Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye 1 .sıra Adayı.Devlet Bahçeli, 1948'de Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya geldi. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'de üniversite eğitimine başladı. 1970-71 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. 1971'de lisans eğitimini tamamlandı. Aynı yıl Ankara İktisadi ve Ticari İlimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda asistan olarak göreve başladı.Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucusu ve derneğin genel başkanlığını üstlendi.Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.Bahçeli, MÇP ve MHP'nin yönetim genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı, merkez yürütme kurulu üyeliği, merkez karar kurulu üyeliği, genel başkan başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında genel başkanlığa seçildi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcısı oldu.2007'deki genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi. 2015 Olağan Büyük Kongresinde 7. kez parti genel başkanı seçildi.

Devlet Bahçeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.972 devlet bahçeli haberi bulunmuştur.
'Çiftçinin faizi indi mi?'
'Çiftçinin faizi indi mi?'Ekonomik krizin derinleştiğini belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Biz faizi savunmuyoruz ama nereden inecek faiz? Siz, esnafın, çiftçinin, banka kredilerinin faizini indirdiniz mi? Hayır’’ ifadelerini kullandı.
2.12.2021Siyaset
‘Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez’
‘Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez’MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik sözlerinin CHP sözcülerince ‘tehdit’ olarak yorumlanmasına tepki gösterdi.
2.12.2021Siyaset
MHP'li Ataman: Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez
MHP'li Ataman: Genel başkanımız kimseyi tehdit etmezMHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Bilinmesi gereken husus Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir" dedi.
1.12.2021Siyaset
‘Temel ihtiyaçlarda indirime gidilmeli’
‘Temel ihtiyaçlarda indirime gidilmeli’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin TBMM Grup Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi. Bahçeli konuşmasında özetle şunları kaydetti:
1.12.2021Siyaset
‘Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının nefesi var’
‘Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının nefesi var’CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Alparslan Türkeş Vakfı’nın Alparslan Türkeş’i anmak için düzenlediği programda yaşanan arbedeyle ilgili “Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir” sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
1.12.2021Siyaset
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Azerbaycan'daki helikopter kazası için taziye mesajı
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Azerbaycan'daki helikopter kazası için taziye mesajıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Azerbaycan’a taziye mesajı yayımladı.
30.11.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aliyev'e taziye telefonu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aliyev'e taziye telefonuSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i telefonla arayarak, Azerbaycan’da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerler için taziyelerini bildirdi.
30.11.2021Siyaset
Son dakika... MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Çelik'ten asgari ücret açıklaması
Son dakika... MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Çelik'ten asgari ücret açıklamasıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. 2023 seçimleriyle ilgili Çelik, 'Tabanımızın, vatandaşlarımızın görüşü budur. Hiçbir gölgeli alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı'nın kuşkusuz adayıdır. Defalarca açıklandı. Bu apaçık bir gerçek.' dedi. Asgari ücretle ilgili bir soru üzerine Çelik, 'Hakkaniyetli, makul, adil ve sorun çözücü bir çerçevede. Değerli vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Bize iletilen her mesajı alıyoruz' ifadelerine yer verdi.
30.11.2021Siyaset
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den indirim çağrısı
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den indirim çağrısıPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a sert tepki gösterdi. "Biz kayyum değiliz, MHP'yiz." diyen Bahçeli, "Partisini satan fırsatını bulduğunda milletini de satar. Bu şahsa sesleniyorum; kayyumu falan geç partine doldurduğun casuslarla birlikte hangi örgütlere peşkeş çektiğini adamsan açıkla." ifadelerini kullandı. Konuşmasında bir de çağrı yapan Bahçeli, "Enflasyonla mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. Mal satan, pazarlayan şirketlerimizin yüzde 2 ile yüzde 5 indirime gitmeleri milli dayanışmamızın manevi harcıdır." şeklinde konuştu. Türkeş’in anma etkinliğinde yaşanan olayla ilgili olarak da Bahçeli, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Bey'in elinin altında gelişiyor. Bundan sonra dikkat etsin. Arkasında ülkücü nefes var.” dedi.
30.11.2021Siyaset
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'CHP’nin erken seçim çağrısı için 4 Aralık’ta Mersin’de miting yapacağını hatırlatan Salıcı, “Erdoğan, Roma’yı yakan Neron gibi. Sarayından yangını izliyor. Bu yangının hesabı illaki sandıkta sorulacak” dedi...
30.11.2021Siyaset
MHP'li Aycan: Erken seçim Türkiye'nin gündeminde değil
MHP'li Aycan: Erken seçim Türkiye'nin gündeminde değilMHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, "Kim ne derse desin seçim, takvime uygun olarak 2023 yılında yapılacaktır. Erken seçim Türkiye'nin gündeminde değildir" dedi.
27.11.2021Siyaset
‘Dövizle kurulmadık, bu yolla devrilmeyeceğiz’
‘Dövizle kurulmadık, bu yolla devrilmeyeceğiz’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, döviz kurlarındaki yükseliş ve ekonominin gidişatına ilişkin olarak “Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz” dedi.
26.11.2021Siyaset
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklaması
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, faiz, rant ve çıkar lobilerine sonu cefa da olsa, sefa da olsa eyvallah etmeyiz, etmeyeceğiz. Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz." dedi.
25.11.2021Haberler
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklaması
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklaması MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, faiz, rant ve çıkar lobilerine sonu cefa da olsa, sefa da olsa eyvallah etmeyiz, etmeyeceğiz. Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz." dedi. Bahçeli, "Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacak, mandacılarla, vesayetçilerle, hainlerle hesaplaşma bu tarihte olacaktır." ifadelerini kullandı.
25.11.2021Siyaset
‘Ülkeyi başkası mı yönetiyordu?’
‘Ülkeyi başkası mı yönetiyordu?’Erdoğan’ın “ekonomik kurtuluş savaşı” sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi düne kadar başka biri mi yönetiyordu? 20 yıldır neredeydin? Sanıyor ki bunları yutacağız. Bu millet yutmaz. Yeri, zamanı gelince kararını verir” dedi.
24.11.2021Siyaset
‘Vatandaştan ricam biraz sabretmeleri’
‘Vatandaştan ricam biraz sabretmeleri’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
24.11.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumu
MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumuMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyasette yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli, 'Cumhurbaşkanının iki turlu seçimden doğrudan halk tarafından ve yüzde 50+1 oyla seçilme kuralı anayasa değişikliği ile kabul edilmiştir. Bu unsur getirildiğinde anayasada parlamenter sistem öngörülmekteydi.' dedi. Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle ilgili Bahçeli, 'Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır. Faiz uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir.' açıklamasını yaptı.
23.11.2021Haberler
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumu
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den faiz indirimi yorumuMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Siyasette yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli, 'Cumhurbaşkanının iki turlu seçimden doğrudan halk tarafından ve yüzde 50+1 oyla seçilme kuralı anayasa değişikliği ile kabul edilmiştir. Bu unsur getirildiğinde anayasada parlamenter sistem öngörülmekteydi.' dedi. Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle ilgili Bahçeli, 'Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır. Faiz uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir.' açıklamasını yaptı.
23.11.2021Siyaset
MHP’li Durmaz: Bunlar milli irade gaspçısı
MHP’li Durmaz: Bunlar milli irade gaspçısıMHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Anketlere hiçbir şekilde itibar etmemenizi, bunların milli irade gaspçısı olduklarını gözden uzak tutmamanızı istirham ediyorum” dedi.
20.11.2021Siyaset
İşte 'sürpriz' görüşmeden çıkan sonuç! 50+1'e dokunulmayacak, AYM'ye kısıtlama
İşte 'sürpriz' görüşmeden çıkan sonuç! 50+1'e dokunulmayacak, AYM'ye kısıtlamaÖnceki günkü Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde yeni anayasa çalışmalarının ele alındığı, iki liderin 50+1 dahil Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin özüne dokunmama konusunda hemfikir olduğu ifade edildi.
19.11.2021Siyaset
Erdoğan ve Bahçeli’nin sürpriz görüşmesi
Erdoğan ve Bahçeli’nin sürpriz görüşmesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yüzde 50 artı 1 tartışmasına ilişkin tarafların yaptığı açıklamaların hemen ardından gelmesi dikkat çekti.
18.11.2021Siyaset
‘Kentimize sahip çıkıyorlar’
‘Kentimize sahip çıkıyorlar’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla 81 ilde başlatılan ‘Adım Adım 2023, İl İl Türkiye’ programları sürüyor.
17.11.2021Ege
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli arasında sürpriz görüşme
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli arasında sürpriz görüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Beştepe'deki sürpriz zirvenin en önemli gündem maddelerinden birinin 50+1 tartışmaları olacağı öğrenildi.
17.11.2021Haberler
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli arasında sürpriz görüşme
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli arasında sürpriz görüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Beştepe'deki sürpriz zirvenin en önemli gündem maddelerinden birinin 50+1 tartışmaları olacağı öğrenildi.
17.11.2021Siyaset
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)'de son durum nedir, yasa çıkacak mı? EYT yasasına ilişkin peş peşe açıklamalar...
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)'de son durum nedir, yasa çıkacak mı? EYT yasasına ilişkin peş peşe açıklamalar...EYT yasası çıkacak mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 3600 ek gösterge ve asgari ücret çalışmalarının başlamasının ardından gündeme gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığına dair araştırmalar sürerken Bakanlıktan açıklama geldi. Peki EYT yasası gündemde var mı, çıkaca mı?
17.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Bahçeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.