Geri Dön
SiyasetTopluma örnek adaletli olmalı

Topluma örnek adaletli olmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara İl örgütüne Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda yorum yapmazken, aday profilinin özelliklerini “Kendisi ve ailesiyle topluma örnek olmalı. Uzlaştırıcı, kucaklayıcı, mütevazi, dürüst, adaletli ve toplum tarafından sevilen bir kişi olmalı” direk tarif etti.

Topluma örnek adaletli olmalı

Mehtap Gökdemir - CHP Ankara İl Örgütü geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Görüşmede CHP lideri, il örgütüne “Sahaya gittiğinizde ne tür sorularla veya sorunlarla karşılaşıyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Heyettekiler “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Büyükşehir belediye başkanları aday olacak mı? Genel Başkanımız aday olacak mı? diye soruyorlar. Vatandaş hayat pahallılığı, zamlar, işsizlik konusunda dert yanıyor. Bize en çok gelen sorular ekonomiyle ilgili. 3600 ek göstergeyi soruyorlar” karşılığını verdi.

‘Onlara bırakamayız’

Edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu, Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediye başkanlarını kastederek, bu başkanların bir dönem daha devam etmesi gerektiğini söyledi ve belediye meclislerinde yeterli çoğunluklarının olmadığını belirterek, “İkisinde de çoğunluğumuz yok. AKP’ye bırakamayız oraları” ifadelerini kullandı.

‘Dürüst olmalı’

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayının profilini de “Kendisi ve ailesiyle topluma örnek olması gerekir. Uzlaştırıcı, mütevazi, dürüst olmalı. Bütün vatandaşları kucaklamalı. Adaletli olmalı. Toplum tarafından sevilen bir kişi olmalı” sözleriyle tarif etti. CHP lideri, kendisinin aday olup olmayacağı konusunda yorum yapmazken, teşkilat temsilcilerine Kılıçdaroğlu, “size sorulduğunda bu profili anlatacaksınız” talimatını verdi. Kılıçdaroğlu, “Zamanı gelince Millet İttifakı kararını verecek, en doğru seçimi kazanacak aday kimse onu çıkaracağız” dedi.

‘Oy talimatı’

“Her an seçim olacakmış gibi hazır olun” talimatını yenileyen Kılıçdaroğlu, bir il yöneticisinin, “Çok yakın tarihli bir seçim var gibi algılıyoruz” ifadesine, “pekala mümkün” karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu’nun, “Oy olamadığımız, oylarımızın düşük olduğu yerlere daha çok gidin. Vatandaşa sandığa gitmesini tavsiye edin” dediği öğrenildi. Toplantıda “üyesi olmayan” yerler, “yeni üye” konusunda da talimatlar verildi.

 

Esenyurt’ta şaşkın hırsızlar kaçarken arkadaşına çarptıEsenyurt’ta dakikalar içerisinde tekel bayisinden yaklaşık 200 bin TL değerindeki ürünü çalan hırsızlar, sitenin temizlikçisinin gelmesiyle birlikte kaçmaya çalışırken, arkadaşlarına çarptı. Araba kaputuna tutunan arkadaşlarına da aldırış etmeyen hırsızlar, arkalarına bakmadan kaçarken, yaşanan o anlarsa saniye saniye kameralara yansıdı.