Geri Dön
SiyasetSADAT’ın önünde açıklama yaptı

SADAT’ın önünde açıklama yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki MYK toplantısının ardından bir grup milletvekiliyle birlikte İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitti.

SADAT’ın önünde açıklama yaptı

İSTANBUL Milliyet - Basın mensuplarına haber verilmeyen ziyaret Instagram hesabında canlı yayınladı. SADAT’ın önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara, kişilere teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Önünde bulunduğumuz SADAT, bir paramiliter kuruluştur. Düne kadar Erdoğan’ın danışmalığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi de var. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve teftiş. Teftişin bugünkü diliyle Arapça terör olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren bir kurumdur. Şunu herkesin çok iyi bilmesini isterim; CHP bu ülkede demokratik yollarla seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray’dır.”