Geri Dön
Siyaset‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’

‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ile İYİ Parti’nin mafyalaşmış siyasetten bahsetmesinin hezeyan olduğunu belirterek,  “Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir” dedi

‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’

ANKARA Milliyet - Bahçeli, dün iç ve dış gelişmelere ilişkin yaptığı açıkamada özetle şunları kaydetti:

ERKEN SEÇİM YOK: Türkiye’nin erken seçim gündemi olmamasına rağmen; ısrarla, inatla, iddiayla seçim olacak diyenler sadece hayallerinin oyuncağı değil, aynı zamanda kirli maksatlarının da esiridir. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. CHP’den İP’e, HDP’den diğer sipariş ve kumandalı partilere kadar bütün siyasi aktörler hesabını buna göre yapmak durumundadır.

ESKİYE DÖNÜŞ UÇURUMDUR: MHP’nin 100 maddelik anayasa önerisinden hemen sonra paçaları tutuşan CHP, İP ve gizemli ortakları HDP’nin eşzamanlı olarak güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le ilgili çağrıları akıl tutulması, siyasi tükenmişliktir.

CHP VE İP TUTSAK: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’nin geciken kapatma davasını tekrar açması gereken şu günlerde, CHP ile İP’ten PKK aparatına övgüler yükselmesi esasen şühedaya hakarettir. Aynı zamanda sözde Ermeni soykırımı tanıyan terör uzantısı HDP’nin takdir ve taltif edilmesi, bir bakıma ASALA’ya onaydır, Ermeni diasporasına selamdır.

MAFYA YANITI: CHP ile İP’in mafyalaşmış siyasetten bahsetmesi hezeyandır. CHP’nin uyuşturucu baronlarıyla nasıl içli dışlı olduğunu biraz hafıza tazelemesi yapanlar hemen göreceklerdir. Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir.

KOMUTANLAR LEKELENMEYE ÇALIŞILIYOR: Teröristlerin korkulu rüyası değerli komutanlarımızın manşetlerle lekelenmeye çalışılması düşmanca bir tertiptir. Askeri operasyonların azimle icrasından korkan işbirlikçilerin TSK’nın şerefli komutanlarına ve emniyet güçlerimize iftira atması aşağılık bir komplodur.

CUMHURBAŞKANI’NA SUNULDU: 100 maddelik anayasa önerimiz bugüne kadar yalnızca Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgi ve takdirine sunulmuştur... Türkiye, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünü çatısının Başkanlık Sistemi’nin ana ilkelerince örüldüğü, yalnızca bize özgü yeni bir anayasa marifetince kutlayıp karşılayacaktır. Krizsever CHP ile uydusu İP’in yanlıştan dönerek Türkiye’nin güçlenmesine, Türk milletinin varlık ve birliğine destek vermesi samimi tavsiyemdir...

‘BM Güvenlik Konseyi acilen toplanmalı’

Uluslararası toplumun gözü önünde insanlık suçu işlenmektedir. Filistin Siyonist kuşatma altındadır. İsrail, Filistinli sivillere ateş yağdırmaktadır. İsrail hükümeti mukaddesatımıza ve Müslümanların ibadet haklarına saldıracak kadar barbardır, vandaldır, vahşidir. Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısızlık kesif ve kategorik bir düşmanlıktır... Uluslararası kamuoyunun trajik gelişmeler karşısındaki tutumu ve suskunluğu kaygı verici niteliktedir. BM Güvenlik Konseyi’nin acil toplanma kararı yeni bir oyalama sürecini başlatmamalıdır. İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'da istikrar mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Komşumuz ve müttefikimiz Yunanistan'la diyaloğun canlandırılmasının, ikili meselelerin çözümünün yanında bölgemizin istikrar ve refahına da hizmet ettiğine inanıyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler