Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye 1 .sıra Adayı.Devlet Bahçeli, 1948'de Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya geldi. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'de üniversite eğitimine başladı. 1970-71 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Ülkü Ocakları Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. 1971'de lisans eğitimini tamamlandı. Aynı yıl Ankara İktisadi ve Ticari İlimler akademisi ve bağlı Yüksek Okullarda asistan olarak göreve başladı.Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucusu ve derneğin genel başkanlığını üstlendi.Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı'nda 1987 yılına kadar öğretim üyeliği görevini sürdürdü. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.Bahçeli, MÇP ve MHP'nin yönetim genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı, merkez yürütme kurulu üyeliği, merkez karar kurulu üyeliği, genel başkan başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında genel başkanlığa seçildi. 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcısı oldu.2007'deki genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi. 2015 Olağan Büyük Kongresinde 7. kez parti genel başkanı seçildi.

Devlet Bahçeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.377 devlet bahçeli haberi bulunmuştur.
‘Provokatörlük yapıyor’
‘Provokatörlük yapıyor’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak’ın Uludere ilçesine ziyaretini sert bir dille eleştirdi.
9.08.2022Siyaset
KPSS'de yeni tarih belli oldu
KPSS'de yeni tarih belli olduÖSYM, 2022-KPSS ile ilgili yeni sınav takvimini açıkladı. 2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek oturumu 18 Eylül, Alan Bilgisi oturumu 24-25 Eylül’de yapılacak.
8.08.2022Gündem
Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a yeni sezonda başarılar diledi
Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a yeni sezonda başarılar dilediKanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınla ekrana gelen, sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı programı “Neler Oluyor Hayatta” yeni sezona merhaba dedi. Programın ilk yayınında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a başarılar mesajı iletti.
8.08.2022Haberler
Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a yeni sezonda başarılar diledi
Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a yeni sezonda başarılar dilediKanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınla ekrana gelen, sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı programı “Neler Oluyor Hayatta” yeni sezona merhaba dedi. Programın ilk yayınında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakan Ural’a başarılar mesajı iletti.
8.08.2022Gündem
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Türkiye’de 'Roboski' diye bir yer yoktur
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Türkiye’de 'Roboski' diye bir yer yokturMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uludere ziyaretine çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast etmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir." ifadelerini kullandı.
8.08.2022Siyaset
Bahçeli, Türkmeneli Partisi lideriyle görüştü: Türkmeneli’nden göç etmeyin
Bahçeli, Türkmeneli Partisi lideriyle görüştü: Türkmeneli’nden göç etmeyinMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya ile görüştü. Irak’taki son siyasi gelişmelerin ele alındığı görüşmede Bahçeli, Türkmenlerin Türkmeneli’nden göç etmemeleri gerektiğini söyledi.
7.08.2022Siyaset
MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştü
MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Sarıkahya görüştüMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya, görüşme gerçekleştirdi.
6.08.2022Siyaset
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altında
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altındaSoruların sızdırıldığı yönündeki iddiaların ardından iptal edilen KPSS ile ilgili soruşturma derinleşiyor. DDK'dan sosyal medya uyarısı gelirken, yeni detaylar da ortaya çıkıyor.
5.08.2022Haberler
‘Türkiye’nin hayat damarlarına neşter’
‘Türkiye’nin hayat damarlarına neşter’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cemevlerine yönelik saldırıyı “Türkiye’nin hayat damarına neşter” olarak niteledi.
5.08.2022Siyaset
Skandal KPSS'de yeni detay!  Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altında
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altındaSoruların sızdırıldığı yönündeki iddiaların ardından iptal edilen KPSS ile ilgili soruşturma derinleşiyor. DDK'dan sosyal medya uyarısı gelirken, yeni detaylar da ortaya çıkıyor.
5.08.2022Gündem
Devlet Bahçeli'den KPSS açıklaması: Hiçbir evladımızın haklarının gaspına sessiz durmayacağız
Devlet Bahçeli'den KPSS açıklaması: Hiçbir evladımızın haklarının gaspına sessiz durmayacağızMHP lideri Devlet Bahçeli'den son dakika KPSS açıklaması geldi. Bahçeli açıklamasında, "Hiçbir evladımızın haklarının gaspına sessiz durmayacağımız, emeklerinin ve ümitlerinin heba edilmesine seyirci kalmayacağımız çok iyi bilinmelidir. KPSS sınavında çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de acilen yapılmalıdır. Şayet ilgili yayıneviyle bahse konu soruların hepsine doğru cevaplar verenler arasında makul bağ ve bağlantı bulunursa, bunların alayı birden isim isim afişe edilmeli, en ağır cezaya çarptırılmalıdır" dedi.
4.08.2022Siyaset
Bahçeli’nin danışmanı Kocabey istifa etti
Bahçeli’nin danışmanı Kocabey istifa ettiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olan Eski Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi Hamit Kocabey, “MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanlığı” görevinden istifa etti. Kocabey ayrılma gerekçesini “sağlık sorunları” olarak açıkladı.
30.07.2022Siyaset
‘Ekonomiye suikast hevesinden dönmeli’
‘Ekonomiye suikast hevesinden dönmeli’MHP lideri Devlet Bahçeli, “Alacakaranlık tabloya rağmen Türkiye çelik gibi iradesiyle, umut ve uğur adası gibi sivrilen itibarıyla bütün dikkatleri üzerine çekmektedir” dedi.
29.07.2022Siyaset
ABD'nin PKK/YPG'ye taziyesi! Bahçeli: Bu ancak düşmanın teşebbüs edeceği bir utanmazlıktır
ABD'nin PKK/YPG'ye taziyesi! Bahçeli: Bu ancak düşmanın teşebbüs edeceği bir utanmazlıktırMHP lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin PKK/YPG'li teröristler için yayınladığı taziyeye çok sert tepki gösterdi. Bahçeli'nin gündeminde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun otomobil satışlarıyla ilgili sözleri de vardı.
28.07.2022Siyaset
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandıSuriyede’de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu'nun cenazesi Ankara'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin Yoğurtcu'nun, şehit oğlunun 11 gün önce saz eşliğinde 'şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü söylerken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı şehidi son yolculuğuna uğurlandı
Fırat Kalkanı şehidi son yolculuğuna uğurlandıFırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu (25) için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze namazı kılındı.
27.07.2022Haberler
Fırat Kalkanı ve Pençe 1-2 Harekat bölgelerinde 3 asker şehit oldu
Fırat Kalkanı ve Pençe 1-2 Harekat bölgelerinde 3 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgesine açılan taciz ateşi sonrasında 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Pençe 1-2 harekat bölgesinde de EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek'in şehit olduğu bildirildi.
27.07.2022Gündem
Bahçeli’den Erdoğan’a tebrik telefonu
Bahçeli’den Erdoğan’a tebrik telefonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile telefonda görüştü.
23.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  MHP lideri Bahçeli ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile telefonda görüştü. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tahıl zirvesinde ortaya koyduğu gayretler için tebrik etti.
22.07.2022Siyaset
MHP'li Erdem: 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, internet bağımlılığına tutulmuş durumda
MHP'li Erdem: 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, internet bağımlılığına tutulmuş durumdaMHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Teknolojinin kontrollü kullanımı ve kötü emellere ulaşmaması için tespitlerin yapılması gerekiyor. Çalışmalara göre; 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, artık internet bağımlılığına tutulmuş durumda" dedi.
20.07.2022Siyaset
‘Önce milletim diyorsan çağrım sana’
‘Önce milletim diyorsan çağrım sana’Siyasi partiler, Haziran 2023’te planlanan seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürürken, MHP lideri Devlet Bahçeli de partisinin başlattığı ve bir süredir sosyal medya üzerinden yürütülen “Çağrım Sana” kampanyasına seslendirdiği bir video mesaj ile destek verdi.
20.07.2022Siyaset
‘Denizlerdeki Misak-ı Millimiz’ NFT oldu
‘Denizlerdeki Misak-ı Millimiz’ NFT olduÜlkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hediye edilen “Denizlerdeki Misak-ı Millimiz” haritası NFT (Nitelikli Fikri Tapu) şeklinde düzenlendi.
19.07.2022Siyaset
Hakan Taşıyan: Aklımızı başımıza almamız lazım!
Hakan Taşıyan: Aklımızı başımıza almamız lazım!Geçirdiği organ nakilleri, tedaviler ve doktorların çabaları sonrası hayata dönen Hakan Taşıyan, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Son dönemde sık sık yaşanan sağlık çalışanlarına şiddete karşı konuşan şarkıcı, hayatını doktorlara borçlu olduğunu söyleyerek bu olaylara tepki gösterdi.
17.07.2022Cadde
Devlet Bahçeli'nin davetiyle Baki Ersoy yeniden partiye üye oldu
Devlet Bahçeli'nin davetiyle Baki Ersoy yeniden partiye üye olduKesin ihraç talebiyle Disiplin Kuruluna sevk edildikten sonra partisinden istifa eden Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından tekrar partiye davet edilmesinin ardından partiye yeniden üye oldu.
16.07.2022Siyaset
‘Milletimiz destan yazdı’
‘Milletimiz destan yazdı’Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’un 6. yıl dönümünde Saraçhane Meydanı’nda toplanan on binlerce vatandaşla buluştu. 15 Temmuz’da destan yazıldığını söyleyen Erdoğan, “15 Temmuz gecesi gördük ki güneş batınca üzerimize çöken karanlığın hükmü ertesi sabah yeniden güneş doğana kadardır” dedi.
16.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Bahçeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.