Geri Dön
SiyasetNATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptı

NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptı

Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait Barbaros sınıfı fırkateynlerinden TCG Kemalreis’in (F-247) de aralarında yer aldığı NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG2) gemileri ortak deniz tatbikatı için Gürcistan’ın Poti Limanı’na geldi.

NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptı

Gürcistan İçişleri Bakanlığı Sınır Polis İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, SNMG2’de yer alan 4 savaş gemisinin Gürcü tarafıyla yapılacak deniz tatbikatı için dün Gürcistan kara sularına geldiği bildirildi. “Liman ziyareti, Gürcistan deniz kuvvetleri ve
NATO üyesi ülkeler arasındaki iş birliği uyumluluğunu artırmayı amaçlamaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, söz konusu tatbikatların Karadeniz’in güvenliği için büyük önem taşıdığı belirtildi. Açıklamada, tatbikatların Kovid-19’la mücadele kapsamında gereken önlemler alınarak yapılacağı ve NATO savaş gemilerinin 18 Mart’ta Gürcistan’dan ayrılacağı kaydedildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş, KKTC’nin itici gücü"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor.” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler