Geri Dön
SiyasetMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Osman Kavala önerisi: Vatandaşlıktan çıkarılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Osman Kavala önerisi: Vatandaşlıktan çıkarılmalıdır

Bahçeli, “Bu Sorosçu için hüküm verilirse, önce cezasını Türkiye’de çekmesi, sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi zarurettir” dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Osman Kavala önerisi: Vatandaşlıktan çıkarılmalıdır

ANKARA Milliyet - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Soros’un kuryesi, Gezi’nin kışkırtıcısı” olmakla suçladığı Osman Kavala’nın hüküm giymesi halinde önce cezasını Türkiye’de çekmesi, ardından vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birinin ülkesine gönderilmesi önerisinde bulundu. MHP lideri, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

PARLAMENTER SİSTEM PEŞİNDE KOŞANLAR: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne itiraz edip ne idiğü muğlak ve muamma olan güçlendirilmiş parlamenter sistem peşinde koşanlar, 15 Temmuz’un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ’nün ve PKK’nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir.

ÜST AKIL DÜRTE DÜRTE: 10’lu büyükelçi muhtemelen devlet veya hükümet başkanlarının teşviki, hatta talimatıyla Kavala’nın avukatlığına soyunmuşlardır. Aynı talebi Kılıçdaroğlu da ısrarla seslendirmiş, İP Başkanı da her zamanki gibi Kavala’ya dolambaçlı sözlerle yeşil ışık yakmıştır. Bu tablodan çıkardığımız sonuç şudur: Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri hem de zillet ittifakını dürte dürte harekete geçirmiş, ağız birliği halinde konuşmalarını dayatmıştır.

SOROS’UN KURYESİ: Kavala, Soros’un kuryesidir, Gezi Parkı olaylarının finansörü, şüpheli ve şaibeli bir kişidir. Dünyadaki birçok kalkışmayı renkli demokrasi devrimi olarak lanse eden ve bu amaçla STK’lara para, lojistik, kaynak, insan sağlayan Açık Toplum Vakfı’nın Türkiye piyonu bu şahıstır... Kavala ile ilgili önerimiz ise şudur; Bu Sorosçu’nun mahkemesi karara bağlanır ve hüküm verilirse, önce cezasını Türkiye’de çekmesi, sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi artık milli zarurettir.

AYM ÇAPULCULARLA YAN YANA: Anayasa Mahkemesi (AYM) öyle hale gelmiştir ki, nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan bir çapulcu varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran, Sorosçu fitnenin yanında konuşlanan, bölücülüğün atar damarı Osman Baydemir ile ilgili hak ihlali kararı veren, dahası 30 bin lira da tazminat ödenmesine hükmeden AYM’dir... Sorarım sizlere, AYM kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun?

BU MUHTIRA AHLAKSIZLIKTIR: İşte 10 büyükelçi Sorosçu Kavala’yla aynı mevziiye girerek Türkiye’ye bir nevi muhtıra vermiştir. Bu muhtıra ahlaksızlıktır, egemenlik haklarımıza suikasttır, hukuk güvenliğimize saldırıdır, bağımsızlığımıza kumpastır... 10 büyükelçi hem Viyana Sözleşmesi’ne hem de Anayasa’ya aykırı hareket etmişlerdir. 10 ülkenin büyükelçisi bahse konu sözleşme ve Anayasa kapsamında zaten istenmeyen adam haline çoktan gelmişlerdir.

BÜYÜKELÇİLERİN GERİ ADIMI: Bu son gelişmeyi olumlu bulduğu anlaşılan Cumhurbaşkanımızın cesur, dirayetli ve kararlı tutumu, milletimizin sağlam ve tavizsiz duruşu tarihi bir yanlışın düzeltilmesinde önemli bir dayanaktır. Türkiye kum torbası değildir, küstahların elinde de oyuncak olmayacaktır.                             

ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nin başını çektiği 18 Ekim bildirisinden geri adım atılması anlamlıdır, yerindedir, bir daha ülkeler arasında gerilim ve kriz     çıkarmaya hiçbir dış misyon tevessül etmemelidir... 

TÜSİAD kendi işine baksın

Türkiye’nin çok cepheli sürdürdüğü mücadeleyi sekteye uğratmak için dönem dönem sivri açıklamalar yapan TÜSİAD’ın, başkanı vasıtasıyla gündeme taşıdığı haksız ve mesnetsiz eleştirilerini esef karşıladığımızı, artık hükümetlerle uğraşma alışkanlığından, vesayet odağı gibi davranmaktan vazgeçmelerini bekliyorum. TÜSİAD kendi işine bakmalı, milletin vermediği bir yetkiyi kullanma gayretkeşliğine kesinlikle heves etmemelidir.

Fotoğraf: MUSTAFA İSTEMİ Milliyet

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti! Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı6 yıl önce televizyonda izlediği İtalya’nın Arona şehrinden etkilenerek yollara düşen ve onlarca ülke gezen Emre Ünlü, bir beyaz yakalı ve solo gezgin olarak deneyimlerini bizlerle paylaştı.