Geri Dön
SiyasetMustafa Destici'den '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Mustafa Destici'den '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yaşadığımız günler, insanlık var oldukça hiç unutulmayacak. Bu günlerin, ülkemizde ve tüm dünyada, sağlık çalışanlarının gösterdiği insan üstü gayret ve fedakarlıkla birlikte hatırlanacağına inanıyorum" dedi.

Mustafa Destici'den '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

BBP lideri Destici, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, olağanüstü şartlardan geçilen bir dönemin yaşandığını bildirdi. Destici, pandeminin, tüm dünyada kitlesel ölümlere neden olduğunu, sosyal hayatı ve ekonomileri etkilediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Aşının kullanılmaya başlamasıyla, normal hayata dönüş yolunda önemli bir adım atıldı ve geleceğe, bu zor günleri atlatacağımıza dair umutlarımızı korumaya devam ediyoruz. Tekrar ve kararlılıkla ifade etmek istiyorum: Bu dönemin kahramanları sağlık çalışanlarımızdır. Yaşadığımız günler, insanlık var oldukça hiç unutulmayacak. Bu günlerin, ülkemizde ve tüm dünyada, sağlık çalışanlarının gösterdiği insan üstü gayret ve fedakarlıkla birlikte hatırlanacağına inanıyorum. 14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle, ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, 1919 yılından beri ülkemizde 'Tıp Bayramı' olarak kutlanıyor. Bu vesileyle, sağlık çalışanlarımızın bayramlarını kutluyor, onlara çok şey borçlu olduğumuzun milletimiz tarafından hiçbir zaman unutulmaması dileklerimle, görevleri başında ve pandemi sürecinde kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum."

Uludağ'da kaybolan kadın bulunduBursa'da geçen cuma günü piknik sırasında odun toplamak için girdiği ormanda kaybolan Gülefer Boynukısa, 25 kilometre uzaklıkta dağdaki çiftçiler tarafından sağ olarak bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler