Geri Dön
SiyasetÖztunç, Evliya Çelebi misali

Öztunç, Evliya Çelebi misali

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çevre ve doğa için Türkiye’nin her yerini karış karış dolaşacak. Öztunç’un yol güzergahında ilk etapta Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Salda Gölü, Göller Bölgesi, Kızılırmak, Gediz, Adana, Hatay, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli bulunuyor.

Öztunç, Evliya Çelebi misali

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Milliyet’e konuşan Öztunç, çevre konusunda nereden bir çağrı varsa oraya gittiğini, çevreye duyarlılık konusunda vatandaşları bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Binlerce yıllık bir ağaç için Zonguldak’a gideceğini belirten Öztunç, “Bilimsel verilere göre 4117 yaşında. O ağaca gideceğiz, bakacağız, koruma altına alınması için elimizden geleni yapacağız” dedi. CHP bünyesinde Su Komisyonu kurduklarını belirten Öztunç, “Komisyon olarak Ergene’de incelemeler yaptık. Bundan sonraki süreçte Kızılırmak’ta, Gediz’de, Seyhan, Ceyhan, Asi’de, Göller Bölgesi’nde çalışma yapacağız. Su kıtlığı, su sorunu,konusunda rapor hazırlayacağız” diye konuştu.

Öztunç, müsilaj sorununa ilişkin de şu değerlendirmeleri yaptı: “Yıllar önce biz bunu söyledik, bilim insanları söyledi ama son noktaya gelindikten sonra hükümet harekete geçti. Bu da bir kazanımdır. Umarım Bakan, açıkladığı eylem planı doğrultusunda her şeyi yapar ama bütün bunları yapsa dahi eğer Kanal İstanbul’dan vazgeçmezlerse, bu proje, Marmara Denizi’nin tabutuna çakılmış dördüncü çivi olacaktır. Doğa şu anda Türkiye’yi uyarıyor: Vazgeç Kanal İstanbul’dan diyor. Müsilaj ile uyarıyor, ‘Vazgeç Kanal İstanbul’dan daha beteri olur’ diyor.”

 

Bakan Pakdemirli: 'Son ateş sönene kadar devam'Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadelenin, moral bozmadan, yılmadan, yorulmadan, son ateş sönene kadar devam edeceğini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler