Geri Dön
Siyaset‘Ne görev düşüyorsa CHP yapmaya hazır’

‘Ne görev düşüyorsa CHP yapmaya hazır’

Engelliler Konfederasyonu 5. Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Başkanı Turhan İçli’den “ayrımcılık” çıkışı geldi. İçli, “Engelliler hâlâ hakim, savcı, kaymakam olamıyor. Bu bariz bir ayrımcılık dedi.

‘Ne görev düşüyorsa CHP yapmaya hazır’

Toplantıya katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, partisinin sosyal demokrat bir parti olmanın gereği olarak engellilerle ilgili üzerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle genel kurula geldiğini belirten Erdoğdu, Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletti.

‘Boynumuzun borcu’

CHP’de uzmanların yer
aldığı bir engelli masaları olduğuna işaret eden Erdoğdu, yaptıkları çalışmalarda özellikle engellilerin eğitimleri alanında sıkıntı gördüklerini söyledi.
Erdoğdu, engellilerin sorunlarıyla ilgili yasal düzenmeler alanında üzerlerine düşecek her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını tekrarladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat da partilerinin engellilerle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Biz engelleri aşa aşa gelen bir partiyiz. Engelli kardeşlerimizin önlerindeki barikatları kaldırmak da boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Faaliyetleri hakkında üyelere bilgi veren Turhan İçli ise, şunları söyledi: “Engelliler hâlâ hakim, savcı ve kaymakam olamıyor. Bu bariz bir ayrımcılık. Mesela hala görme engellilerin imzalarında iki tanık uygulaması noterler tarafından devam ettiriliyor. Bunun gibi itiraz ettiğimiz maddeler BM Komitesi tarafından içselleştirilmiş ve hükümete tavsiye olarak sunuluyor. Ancak henüz hükümetten yanıtımızı almış değiliz.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 22 Eylül 2021 )Türkiye'nin 2 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 351 bin 655 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 168 kişinin testi pozitif çıktı, 242 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler