Geri Dön

‘Umreye giden vekil yok’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medyaya yansıyan “Umreden dönen 17 milletvekilinin karantinaya alınmamak için VIP’den kaçtığı” iddiasını yalanladı.

‘Umreye giden vekil yok’

1 Mart’tan bu yana yurt dışından dönen milletvekili sayısının 31 olduğunu, bunlar arasında umreye giden-dönen olmadığını belirten Şentop, bu milletvekillerinin de sorumluluklarının gereği olarak kendilerini 14 günlük süre içinde evlerinde karantinaya aldıklarını bildirdi. Meclis’te gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Şentop, Türkiye’nin virüsle mücadelesinin başarılı şekilde yürüttüğünü, bundan sonraki başarının ise vatandaşların iş birliği içerisinde açıklanan tedbirlere sıkı bir şekilde uyulmasıyla mümkün olacağını kaydetti.

Şentop, vatandaşların, Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarını yakından takip etmesini, “14 tedbir”e uymasını istedi.                  

 

Covid-19'u yenen hemşire anlattı!Bursa’da yoğun bakım servisinde hemşire Funda Çekiç (27), yakalandığı koronavirüsü yenerek, sağlığına kavuştu. 30 günlük tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamayan Çekiç, sosyal mesafesiz düğün görüntülerini izlediği sırada, 'İlk defa görüyorum, keşke görmeseydim. Çok korkunç ve üzücü' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber