Geri Dön
Siyaset‘MHP’nin çalışmasını kıymetli buluyoruz’

‘MHP’nin çalışmasını kıymetli buluyoruz’

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, MHP’nin 100 maddelik anayasa önerisine ilişkin, “MHP bizim rakibimiz değil refikimiz. MHP’nin bu davetimize olumlu yaklaşıp, büyük bir mesai harcayıp, emek verip, bu çalışmasını hızlı şekilde nihayete erdirip kamuoyuyla paylaşmasını çok kıymetli buluyoruz” dedi.

‘MHP’nin çalışmasını kıymetli buluyoruz’

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bu süreçte her çalışmanın özel değerlendirileceğini, çok kıymetli olduğunu belirten Turan, “40 yılda tam 19 defa değişmiş, milletimizin yıllarını çalmış, vesayetin büyümesine en büyük katkıyı vermiş, imam hatiplerin kapatılması, başörtüsü ve katsayı meselesi, 367 krizi gibi meselelerle ülkemize onlarca yıl kaybettiren, sorunların temelinde yatan darbe ürünü bir anayasa var” dedi. AK Parti’nin, yeni anayasaya Prof. Dr. Yavuz Atar’ın başkanlığında önemli ve nitelikli bir ekip ile çalıştığını belirten Turan, çalışmaların büyük oranda nihayete erdiğini fakat siyaset dili açısından bakıldığında bu çalışmaların parti kurullarınca değerlendirileceğini ve şekillendirileceğini bildirdi.

Mahalleli yasa boğuldu! 64 yıl boyunca muhtarlık yaptıMalazgirt ilçesinde 1957 yılında amcasından devraldığı muhtarlık mührünü 64 yıldır taşıyan Reşit Kardan, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler