Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye 1 .sıra Adayı.Devlet Bahçeli, 1948'de Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya geldi. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'de üniversite eğitimine başladı. 1970-71 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. 1971'de lisans eğitimini tamamlandı. Aynı yıl Ankara İktisadi ve Ticari İlimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda asistan olarak göreve başladı.Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucusu ve derneğin genel başkanlığını üstlendi.Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.Bahçeli, MÇP ve MHP'nin yönetim genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı, merkez yürütme kurulu üyeliği, merkez karar kurulu üyeliği, genel başkan başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında genel başkanlığa seçildi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcısı oldu.2007'deki genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi. 2015 Olağan Büyük Kongresinde 7. kez parti genel başkanı seçildi.

Devlet Bahçeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.516 devlet bahceli haberi bulunmuştur.
Bahçeli’nin en rahat kurultayı
Bahçeli’nin en rahat kurultayıMHP’nin 18 Mart’ta yapacağı, “13. Olağan Büyük Kurultay”, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin en rahat kurultaylarından biri olacak. Kurultaya genel başkanlığın tek adayı olarak girecek olan Bahçeli’nin, parti yetkili kurullarında sınırlı bir değişikliğe gitmesi bekleniyor.
28.02.2021Siyaset
MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nın programı belli oldu
MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nın programı belli olduMHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'na delegelerin yanı sıra ilçe başkanları ve belediye başkanları da katılacak.
27.02.2021Siyaset
Sosyal medya hesabından paylaşıldı! İşte o fotoğrafın hikayesi
Sosyal medya hesabından paylaşıldı! İşte o fotoğrafın hikayesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 67’nci yaşına girerken doğum gününü ilk kutlayan eşi Emine Erdoğan oldu. İşte o fotoğrafın hikeyesi...
27.02.2021Gündem
Liderlerden Erdoğan’a kutlama
Liderlerden Erdoğan’a kutlamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 67. doğum günü için dün sosyal medyada binlerce paylaşım yapılırken, yerli ve yabancı çok sayıda siyasiden de tebrik mesajı geldi.
27.02.2021Siyaset
MHP’den ‘İnsanlığın Huzuru’ projesi kitabı
MHP’den ‘İnsanlığın Huzuru’ projesi kitabıMHP, “İnsanlığın Huzuru” adlı proje hazırladı.
27.02.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli: Memnuniyetim tarifsizdir
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli: Memnuniyetim tarifsizdirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'İnsanlığın Huzuru adına yapılan muazzam çalışmanın hazırlık aşamasında hakikaten çok saygın ve alanlarında parmakla gösterilen ilim ve gönül insanlarımız zamanlarından fedakârlıkta bulunarak destek vermişler, eserin ortaya çıkmasını temin etmişlerdir. Memnuniyetim tarifsizdir' dedi.
26.02.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonuGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak doğum gününü kutladı.
26.02.2021Gündem
‘Biz kuşakları X,Y,Z diye kategorize etmiyoruz’
‘Biz kuşakları X,Y,Z diye kategorize etmiyoruz’Bahçeli dünkü grup toplantısında konuşmasının tamamını gençliğe ayırdı. “Biz kuşakları X, Y, Z kategorisiyle ele almıyor, bu şekilde analiz etmiyoruz” diyen MHP lideri gençlere birlik çağrısı yaptı, tavsiyelerde bulundu.
24.02.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli: Terör ajanları gençlerin peşinde
Son dakika... MHP lideri Bahçeli: Terör ajanları gençlerin peşindeGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Terör ajanlarının gençlerin peşinde olduğunu belirten Bahçeli, 'Gençler, bir anlık öfke ile bir ömrü heba etmeyin. Yanlış bir tercihin içinde olan varsa dönsün' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Siyaset
‘Fitnenin beşinci kolu isabetli bir teşhistir’
‘Fitnenin beşinci kolu isabetli bir teşhistir’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi eylemleri, Gara operasyonu tartışmaları ve ABD’deki düşünce kuruluşu Brooking Enstitüsü’nün Türkiye-ABD ilişkilerine ilişkin yayımladığı raporlar üzerinden muhalefet partilerine yüklendi.
21.02.2021Siyaset
20 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te20 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20.02.2021Haberler
Son dakika: Devlet Bahçeli'den sert tepki: Dikkatle takip edilmelidir
Son dakika: Devlet Bahçeli'den sert tepki: Dikkatle takip edilmelidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Özellikle geçtiğimiz ay sonunda Galip Dalay ve bu ay içinde de Nicholas Danforth tarafından yazılan makale veya raporlar dikkatle takip ve analiz edilmelidir." ifadelerini kullandı.
20.02.2021Siyaset
Sorumluluk varsa biz de üstleniriz
Sorumluluk varsa biz de üstlenirizGara’da devleti karalamanın PKK’yı aklamak anlamına geleceğini belirten MHP lideri, “Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak şayet Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve gireriz” dedi
19.02.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'ye sert tepki
Son dakika! Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'ye sert tepkiMHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medyadan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gara Operasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Gara'da devleti karalamak, terör örgütü PKK'yı aklamak demektir. Bu dil, terörist Karayılan'ın dilidir." dedi.
18.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü iş bitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü iş bittiGara’nın terörle mücadele açısından önemli ve sıkıntılı bir bölge olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ve Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti. Güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız” dedi.
17.02.2021Siyaset
Bahçeli’den çok sert HDP çıkışı: Mazbatalı teröristler Gazi Meclis’te olamaz
Bahçeli’den çok sert HDP çıkışı: Mazbatalı teröristler Gazi Meclis’te olamazMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gara’da PKK tarafından 13 vatandaşın şehit edilmesini “yeryüzünde nadir görülen bir canavarlık” olarak nitelendirdi. HDP’nin derhal kapatılmasını isteyen Bahçeli, HDP’li milletvekilleri için “mazbatalı terörist” ifadesini kullandı, bu partinin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gereğini yapacağına inandığını aksi takdirde, MHP’nin harekete geçeceğini yineledi.
17.02.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğiz
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi ine girerlerse girsinler, girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde tehditlerin olduğu bölgelere harekatlarımızı genişleteceğiz. Gara'nın düşmesiyle inşallah bu iş bitti' dedi.
16.02.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandı
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandıGelen bir son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Gara öncesi ve sonrası aynı olmayacaktır." diyen Bahçeli, "Dağda elde edilen üstünlüğü, Meclis'te bırakmayacağız. Terörist cenazelerine katılanlara millet vekilliği haramdır. Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Siyaset
Bahçeli, 9. kez güven tazeleyecek
Bahçeli, 9. kez güven tazeleyecekMilliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 14 Mart’ta yapılacağı duyurulan ‘13. Olağan Büyük Kurultay’ı, salgın şartlarının ağırlığı ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 18 Mart Perşembe’ye alındı.
15.02.2021Siyaset
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit etti
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit ettiBakan Akar, Gara bölgesinin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, “Yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır” açıklaması yaptı
15.02.2021Gündem
Son Dakika: Gara'da 13 şehit! Kimlikleri belli oldu
Son Dakika: Gara'da 13 şehit! Kimlikleri belli olduGara'da şehit edilen 13 kişiden 11'inin kimlikleri belirlendi, 2'sinin kimlik tespiti ise sürüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattı.
15.02.2021Gündem
Gara'da 13 şehit! Malatya Valisi: 10'unun kimliği tespit edildi
Gara'da 13 şehit! Malatya Valisi: 10'unun kimliği tespit edildiMalatya Valisi Aydın Baruş, Gara'da şehit edilen 13 kişiden 10'unun kimliklerinin belirlendiğini, üç kişinin kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattı
14.02.2021Haberler
Son dakika... PKK’dan alçak saldırı: 13 şehit! MSB'den açıklama
Son dakika... PKK’dan alçak saldırı: 13 şehit! MSB'den açıklamaTerör örgütü PKK’nın stratejik noktalarından Gara’ya düzenlenen Pençe Kartal-2 Harekatı sona erdi. Harekat kapsamında 48 terörist ölü, 2’si sağ ele geçirildi. PKK’nın alçak saldırısı sonucu 13 sivil vatandaş şehit oldu. Mağarada ele geçirilen silahlarla ilgi MSB'den açıklama geldi. Katliama tepki yağıyor.
14.02.2021Gündem
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katletti
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katlettiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "son derece özel ve kritik bir harekat" olarak nitelendirdiği Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin sağ ele geçirildiğini, bölgenin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, "Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına güvenle döndü" dedi. Bakan Akar ayrıca, operasyon devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşıldığını belirterek, "Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.
14.02.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Terör örgütüne ve onun tüm destekçilerine lanet olsun
TBMM Başkanı Şentop: Terör örgütüne ve onun tüm destekçilerine lanet olsunTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 13 sivil vatandaşın terör örgütü PKK tarafından öldürülmesinin ardından terör örgütünü ve onun tüm destekçilerini lanetledi.
14.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

devlet bahçeliMHPrecep tayyip erdoğanSon dakika haberlerigara

Devlet Bahçeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.