Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye 1 .sıra Adayı.Devlet Bahçeli, 1948'de Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya geldi. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'de üniversite eğitimine başladı. 1970-71 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. 1971'de lisans eğitimini tamamlandı. Aynı yıl Ankara İktisadi ve Ticari İlimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda asistan olarak göreve başladı.Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucusu ve derneğin genel başkanlığını üstlendi.Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.Bahçeli, MÇP ve MHP'nin yönetim genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı, merkez yürütme kurulu üyeliği, merkez karar kurulu üyeliği, genel başkan başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında genel başkanlığa seçildi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcısı oldu.2007'deki genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi. 2015 Olağan Büyük Kongresinde 7. kez parti genel başkanı seçildi.

Devlet Bahçeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.330 devlet bahçeli haberi bulunmuştur.
‘Türkiyemiz istediğini almıştır’
‘Türkiyemiz istediğini almıştır’Kabine ve AK Parti kurmayları Madrid’de yapılan dörtlü zirvenin ardından Türkiye, İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanlarının imza altına aldığı 10 maddelik mutabakatı tarihi bir zafer olarak değerlendirdi.
30.06.2022Siyaset
Bahçeli'den Madrid mutabakatıyla ilgili açıklama
Bahçeli'den Madrid mutabakatıyla ilgili açıklamaMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın Dışişleri bakanları eliyle imza altına alınan muhtıra metni ülkemiz lehine stratejik bir kazanım, aynı şekilde milli bir başarıdır." dedi.
29.06.2022Siyaset
‘Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasaldır’
‘Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasaldır’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
29.06.2022Siyaset
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Suriye’ye operasyon’ çıkışı: Yapamayacağını sen de biliyorsun
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Suriye’ye operasyon’ çıkışı: Yapamayacağını sen de biliyorsunErdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Arada bir Yunanistan’a ‘beni kızdırmayın, yok gelirim, yok giderim’, Suriye’ye yok ‘operasyon yapacağım’, yok ‘şunu yapacağım.’ Yapamayacağını ben de biliyorum, sen de biliyorsun” dedi.
29.06.2022Siyaset
Yeri dolmayacak bir oyuncu
Yeri dolmayacak bir oyuncuCüneyt Arkın’ın rol arkadaşları ve meslektaşları vefatının ardından duydukları üzüntüyü paylaştılar.
29.06.2022Gündem
Son dakika | Devlet Bahçeli'den asgari ücret mesajı: Memnuniyetle karşılıyoruz
Son dakika | Devlet Bahçeli'den asgari ücret mesajı: Memnuniyetle karşılıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerindeki adaylığıyla ilgili MHP lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında net mesajlar verdi. Marmaris'te yaşanan orman yangını sonrası idam tartışmalarını yararlı gördüklerini belirten Bahçeli, kanun teklifi gelirse destek olacaklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü asgari ücret açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Bahçeli, 'Milletimizin lehine olacak her kararında yanında duracağımızın teminatını veriyoruz.' dedi.
28.06.2022Siyaset
MHP Lideri Bahçeli’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı
MHP Lideri Bahçeli’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hayatını kaybeden İsmailağa Cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için bir taziye mesajı yayımladı.
23.06.2022 Gündem
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat ettiİsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti.
23.06.2022Gündem
MHP lideri Bahçeli’den Millet İttifakı’na: Çıkarsınlar adaylarını görsünler  Hanya’yı Konya’yı
MHP lideri Bahçeli’den Millet İttifakı’na: Çıkarsınlar adaylarını görsünler Hanya’yı Konya’yıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında konuştu.
22.06.2022Siyaset
Karar toplumun vicdanını yaraladı
Karar toplumun vicdanını yaraladıMuğla’da Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya “haksız tahrik indirimi” uygulanarak 23 yıl hapis verilmesi, büyük tepki topladı... Avcı’nın cezasına uygulanan indirime tepki gösteren kadın hakları savunucuları, kararın adalet duygusunu zedelediğini söyledi...
22.06.2022Gündem
Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe’ye Devlet Bahçeli sahip çıktı
Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe’ye Devlet Bahçeli sahip çıktıOsmaniye’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine ulaşmaya çalışan görevli polislere “Annem de babam da vefat etti” şeklinde verdiği cevapla yürekleri burkmuştu. Yakınlarının kimliği getirmesiyle sınava zamanında giren Sabancalı’ya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı. Osmaniye Vakfı tarafından tüm eğitim ihtiyaçlarının karşılanacağı Ayşe Sabancalı’nın “Bütün veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu” diye verdiği cevap ikinci kez yürekleri burktu.
21.06.2022Haberler
Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe’ye Devlet Bahçeli sahip çıktı
Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe’ye Devlet Bahçeli sahip çıktıOsmaniye’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine ulaşmaya çalışan görevli polislere “Annem de babam da vefat etti” şeklinde verdiği cevapla yürekleri burkmuştu. Yakınlarının kimliği getirmesiyle sınava zamanında giren Sabancalı’ya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı.
21.06.2022Gündem
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepki
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim iddialarına yanıt verdi. Bahçeli, TÜSİAD'a da çok sert tepki gösterdi.
21.06.2022Haberler
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepki
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim iddialarına yanıt verdi. Bahçeli, TÜSİAD'a da çok sert tepki gösterdi.
21.06.2022Siyaset
‘Karneye bakarken karakter es geçilmemeli’
‘Karneye bakarken karakter es geçilmemeli’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan karne günü için mesaj paylaştı.
18.06.2022Siyaset
Bahçeli'den öğrencilere karne mesajı
Bahçeli'den öğrencilere karne mesajıMHP lider Devlet Bahçeli karne alan öğrenciler için mesaj yayınladı. Bahçeli "Karnelerini alarak tatili hak eden evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyor, ailelerine ve öğretmenlerine selam ediyor, hürmetlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.
17.06.2022Siyaset
Ahmet Davutoğlu: Mandacı olduğuma dair belge varsa asın beni
Ahmet Davutoğlu: Mandacı olduğuma dair belge varsa asın beniGelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu, "Elinde bir delil varsa benim mandacı olduğuma, herhangi bir hükümet lehine davrandığıma, gizli bir iş yaptığıma dair belge varsa, iktidarsınız, çıkar belgeni, Yüce Divan'a gönder beni. Millet en ağır cezayı versin. İdam yasası getirilsin, gerekirse beni de asın" dedi.
17.06.2022Siyaset
Öğrenci affı Meclis’e geliyor
Öğrenci affı Meclis’e geliyorÖğrenci affı bekleyen yaklaşık 2,5 milyon kişiye, bir umut doğdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün AK Parti Grup Toplantısı’nda “Bir süredir üzerinde çalıştığımız öğrenci affı teklifini önümüzdeki günlerde Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Bu teklif, lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerimizden eğitimlerini bırakmak mecburiyetinde kalanlara belirli şartlarda okullarına dönüş yolunu açıyor” diyerek müjdeli haberi açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter’da paylaştığı mesajla öğrenci affını destekleyeceklerini belirtirken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de KYK borçlarının af kapsamına alınması gerektiğini söyledi.
17.06.2022Eğitim
Bahçeli: Yakın bir gelecekte, üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyorum
Bahçeli: Yakın bir gelecekte, üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyorumMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere başarılar dileyerek, "Yakın bir gelecekte, üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyor, bu husustaki söz ve vaatlerimizin gerçekleşeceğini bu vesileyle açıklıyor, herkesin emin olmasını ümit ve temenni ediyorum" dedi.
16.06.2022Siyaset
Semih Yalçın: Diyarbakır İl Başkanlığımız kapatılmıştır
Semih Yalçın: Diyarbakır İl Başkanlığımız kapatılmıştırMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığının kapatıldığını duyurdu.
16.06.2022Siyaset
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisi
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'polise yumruk' tepkisiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.
16.06.2022Siyaset
MHP lideri Bahçeli’den Yunanistan’a sert sözler: Atina’yı başlarına yıkarız
MHP lideri Bahçeli’den Yunanistan’a sert sözler: Atina’yı başlarına yıkarızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında konuştu.
15.06.2022Siyaset
AK Parti sözcüsü Çelik 'Türkiye diplomasi devletidir' dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor
AK Parti sözcüsü Çelik 'Türkiye diplomasi devletidir' dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyorAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın çözüm için kurulan masadan kaçtığını dile getiren Çelik, "Türkiye büyük bir müzakere ve diplomasi devletidir. Sorunları masada çözme kabileyetine sahiptir' sözlerini kullandı. Terörle mücadele kararlılık vurgusu yapan Çelik, "Operasyonlarımız sürüyor. Bu mücadele Türkiye'nin hiçbir şekilde taviz vermeyeceği ve meşru bir mücadele." ifadelerini kullandı. Çelik siyasetteki kimlik tartışmasına dair "Ötekileştirmeye asla müsaade etmeyiz. Orada bu tartışmanın böyle bir kaç hafta arayla gündeme gelmesini ayıplıyoruz." cümlelerini sarf etti.
14.06.2022Siyaset
Polise yumruk atan Saliha Aydemir, HDP Genel Merkezi önünde protesto edildi
Polise yumruk atan Saliha Aydemir, HDP Genel Merkezi önünde protesto edildiŞehit aileleri ve gaziler, İstanbul Kadıköy’de gösteri esnasında polise yumruk atan HDP milletvekili Saliha Aydemir’i protesto etmek için HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı.
14.06.2022Gündem
Devlet Bahçeli'den polise yumruk atan vekile sert tepki: Bunların dokunulmazlığı kaldırılmalı
Devlet Bahçeli'den polise yumruk atan vekile sert tepki: Bunların dokunulmazlığı kaldırılmalıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, polise yumruk atan HDP'li vekil Saliha Aydemir ile ilgili TBMM'de yerinin olamayacağını vurgulayarak, 'Bunların dokunulmazlığı kaldırılmalı. Mahkemelere çıkmaları sağlanmalı. MHP sonuna kadar destek olacaktır' dedi.
14.06.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Bahçeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.