Geri Dön
SiyasetTBMM Başkanı Şentop'dan şehit öğretmen Neşe Alten'in ailesine taziye telefonu

TBMM Başkanı Şentop'dan şehit öğretmen Neşe Alten'in ailesine taziye telefonu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, PKK'lı teröristlerce 1993 yılında şehit edilen Neşe Alten ve babası Hasan Alten'in ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

TBMM Başkanı Şentop'dan şehit öğretmen Neşe Alten'in ailesine taziye telefonu

Şentop, Neşe Alten ve babasının ölüm yıldönümünde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Daha 21 yaşında 25 günlük öğretmenken 26 Ekim 1993'te Diyarbakır'da bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Tekirdağlı öğretmenimiz Neşe Alten ve babası Hasan Alten'in ailesini arayarak taziyelerimi tekrar ilettim. Saygı ve rahmetle...'' ifadelerini kullandı.

Neşe Alten ve babası Hasan Alten, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 26 Ekim 1993'te teröristlerce şehit edilmişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da vahşice öldürülen otelci çift cinayetinde yeni detaylarİstanbul'da otel işletmeciliği yapan ve 20 gün önce ayrı ayrı yerlerde birisi silahla başından vurularak diğeri ise boğazı kesilerek öldürülen Nuri ve Esra Yıldız çifti cinayetinde Nuri Yıldız'ın abisinin 3 çocuğu tutuklandı. Birisi kadın 3 cinayet zanlısının, emniyet ve mahkemede verdikleri ifadede cinayet suçlamalarını kabul etmeyip Yıldız'a 600 bin lira ortaklık parası verdiklerini ifade ettikleri öğrenildi. Güvenlik kamera ve plaka tanımlama sistemi görüntüleri ile HTS kayıtlarından cinayet zanlılarına ulaşan polisin, cinayetin Nuri Yıldız'ın abisi Fahri Yıldız'ın 2 oğlu tarafından servetini ele geçirmek için işlendiğini tespit etti.