Geri Dön
SiyasetKötü müttefik bize savaş uçağı yaptıracak

Kötü müttefik bize savaş uçağı yaptıracak

MHP’li belediyelere teşekkür gezileri kapsamında Karaman’a giden Bahçeli, Türkiye’ye F-35 vermeyeceğini açıklayan ABD’ye çattı. Türkiye’nin kendi savaş uçağını yapabileceğini söyleyen Bahçeli, “Çılgın Türklerin yaptıkları yapacaklarının teminatı” dedi

Kötü müttefik bize savaş uçağı yaptıracak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin F-35 projesinden Türkiye’yi çıkarmasına sert tepki göstererek, “Yaptırımlar bize vız gelecektir. Kötü komşu adamı ev sahibi yapar. Kötü müttefik de Türk’ün imzası savaş uçaklarının yapılmasına gerekçe olacaktır” dedi. “Çılgın Türklerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır” diyen Bahçeli, Türklerin isterse 2023’te yeni bir Türk mucizesine imza atacağını kaydetti.

Bahçeli, MHP’li Karaman Belediyesi’ni ziyareti sonrasında halka hitap etti. Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:

TEZGAHLARIN SEBEBİ: Türkiye’nin karşısında saf saf dizilen karanlık çevrelerin koro halinde ve ağız birliği içinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni karalamaları boşuna değildir. Türkiye’nin derlenmesinden, toparlanmasından, kendine gelmesinden duyulan kaygı yatmaktadır. Uyanan devin üzeri örtülmek istenmektedir. Tuzakların, tertiplerin, tezgahların sebebi işte budur. Türkiye’nin yaptırım kuşatmasına alınma terbiyesizliğinin ana gayesi burada aranmalıdır. İlerledikçe arkamızdan çekiştiriyorlar. Yükseldikçe ayağımıza zincir vurmaya çalışıyorlar. Ekonomik tetikçilerini kullanıyorlar. Terör örgütlerini kışkırtıyorlar. Suriye’nin kuzeyinde kaos imal ediyorlar. Doğu Akdeniz’de karşımıza çıkıyorlar. S-400 Hava ve Füze Savunma Sistemi’ni almamıza şüpheyle yaklaşıp şaşı bakıyorlar. CHP’yi, HDP’yi, İP’i tahrik ve teşvik ediyorlar. Zillete yatırım yapıyorlar.

YEDİĞİ EKMEK HARAM: TBMM’de temsil edilen bir parti düşünün ki, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığıyla ilgili destekleyici ve açık tavır alıcı bir tutumun içine girmiyor, giremiyor. Çünkü amaç iğrençtir, niyet kötüdür. Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi’nin 15 Temmuz’da yaptığı toplantıda, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine yönelik yaptırım kararı almasına alçakça tepkisiz kalanlar yabancıların taşeronudur. Meclis’te grubu bulunan partilerin müştereken hazırladıkları ortak metne imza atamayan, katılma gereği duymayan siyasi bölücülerin bu milletin suyunu içip ekmeğini yemesi züldür, haramdır. HDP, Türk ve Türkiye düşmanlarının içimize kadar sızmış uzantısı ve terör örgütünün hain bir yüzüdür. Bugünlerde birlikte olunamayacaksa ne zaman olunacaktır? Bu HDP, CHP ve İP’in zillet ortağıdır. Bu HDP, MHP’yi ele geçiremeyince arka bahçesinden kaçıp giden İP’çileri Meclis’e sokan bölücü ve yıkıcı odaktır.

YANLARINA KALMAZ: ABD’nin F-35 projesinden Türkiye’yi çıkarma hatası Allah’ın izniyle yeni bir başlangıca da vesile olabilecektir. Türkiye’nin ortağı olduğu bu projeden dışlanması kimsenin yanına kalmayacaktır. Bildiğiniz gibi, kötü komşu adamı ev sahibi yapar. Kötü müttefik de inşallah Türk’ün imzası ve damgası bulunan gelişmiş savaş uçaklarının yapılmasına da günü geldiğinde neden ve gerekçe olacaktır. Türk milleti hiç kimsenin eline avucuna bakmaz, bakmamıştır. Hedef koyarız, inanırız, biz de yaparız. İstersek, inançla mücadele edersek 2023’te yeni bir Türk mucizesine imza atarız. Çılgın Türklerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Geçmişimiz geleceğimizin kefilidir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki otomobil kavşakta çarpıştı: 5 yaralıTokat'ın Erbaa ilçesinde iki otomobilin kavşakta çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler