Geri Dön

Son dakika: Corona virüs için yeni tedbir! 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, corona virüs salgınıyla mücadelede alınacak yeni tedbirleri kararlaştıracak. Toplantıda  23 Nisan’dan itibaren dört gün süreyle sokağa çıkma yasağı alınıp alınmayacağı da karara bağlanacak. Yeni kararları Erdoğan açıklayacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında dördüncü kez telekonferans yöntemiyle toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında daha öncekiler gibi yine salgınla mücadele kapsamında alınan önlemler, uygulamalar ve ekonomiye etkileri en önemli gündem olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına başkanlık edecek. Üç kez telekonferans yöntemiyle gerçekleşen kabine toplantısı yine aynı yöntemle toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya, çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul’daki Huber Köşkü’nden katılacak. Erdoğan, toplantının ardından kamuoyuna açıklamalarda da bulunacak.

Bakanlardan sunum

Toplantının ana gündemini daha önce olduğu gibi yine Kovid-19 oluşturacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sunum yapacağı kabine toplantısında koronavirüsle mücadele için yürütülen çalışmalar, alınan tedbirlerin uygulamalara yansıması konuları değerlendirilecek. Sokağa çıkma yasağına ilişkin uygulama ve bu yasağın önümüzdeki günlerde yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağı konuları da toplantıda ele alınacak. Her bakan koronavirüs ile mücadelede yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönem hazırlıkları kapsamında bilgi verecek. Koronavirüsün ekonomiye olan etkisi, vatandaşlar için sağlanacak destek ve teşvikler de toplantıda masaya yatırılacak. Toplantıdan 23 Nisan’dan itibaren dört gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilanı kararı çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

Son dakika: Corona virüs için yeni tedbir 23 Nisanda sokağa çıkma yasağı olacak mı

Ağaçlandırma talimatı

Yapımı devam eden Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki hastane inşaatları ile bugün hizmete girecek olan Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi’nde yürütülen çalışmaları önceki gün helikopterle havadan inceleyen Erdoğan, hastanelerin çevresinin en kısa sürede ağaçlandırılmasını istedi. Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi olarak düzenleneceğini daha önce açıklayan Erdoğan, süreç çok uzamadan alt yapı çalışmalarının başlamasını talimatını verdi. Hastanelerin mayıs ayı sonunda hizmete alınması hedefleniyor.

Fransa'da Macron ve hükümet karşıtı protestolar düzenlendiFransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yönetimi ve hükümetin ekonomik ve sosyal politikalarına karşı gösteriler düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber