Geri Dön
Siyaset‘Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı zulüm ekrana taşınacak’

‘Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı zulüm ekrana taşınacak’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin önceki gün yapılan galasına katıldı.

‘Kıbrıs Türkü’nün yaşadığı zulüm ekrana taşınacak’

Tatar, galanın ardından yaptığı konuşmada, dizinin çekiminde talimatı olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’e, dizi yönetmenine ve sanat oyuncularına teşekkür etti.

Dizinin, Kıbrıs Türkü’nün Kıbrıs’ta yaşadığı zulmün, vahşetin ve soykırımın, etkili bir şekilde ekranlara taşınarak hem Türkiye hem de dünya kamuoyuna aktarılmasında fevkalade önemli bir proje olduğunu belirten Tatar, 26 bölümün birbirinin ardından geleceğini ve herkesi ekranlara kilitleyeceğini söyledi. Tatar, dizinin başarılı olacağına inandığını aktararak, “Hedeflenen, 1963-1974 yılları arasında yaşananları ekranlara taşımaktır. İlk önce, 26 bölüm sanıyorum, 1968’e kadar olan bölümdür. Bilahare inşallah 1974’e kadar olan bölüm de gelecektir. Tabi ki 20 Temmuz 1974 Barış Harekatıyla Kıbrıs Türkü, selamete, bağımsızlığa, özgürlüğe ve hürriyetine kavuşacaktır” dedi.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler