Geri Dön
SiyasetKılıçdaroğlu'ndan 'tekil konuşuyor' açıklaması! Millet İttifakı'nda neler yaşanıyor?

Kılıçdaroğlu'ndan 'tekil konuşuyor' açıklaması! Millet İttifakı'nda neler yaşanıyor?

Millet İttifakı'nda 'vaat' polemiği sürüyor. İyi Parti'de Cihan Paçacı'nın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'vaat' açıklamaları için kullandığı sözler konuşuluyor. İyi Parti'nin, 'Bize sordunuz mu' eleştirileriyle ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu ne dedi, CHP cephesinde o sözler için ne yorum yapılıyor? İşte Millet İttifakı'nda yaşananlar...

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun vaatlerine yönelik yaptığı açıklamalar siyasetin gündeminde.

PAÇACI: KILIÇDAROĞLU TEKİL KONUŞUYOR
İttifak üyelerinin vaatlerini açıklamadan önce ortaklaşa değerlendirme yapılması gerektiğini kaydeden ve "Kılıçdaroğlu tekil konuşuyor, açıklarken bize sordunuz mu" tepkisi gösteren Paçacı, CNN Türk yayınına katıldı. Paçacı, 'istişare edilmeli' mesajı verdi. Paçacı, "İttifakı oluşturan partilerle ortak bir dil kullanıp buna göre değerlendirmelerde bulunmaları ve tahahhütlerde buna göre bulunmaları daha doğru bir yaklaşım olur." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: MİLLET İTTİFAKI'NA GÖSTERDİĞİM HASSASİYETTEN KAYNAKLANIYOR
İyi Parti'den gelen bu açıklamaların ardından gözler CHP'ye çevrildi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Halk TV'ye konuştu. Kılıçdaroğlu, "Ben Millet İttifakı olarak ortaklaştığımız konularda çoğul konuşuyorum. Ama henüz ortaklaşamadığımız konularda ittifak adına konuşmayı etik bulmadığım için tekil şahıs olarak konuşuyorum. Ben benim Millet İttifakı'na gösterdiğim hassasiyetten kaynaklanıyor. Henüz konuşup ortaklaşamadığımız bir konuda ittifak adına konuşmam doğru olmaz. Tabi süreç içinde konular çoğaldıkça o zaman çoğul konuşuruz." dedi.

Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlamenenter sistem konusunda Millet İttifakı olrak ortaklaştıklarını bu yüzden çoğul konuştuklarını söyledi. Kılıçdaroğlu "Ortaklaşma olmadan etik konuşmam doğru olmaz" dedi.

CHP KURMAYLARI: MAKSADINI AŞAN SÖZLER
CHP kurmayları Paçacı'nın açıklamalarını 'şahsi görüşü ve maksadını aşan sözler' olarak değerlendirdi. CHP kurmayları 'Akşener'in 'ben' ifadesini kullanması CHP'yi rahatsız etmiyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı sık sık görüşüyor, orada bu vaatlere yönelik bir eleştiri getirilmedi." değerlendirmesi yaptı.

Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında
Musa Orhan'ın cezası belli oldu! Cinsel saldırıdan yargılanıyordu
Acı haberi Bakan Soylu açıkladı! Güldal Akşit vefat etti
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Memur emeklilere güzel haber! İşte zam farkında son rakam
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Savcıyı şehit eden teröriste rekor ceza
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Fatih Terim'in transfer listesi ortaya çıktı! Ocak'ta 4 yıldız birden...
Buse Varol'dan 'üçüncü çocuk' açıklaması!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Tolgay'dan G.Saray öncesi Lazio'ya büyük darbe!
3 çocuğun 900 km'lik hırsızlık rotası! İnanılmaz olay
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta