Geri Dön
Siyaset‘Kiliselerde Rum ibaresini kaldıralım’

‘Kiliselerde Rum ibaresini kaldıralım’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında, hazırlık maçı için  Atina’ya giden Galatasaray futbol takımına yönelik muamele nedeniyle Yunanistan’ı kınadı.

‘Kiliselerde Rum ibaresini kaldıralım’

ANKARA Milliyet - Yunanistan yargısının “Türk” kimliğini yok sayan kararlar aldığını anımsatan Destici şunları söyledi: “Dış ilişkilerde mütekabiliyet esastır. Dün (önceki gün) ben Trakya ve adalar bölgesindeydim. Adalardaki bütün kiliselerin ve azınlık kapılarının kapısında ‘Rum’ ibareleri var. Mütekabiliyet ilkesini işletelim ve bütün buralardaki ‘Rum’ ibaresini kaldırıp Rum kökenli olanlar için Ortodoks okulu veya kilisesi; Ermeni  olanlar için de Gregoryen Hristiyan ifadesini asalım.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Elverişli şartlar sunuyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bölgesel Finans Konferansı'na video mesajla katıldı.Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Ülkemiz iş kurma ve iş yapma imkanları açısından uluslararası yatırımcılar için oldukça cazip bir mevzuata sahiptir. KDV istisnası, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, yatırım yeri tahsisi gibi imkanlar özellikle stratejik yatırımlar için elverişli şartlar sunuyor.' dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler