoğan olduğunu herkes biliyor. Erdoğan’a açık ve net çağrı yapıyorum lütfen Merkez Bankası’nın kurumsal kimliğine saygı göster” açıklamasını yaptı
16.10.2021Siyaset
Sistem önerisi vekillere sunuldu
Sistem önerisi vekillere sunulduCHP’nin yeni yasama yılında izlenecek yol haritası ve 2023 seçimlerine giden süreçte izlenecek stratejileri belirlemeye dönük Abant kampı başladı.
3.10.2021Siyaset
‘Hayat pahalılığına çare bulamıyor, bahane buluyor’
‘Hayat pahalılığına çare bulamıyor, bahane buluyor’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemiyle ilgili parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarın politikalarını sert sözlerle eleştirdi.
2.10.2021Siyaset
CHP kampı başlıyor
CHP kampı başlıyorCHP’nin Bolu Abant’ta üç gün sürecek milletvekili kampı bugün başlıyor. Programa göre otele girişler bugün öğleden sonra başlayacak ve milletvekilleri akşam yemeğinde bir araya gelecek.
1.10.2021Siyaset
Kurmayları, Kılıçdaroğlu’na çözüm reçetelerini sundu
Kurmayları, Kılıçdaroğlu’na çözüm reçetelerini sunduCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığında faaliyetlerini sürdüren Ekonomi Masası’nın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı son toplantısında, “saha izlenimleri” masaya yatırıldı. Ekonomi Masası ilk 100 günde, ilk 6 ayda ve bir sene de yapılabileceklere ilişkin hazırladığı çalışmayı CHP liderine sundu.
29.09.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Erken seçim söz konusu değil
AK Parti'li Akbaşoğlu: Erken seçim söz konusu değilAK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Bir erken seçim söz konusu değildir. Seçimler zamanında yapılacak. Haziran 2023, seçimlerin takvimidir" dedi.
21.09.2021Siyaset
‘Tüm vatanımıza sahip çıkarız’
‘Tüm vatanımıza sahip çıkarız’CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak,  Ünal Çeviköz’ün tepki çeken “Mavi Vatan” sözleriyle ilgili “Biz CHP’yiz, mavi, yeşil, kahverengi tüm vatanımıza sahip çıkarız. Haklarımızı sonuna kadar savunuruz” dedi
21.09.2021Siyaset
Son dakika! CHP'den Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için karar
Son dakika! CHP'den Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için kararCHP Sözcüsü Faik Öztrak, bir vatandaşa küfrettiği konuşma kamuoyuna yansıyan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın disipline sevk edildiğini açıkladı.
20.09.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.
16.09.2021Siyaset
‘Yazılan büyüme  sokağa yansımıyor’
‘Yazılan büyüme sokağa yansımıyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ülkede gerçek işsiz sayısının TÜİK’in açıkladığı resmi rakamın iki katından fazla olduğunu belirterek, “Tabelaya yazılan büyüme sokağa yansımıyor...
11.09.2021Siyaset
Skandal sözleri tepki toplamıştı! YDK'ya sevk edilen CHP'li Özcan'dan flaş açıklama
Skandal sözleri tepki toplamıştı! YDK'ya sevk edilen CHP'li Özcan'dan flaş açıklamaBolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, katıldığı bir Youtube programında kendisinden yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı tepki çeken anısının ardından partisinin MYK toplantısında 'uyarı' talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini değerlendirdi. Kararın kendisi açısından bir sürpriz olduğunu belirten Özcan, "Bu kararı beklemiyordum. Benim açımdan sürpriz oldu böyle bir kararın verilmesi.' dedi.
7.09.2021Gündem
Özcan disipline sevk edildi
Özcan disipline sevk edildiCHP Parti Sözcüsü Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın, bir kadın hakkında yapmış olduğu “yakışıksız” açıklama nedeniyle “uyarılması” talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı
7.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Faik Öztrak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.