Geri Dön
SiyasetSon dakika... AK Parti'den CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

Son dakika... AK Parti'den CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

Son dakika haberi... AK Parti grup başkanvekilleri, saat 14.00'te CHP'yi, saat 16.00'da ise İYİ Parti'yi ziyaret etti. Görüşmede baro paketi değerlendirdi.

Son dakika... AK Parti'den CHP ve İYİ Parti'ye ziyaret

AK Parti Grubu, barolarla ilgili düzenleme çerçevesinde CHP, HDP ve İYİ Parti'yi ziyaret etti.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Cahit Özkan ile Bülent Turan, bugün Meclis'te CHP, HDP ve İYİ Parti'ye yapacağı ziyaretlerde barolarla ilgili düzenleme çerçevesinde hazırlıkları süren kanun teklifinin taslağını aktardı.

AK Parti, taslak üzerinde parti gruplarının görüşlerini aldı.

Ziyaretler basına kapalı gerçekleştirildi.

GÖRÜŞMELER 1'ER SAAT SÜRDÜ

AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Cahit Özkan, hazırladıkları barolarla ilgili düzenlemelerin yer aldığı yasa teklifine ilişkin taslak metni ilk olarak CHP'ye götürdü. AK Partili heyet, CHP'den Grup Başkanvekili Engin Altay ve hukukçu milletvekilleri Bülent Tezcan, Zeynel Emre ve Alpey Antmen ile görüştü. Corona virüs tedbirleri kapsamında basına kapalı gerçekleşen 1 saatlik görüşmede, CHP'nin görüşleri alındı. AK Partili Turan ve Özkan, daha sonra sırasıyla, HDP ve İYİ Parti gruplarını ziyaret ederek, iki partinin de görüşlerini aldı. Her iki ziyaret de 1'er saat sürdü.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 6 Mayıs 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 6 Mayıs koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 253 bin 382 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 388 kişinin testi pozitif çıktı, 304 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 3 bin 378 oldu, 37 bin 298 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 626 bin 799'a yükseldi. Tabloda tam kapanma ile beraber vaka ve vefat sayısındaki düşüş dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler