Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye 1 .sıra Adayı.Devlet Bahçeli, 1948'de Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya geldi. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'de üniversite eğitimine başladı. 1970-71 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. 1971'de lisans eğitimini tamamlandı. Aynı yıl Ankara İktisadi ve Ticari İlimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda asistan olarak göreve başladı.Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucusu ve derneğin genel başkanlığını üstlendi.Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.Bahçeli, MÇP ve MHP'nin yönetim genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı, merkez yürütme kurulu üyeliği, merkez karar kurulu üyeliği, genel başkan başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında genel başkanlığa seçildi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcısı oldu.2007'deki genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi. 2015 Olağan Büyük Kongresinde 7. kez parti genel başkanı seçildi.

Devlet Bahçeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.622 devlet bahçeli haberi bulunmuştur.
Milli uçak KAAN gök vatanda! İşte F-16 ve KAAN karşılaştırması
Milli uçak KAAN gök vatanda! İşte F-16 ve KAAN karşılaştırmasıTürkiye’nin beşinci nesil savaş jeti projesinde, en kritik aşamalardan biri geçildi. Milli muharip uçak KAAN, dün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.
22.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki: Konutları yıl sonuna kadar teslim edeceğiz
Bakan Özhaseki: Konutları yıl sonuna kadar teslim edeceğizYüreğir Belediye Başkanı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in yoğun girişimleri ile Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşümde konutlar yıl sonu teslim ediliyor. Başkan Kocaispir ile birlikte dönüşüm alanında incelemelerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Konutları yıl sonuna kadar teslim edeceğiz” dedi.
21.02.2024Ekonomi
MHP lideri Devlet Bahçeli Danıştay 5. Dairesi’nin kararına sert çıktı: FETÖ’cüleri aklamak vatana ihanettir
MHP lideri Devlet Bahçeli Danıştay 5. Dairesi’nin kararına sert çıktı: FETÖ’cüleri aklamak vatana ihanettirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
21.02.2024Gündem
MHP ile 59 il ve 117 ilçede işbirliği: Cumhur’da  bu kez parçalı ittifak
MHP ile 59 il ve 117 ilçede işbirliği: Cumhur’da bu kez parçalı ittifakSiyasi partiler, yerel seçimlere ilişkin aday listelerini dün YSK’ya teslim etti.
21.02.2024Gündem
‘Gelecek’ il teşkilatı MHP’ye geçti
‘Gelecek’ il teşkilatı MHP’ye geçtiGelecek Partisi Bolu İl Yönetimi, merkez ve tüm ilçe ile kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi istifa etti.
21.02.2024Gündem
Bahçeli'den Ferhat Çakıroğlu için taziye mesajı
Bahçeli'den Ferhat Çakıroğlu için taziye mesajıMHP lideri Devlet Bahçeli, hayatını kaybeden MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ferhat Çakıroğlu için taziyelerini iletti.
20.02.2024Gündem
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Haberler
Gelecek Partisi'nde toplu istifa! MHP'ye geçtiler
Gelecek Partisi'nde toplu istifa! MHP'ye geçtilerGelecek Partisi'nden istifa ettiğini duyuran Gelecek Partisi'nin kurucu il başkanı Özkan Güneç, "Liderimiz Devlet Bahçeli'nin ve partimizin her daim yanında olacağız" dedi.
20.02.2024Gündem
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Gündem
Gelecek Partisi Bolu yönetimi topluca istifa etti! Üyeler MHP'ye katıldı
Gelecek Partisi Bolu yönetimi topluca istifa etti! Üyeler MHP'ye katıldıGelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç ve tüm parti yöneticileri ile üyeler, partilerinden topluca istifa etti. İstifa eden üyeler MHP'ye katıldı.
19.02.2024Gündem
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandık
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandık Bayrampaşa’da MHP’nin SKM açılışında konuşan AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandık. Hiçbir zaman kirli ittifakların içerisinde olmadık. Ay yıldızlı bayrağımız ve bu ülkemizin her bir karış toprağı için canla başla mücadele verdik. Bu uğurda şehitler verdik, gazilerimiz oldu ama bir gün olsun başımızı öne eğmedik” dedi.
18.02.2024Haberler
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandık
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandıkBayrampaşa’da MHP’nin SKM açılışında konuşan AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Biz sırtımızı Bayrampaşa’ya, milletimize yaslandık. Hiçbir zaman kirli ittifakların içerisinde olmadık. Ay yıldızlı bayrağımız ve bu ülkemizin her bir karış toprağı için canla başla mücadele verdik. Bu uğurda şehitler verdik, gazilerimiz oldu ama bir gün olsun başımızı öne eğmedik” dedi.
18.02.2024Gündem
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorumBAE ve Mısır ziyareti dönüşü konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM ve Danıştay kararları, Irak'a yapılan ziyaretler, Erzincan'daki toprak kayması, F-16 alım süreci, yerel seçim ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
15.02.2024Haberler
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorumBAE ve Mısır ziyareti dönüşü konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM ve Danıştay kararları, Irak'a yapılan ziyaretler, Erzincan'daki toprak kayması, F-16 alım süreci, yerel seçim ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
15.02.2024Gündem
MHP 52 belediye başkan adayını açıkladı!
MHP 52 belediye başkan adayını açıkladı!Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde 33 İlçe, 19 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 52 adayını daha açıkladı.
14.02.2024Gündem
‘İflas bayrağını çektiler’
‘İflas bayrağını çektiler’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda, gündemi değerlendirdi.
14.02.2024Gündem
Bahçeli: Sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu'nun ahı tutacak
Bahçeli: Sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu'nun ahı tutacakMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
13.02.2024Haberler
Bahçeli: Sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu'nun ahı tutacak
Bahçeli: Sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu'nun ahı tutacakPartisinin grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'DEM’lenmiş CHP Türkiye'den kopmuştur. Görevdeyken muhalefet etmiş olsak da, sınıf arkadaşım Sayın Kılıçdaroğlu'nun ahı tutacak, adam edip siyasete taşıdıklarının vefasızlığı bumerang gibi bir gün ters dönecektir.' dedi.
13.02.2024Gündem
‘Ayrı aday sinsi bir oyun’
‘Ayrı aday sinsi bir oyun’MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin Seçmen İletişim Merkezi’nin açılış törenine katıldı.
12.02.2024Gündem
Siyaset vatandaşı duyma sanatıdır
Siyaset vatandaşı duyma sanatıdırHatay’da adayın değişip değişmeyeceğinin sorulması üzerine Özel, “Lütfü Bey’e yönelik sitem cümlelerini duyduk. Milletin sesini duymak için sandıktan önceki en önemli gösterge anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz” dedi.
12.02.2024Gündem
MHP Lideri Bahçeli: "Bugünkü CHP yönetimi PKK'nın eline geçmiştir"
MHP Lideri Bahçeli: "Bugünkü CHP yönetimi PKK'nın eline geçmiştir"Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'daki törende açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bugünkü CHP yönetimi PKK'nın eline geçmiştir " dedi.
11.02.2024Haberler
Turgut Altınok: Ankara'yı sanayinin başkenti yapacağız
Turgut Altınok: Ankara'yı sanayinin başkenti yapacağızAK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Altındağ Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
11.02.2024Gündem
MHP lideri Bahçeli: CHP ile DEM'in ayrı aday belirlemesi sinsi bir oyun
MHP lideri Bahçeli: CHP ile DEM'in ayrı aday belirlemesi sinsi bir oyunAnkara'da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP demek DEM demektir. CHP ile DEM'in ayrı aday belirlemesi sinsi bir oyundur. Hesapları tutmaz." dedi.
11.02.2024Gündem
‘AYM artık milli güvenlik sorunudur’
‘AYM artık milli güvenlik sorunudur’MHP, 55. kuruluş yıldönümü dün Ankara’da düzenlenen programla kutladı.
10.02.2024Gündem
MHP lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti
MHP lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret ettiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kuruluşunun 55. yıl dönümünde Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti.
9.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Bahçeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.